• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
A lik u trgovini me pital jel baš hoću metalne, da može nabaviti.
Kad sam čuo cijenu.....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Ahaa.. Ja mislil da ti to za obične cijena..
Uglavnom ja sam sve čudne semeringe uspjel kupiti u roto sisak.. Brzi u dostavi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ne ne, obični su 30 kn/kom. 60x85x10 je dimenzija i ima ih.
Onaj filc ću ostavit kako je, njega nema i ne da mi ga se tražit. Probao sam ga malo van izvući iz ležišta i ide. Taman da izvučem 1 mm je puno i dihta dobro. Bolje išta nego ništa.
Nego muči je jedna druga stvar, poklopac kaj ide gore prek kućišta, sa strane ne dolazi do kraja nego ima jedno 4-5mm lufta sa svake strane i tu unutra ulazi voda i prljavština. Sad, dal tu ide kakva brtva ili nešto ne znam, odrezan nije pa da je kraći.
Kak je to gore bilo sve od zemlje nisam ni vidio da je tu netko zgurao krpe, vjerojatno da voda ne ulazi.
Sutra ću poslikat da se vidi o čemu se radi.
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
18
Pozz.
Novi sam u kuplji roto brane,pa bi zelio da mi kazete svoja iskustva na sta pripazit.
Uzel bi 2.5m za traktor 4cl 70ks
Dvoumim se između marki lely,sicma i feraboli.
Po cijeni su tu u cca 500kn razlike.
Btw zemlja je srednje teška i brdovit kraj.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ako uzimaš polovnu onda gledaj da su djelovi dostupni i novi i polovni.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
Današnje rd 2.5m s packer valjkom imaju tonu, pa do tonu i pol čak.. Ima starih sa cjevastim valjkom po cca 500-600kg. Razlika u radu i potrebnom traktoru je velika. Isto tako bitan je prijenos, jer se na profi modelima tijela vrte brže.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,860
Nedavno smo išli gledati jednu 2.5 metra sa cjevastim valjkom koju je mali ferđo nosio i držao bez brige dok smo ju probavali. Koliko ima kila nisam ni pitao. Moju 2.5 metra Ursus 355 nemože nositi jer mu diže prednji kraj. Jedino kad skinem valjak onda ju nosi. A ove po tonu ili više to je druga priča. To normalno da nije za 70 konja jer ju ne može niti nositi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ja se još patim sa svojom, sve sam rotore poskidao i promijenio semeringe osim jednog. Nikako ne ide dolje. Nema mjesta da ga sa radapcigerom uhvatim a odozgo ga nemogu lupiti da spadne dolje.
Dvije osovine su lošije, zubi su dosta poderani, to ćemo riješit sa kajlama.
 

Prilozi

  • 20220323_111927.jpg
    20220323_111927.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 33

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Možda su se zakrenule ripne...
Jel ima lufta lijevo-desno po obodu osovine?
Kak su klinovi šrafljeni u rotor?
Trebalo bi na te rupe složit izvalkač i povući to dolje
 

Najnoviji postovi

Na vrh