• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Pozdrav, u dvojbi sam oko jedne brane, 2.5m 1200kg, muci me da to nebi bilo preteško za moj traktor, u pitanju je deutz agrofarm 85. što mislite?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Juče probana Rd 250 Vigolo 935 kg, traktor Df e serija 62 ks, tako da Agrofarm vozi lako tu Rd.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
I u brdu sa tegovima naprijed. Agrofarm je čini mi se potežak traktor, ima ga moj rođak i dosta je veći od mog 5080 D Ecoline. Juče smo nas dvojica oko 200 kg ljuljali na Rd koja je 935 kg, a df 62 ks sa 300 kg tegova i nismo mogli podići prednje točkove. Agrofarm je mislim oko tone teži od ovog Df e serije.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
lambo R3 85 ti ima oko 3.4t + ima jos 300kg tegova, moja je isto 2.5 al ima oko tonu, nosi ju super cak i u brdu ide dobro, kaj se snage tiče nebi bilo lose da ima jos bar 10-15 ks više, jer zna nekad dic temperaturu, ili dok dođe u tvrđe pocne ga gasit..
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Neznam kakva je tamo zemlja, moj Df je 75 ks i priprema za kukuruz i pšenicu ide od 4.5 do 6.3 km/h i to bez ikakvog opterećenja, jedino zna da osjeti nekad na uvratinama ako udari na brdo zemlje, a to je normalna pojava, osjeti i traktor od 120 ks. Kod mene traktori 100 ks voze 3m Rd.
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
I u brdu sa tegovima naprijed. Agrofarm je čini mi se potežak traktor, ima ga moj rođak i dosta je veći od mog 5080 D Ecoline. Juče smo nas dvojica oko 200 kg ljuljali na Rd koja je 935 kg, a df 62 ks sa 300 kg tegova i nismo mogli podići prednje točkove. Agrofarm je mislim oko tone teži od ovog Df e serije.
Agrofarm ima oko 4000kg s prednjim utezima, mislim da bi ju mogao vuč ali nisam baš najsigurniji, nebi htio mučit traktor.
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
lambo R3 85 ti ima oko 3.4t + ima jos 300kg tegova, moja je isto 2.5 al ima oko tonu, nosi ju super cak i u brdu ide dobro, kaj se snage tiče nebi bilo lose da ima jos bar 10-15 ks više, jer zna nekad dic temperaturu, ili dok dođe u tvrđe pocne ga gasit..
U kojoj brzini vučeš?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imam iste rotobrane,i sa masnim 3060 ide solidno..je da fali 20 ks,ali već par godina radim.
Nemam prednje utege,imam i brda i dolina..
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Agrofarm ima oko 4000kg s prednjim utezima, mislim da bi ju mogao vuč ali nisam baš najsigurniji, nebi htio mučit traktor.
Jedino ako planiraš raditi 20 cm dubine pa bi u tom slučaju morao ići 3 km/h, a ako radiš ratarstvo taj Agrofarm se kod mene igra sa 2.5 m Rd.
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Hvala na odgovorima, još ću jednom pogledat rotobranu i nadam se da ću ju kupit, ipak sezona je uskoro a nemam s čime pripremu odradit 😅.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Na susjednom forumu je bila rasprava da rotobrana trga traktor.
Pa je od jednog našeg kolege došao odgovor da najbolje da se prebace na volove i konje.
Ni sa autom kada na cesti vidiš rupu ne ubrzaš i ne odbiješ si kotač.
Tako i sa traktorom i rd preko kanala usporiš i polako pređeš,prilagodiš se uvjetima na polju.
Dubinu isto prilagodiš potrebama,jer nema smisla 25cm rotirati ako ti netreba.
Uvijek je bolje ići sporije,nego forsirati pa da se dogodi neka havarija...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Tako je, i još kažu da traktor izdiše na Rd, što se ja ne slažem sa tim jer traktor može da izdiše na bilo kom priključku ako ga forsiraš vecom brzinom nego što on može. Zato je fabrika napravila mjenjač da mu vozač odredi sa kojom će brzinom lako vući priključak. U upustvu moje Rd Vigolo 250 piše za potrebnu snagu traktora od 50 do 120 ks, i normalno da za 25 cm dubine treba 120 ks a za 5 cm može 50 ks.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Rotodrljaca je dobar stroj, i uz neko normalno koristenje sigurno ce odratiti dobar posao i traktor da je optimalno jak. 60 ks na 3 m je glupost. I normalno da RD od 3 m sahrani traktor od 60 ks.

Kombinacija 85 ks i 2,5m je dobar omjer i moze raditi bez velike muke za traktor u svim tipovima zemlje. RD se podesi na zadnji valjak, dubina ovisno o kulturi i nema greske da nece odraditi posao.

Ove price da trga traktor su gluposti od neznalica koji ni ne znaju kak izgleda RD. Freza je puno teza za pogoniti i ona je zajeb.... za traktor....
 

Najnoviji postovi

Na vrh