• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Taj i dela švercerima pa onda roto brane 2500 eura po oglasima ka nove malo radile 🤣🤣🤣🤣
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Evo da se pohvalim, kupljena je rotodrljača.
Zahvaljujem na savjetima jer su dobro došli i odlučeno je ipak dati više novaca i kubiti nešto bolje.
Rotodrljača je Kverneland NG 300 M4. Novi noži. Moram spomenuti da je stvarno teška, osjetim kad se vozim s njom. (Na netu našao podatak da ima 1500kg)

IMG_20220413_132845.jpg

Imam samo jedno pitanje.
Pošto je pločica koja je bila na njoj izgubljena, ne mogu nigdje pronaći podatak na koliko okretaja se treba vrtjeti (540 ili 1000). Na 540 imam osjećaj da se vrti presporo. Pogotovo na ler gasu jedva da se okreću noževi.
A zaboravio pitati prijašnjog vlasnika.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Sva cast na kupnji, koliko je ks traktor i da li ju osjeti?

Nek samo sluzi...

Ali nek mi se cini da ostaju grude iza, dabli ima dasku?

Ili samo se "sporo" vrti pa ne stigne usitniti, ili je presuho...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Sva cast na kupnji, koliko je ks traktor i da li ju osjeti?

Nek samo sluzi...

Ali nek mi se cini da ostaju grude iza, dabli ima dasku?

Ili samo se "sporo" vrti pa ne stigne usitniti, ili je presuho...

Hvala. :ppozdrav:

Traktor je IHC Case 956xl 95ks. U većini slučajeva ne osjeti osim u nekim teškim glinenastim zemljama, tu moram malo sporije ići. Uglavnom bolje nego što sam mislio.

Ima zadnju ravnajuću dasku. Vidi se i na slici.

Ma ovo sam namještao visinu pa sam samo na laganom gasu prošao, pa ostale grude. A i to je bila proljetna brazda, pa zna ostati koja gruda. (Mislim da je bilo tu malo i premokro)
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Evo da se pohvalim, kupljena je rotodrljača.
Zahvaljujem na savjetima jer su dobro došli i odlučeno je ipak dati više novaca i kubiti nešto bolje.
Rotodrljača je Kverneland NG 300 M4. Novi noži. Moram spomenuti da je stvarno teška, osjetim kad se vozim s njom. (Na netu našao podatak da ima 1500kg)

View attachment 48653

Imam samo jedno pitanje.
Pošto je pločica koja je bila na njoj izgubljena, ne mogu nigdje pronaći podatak na koliko okretaja se treba vrtjeti (540 ili 1000). Na 540 imam osjećaj da se vrti presporo. Pogotovo na ler gasu jedva da se okreću noževi.
A zaboravio pitati prijašnjog vlasnika.
Obično se na getribi skine zadnja ploča i zamjene se mjesta zubčanicima da dobiješ veću brzinu roto brane.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ekipa, kakva su iskustva s ovom vrstom valjka? Gdje bi se rangirao u usporedbi s cjevastim i "klasičnim" pakerom s većom cijevi i manjim "šiljcima".
Screenshot_20220507_004316_com.android.gallery3d.jpg
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Bok, planiram sad poslje sezone kupiti neku roto drljaču možda se nađe nešto dobro, tjerao bi ju zetor 7340 koju širinu uzeti za njega, bili 2.5m bilo oke i koju marku gledati eberhardt, kuhn ili nešto talijansko ?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Znam ti ja za jedne maschio 2,5m sa noževima, običan valjak, u dobrom su stanju
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ja pošto radim s maschiom pa velim iz iskustva niš posebno.
Preko 500 eura sam utukao i krpao ga.
Staro razderano je najgora kupovina.
Kad izrotira par njiva tek onda vidi što je kupio.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Toga se i bojim što moram dat blizu 3000€ za rotodrljaču koja če pitanje kako dugo raditi..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ekipa, kakva su iskustva s ovom vrstom valjka? Gdje bi se rangirao u usporedbi s cjevastim i "klasičnim" pakerom s većom cijevi i manjim "šiljcima".
View attachment 49429
Ahh, ništa posebno samo problemi u ljepljivom tlu.
Odlično za suhe i teže uvjete a i one idealne perfekt. Ima ih manjeg a i većeg promjera, kojeg imam ja.
Kad stavim bolje i novije tj. jače čistače znat ću definitivno kaj je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh