• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
A još su mi gori ljudi koji nekaj takvo prodaju..
Il napomeni kaj je u kvaru ili nemoj opće prodavat.. Neki ljudi prvi put kupuju stroj i nemaju iskustva s takvim. A najčešće oni i kupe mačka u vreći
Aposlutno se slazem, ja bi mu ju vratio. I trazio nivce.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Stanje zupcenika nije videno. Ocito mu je podvalio. Svi se izvlace na tu foru. Ovo je prevara. Ja svakom di sam kupio, pitam sve i velim mu znam ja di ti zivis ak si mi uvalio muda pod bubrege. Dok dodje policija mi smo sve rijesili :hahah:
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
Moramo biti svijesni cinjenice da odgovaramo za svoje postupke. I da postoje posljedice... sad da li pravni putem, u HR nema smisla. Ali drugim nekim da... samo moramo biti svijesni da batina ima dva kraja,pa negdje izmedju balansirati.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,153
Garanciju neda ni obrt a kamo privatno evo naručio i platio alat u alati Milić alata nema već 35 dana.
Pa platio u top alatima dizalicu i sad se ganjam za povrat novca mjesec dana jer nisam dobio a morao unaprijed platiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
To je otprilike isto kao da kupiš složeni karambolirani auto, za kojega prodavač tvrdi da nije bil oštećen…
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,300
To je otprilike isto kao da kupiš složeni karambolirani auto, za kojega prodavač tvrdi da nije bil oštećen…
Ja imam osjecaj da ste vi na strani prevaranata. Ako kupis i odma drugi dan ne valja, auto, stroj, kamion, avion, ne mislim pri tom far, ne radi, malo se farba ogulila, nego kao primjer gore, motor zariba, getriba se raspala i takvi i slicni slucajevi, to je za mene prevara. Onda se prodaje pod neispravno ili osteceno. Dakle tu cijena ne moze biti ista.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,973
Ja bih nazvao čovjeka i na normalan način objasnio što je prodao i pitati ga da uzme branr natrag i vrati pare,il da vrati dio sredstava kako bi se popravilo,ili da je popravi..ako ne pristane niti na jedno,javno reći od kuda je,i da se izbjegava bilo što kupiti od njega ..gdje si pitao za zupčanike?probaj u bkl nazvati i pitati..netko dere sa tih 3600+pdv..il daj model brani pa da probamo naći negdje jeftinije...
I koliko zupčanika treba?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,860
Moje mišljenje. Najbitnija stvar koja se nezna je cijena RD. Ako je plaćena 8-9000 kuna, šta možeš očekivati za te novce danas ? Za cijenu tih novih npr 10 zubčanika kupe se 2 RD slabije kvalitete ili jedna koju nemreš sahraniti dok si živ. Zato se ti zubčanici nikad ne kupuju novi osim ako ne znaš kud sa novcima ili si baš neki perfekcionist. Ako vanjski zubčanici imaju malo lufta to nije ništa strašno,.ipak nije nova. Potroše se zubčanici na osovini i srcu zubčanika a to se može i jeftinije riješiti nego odmah gledati novo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
To je otprilike isto kao da kupiš složeni karambolirani auto, za kojega prodavač tvrdi da nije bil oštećen…
Ja imam osjecaj da ste vi na strani prevaranata... Onda se prodaje pod neispravno ili osteceno.
Krivo si to shvatil, nikak nisam.
Kupiti zamaskirani skrpani stroj (u ovom slučaju RB), je isto kak i kupiti složeni auto pod nekarambolirani ;)

No, pitanje je i cijene...tak da je to sve kompleksno pitanje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,973
Ako je čovjek ljut,vjerovatno nije platio malo para..naročito kada spominje "remont" u vidu ležajeva i semeringa.
E sad,ja za svoje RD sam direktno kod proizvođaća ispitivao za cijenu dijelova.
Zupčanik 66e,osovina 60e...poštarina iz italije skuplja nego zupčanik.
Kod nas nisu znali cijenu,ali ispod 500e su rekli da se ne nadam za osovinu samo.
Zato kažem treba se raspitati...ne kupiti kod jedinog koji ima "krasnu" cijenu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Valjak promjera 25 cm, da je od punog željeza i širok 2.5 metra, on sam bi imao oko 900 kg...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Da. Tu negdje
 

Prilozi

  • Screenshot_20220403-134311_Metal Calculator.jpg
    Screenshot_20220403-134311_Metal Calculator.jpg
    24.7 KB · Pregleda: 23

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,153
Ja neznam u kojem svijetu živimo kupio sam par puta u trgovini proizvod ne valja.
I nikom ništa.
Slao inspekciji i odbili me.
Da ćeš nekom privatno nažalost.
Pogotovo ako nemaš račun?
Jednostavno si nemoćan nema kod nas zakona.
Ja sam bio prevaren i javno prozvao trgovinu i sad moram na sud.
Tužili me država nije za ništa to je problem.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,742
Moje mišljenje. Najbitnija stvar koja se nezna je cijena RD. Ako je plaćena 8-9000 kuna, šta možeš očekivati za te novce danas ? Za cijenu tih novih npr 10 zubčanika kupe se 2 RD slabije kvalitete ili jedna koju nemreš sahraniti dok si živ. Zato se ti zubčanici nikad ne kupuju novi osim ako ne znaš kud sa novcima ili si baš neki perfekcionist. Ako vanjski zubčanici imaju malo lufta to nije ništa strašno,.ipak nije nova. Potroše se zubčanici na osovini i srcu zubčanika a to se može i jeftinije riješiti nego odmah gledati novo.
A ako imaju utege na radnim tjelima, jel to dobro?
Gazda je reko da je to tak.orginal 😁
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,860
Da, koji je to biser. On nezna ništa oko toga ali zna da je to tako original zavaren flah 🤣.
 

Najnoviji postovi

Na vrh