• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naravno, zato je hidrolift bio obavezan kod kupnje :)
Hassia 2,5m čeka, kupljena zimos, 480 kg utega je doma i nosač nekh 150-200 kg na kojeg budu išli utezi napred na hidaulik. Mislim da bude više nego dovoljno :)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Evo malo uređujem RD..kupio sam nove noževe,pošto su ovi bili "još dobri" za koju sezonu po riječima prodavača :)
Inaće jedno tijelo ima lufta,pa smo išli rastaviti i ležaj je proširen za 1mm,zato i ima lufta..
Nisam poslikao jer sam imao masne ruke,ali evo samo slika kako izgledaju novi noževi
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa jel znate za neki valjak 3 metra,ili za neku rotodrljaču u dijelovima koja ima valjak 3 metra za prodati??
Radim sjetvospremač za prednju hidrauliku pa mi treba valjak..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Teoretski sa 2m bi oba trebala raditi,577 bi mogao i 2.5m,ali ne duboko.
Mi sa 80ks i 2.5m otkad su novi noževi,em brzina sporije,em pliće radimo..zemlja je srednje teška..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ima koja rotodrljaca da bi ju imt 560 ili 577 mogo tjerat ?
Upiši na youtube imt 560 roto drljača..tjeraju je čak od 3metra, ali vj. nije tak teška zemlja kak po zagorskim bregima..
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Jel ima ko iskustva s panex agm rotobranama, cjenovno su povoljne al mi izgledaju slabo ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Panex je 210cm i dode 15500kn, a ima ista od 2m za 15000kn, mene isto zanima kakve su se pokazale, kazu da treba 50ks,pa bi bila idealna za imt560
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nakon 20 i kusur godina i trečih klinova imam prvi kvar na rotobranama pojavilo se ulje na srednjoj bateriji brane sam dignal u zrak vidi se malo mokro kod provjere zupčanici nemaju nimalo lufta ali ima srednji rotor malo jedva se osjeti pod prstima . Dali netko zna sa li se treba skidati gornja ploča kod zamjene semeringa i donjeg ležaja znam da treba skinuti getribu brane su marke Lely 2,5 . Ulje je još uvijek na maximumu u getribi i u branama . Na mjestu gdje pušta je bil pun k,,, namotane špage .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Samo dole odviješ ono deklo sa četiri inbusa i sve će ti biti jasno .

Ako bi mogao da umjesto ta 4 vijka uvrneš makar dva komada navojne šipke da ti ne pobjegne ona gornja ploča bilo bi dobro.
Znači odviješ dva inbusa jedan nasuprot drugog i umjesto njih uvrni malo duže vijke bez glave ili komad navojne šipke , onda odvrni i ona dva pa deklo svuci na dole preko navojne šipke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala Savo a kako ispustit ulje ima ga do čepa ( sram me reči nikad nije mijenjano niti nadolijevano ) .?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nema čepa za ispustanje , jedino da skineš jednu krajnju bateriju i nagneš je jako na stranu , ali ni to nije garancija da će sve da izađe.
Mada ja bi radije zavario jedan čep odnosno maticu sa strane i probušio rupu kroz nju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,682
Željko, otpeljaj to Muhi.
On zna kak :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vjerojatno bi ali več mi neugodno a ako treba skinuti samo jedno tijelo i jedan poklopac budem ignoriral moj potpis .:icon_lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,682
Ima dost mesta v kabini za prigled, pa nek ti onda nebu neugodno :)
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Kakvu i koje širine rotodrljaču bi preporučili za imt 560 ili je bolje uzet frezu ? kako vam se čine panex agm i poljopstroj moslavka rotodrljače ?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ekipa, doma smo kupili rabljenu rotordljaču maschio ( 2.5m ). probali smo ju pokrenuti i radila je dosta tiho, ali bih ju sad prije sezone želio srediti pa da bude sprmna za rad. nabavio sam sve nove noževe, ali bih želio zamijeniti i ulje u getribi i u samoj drljači pa me intereseira:

  1. koje ulje i koja količina u getribu
  2. koje ulje i koja količina u samu drljaču
  3. gdje se na samoj drljači nalazi vijak za ispuštanje starog ulja
p.s. neki mi vele u getribu hipenol 90, u drljaču epol, neki da i u getribu i u drljaču hipenol 90
 

Najnoviji postovi

Na vrh