• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
S ovom panexovom rotobranom bi mogao biti problem s ustinjavanjem zemlje.. fali joj daska iza noževa, pa zemlja brže prođe kroz nju i ostane neusitnjena. Savjet: ugradi štelajuću dasku, pa da rotobrana stalno bude puna zemlje, tj da ju gura pred sobom..
rezultati su puno bolji. Baš na proljeće radio jedan čovjek pored mene sa takvom rotobranom i IMT549, U 1. sporoj je išao, i nije to bilo to. dok ja s Univerzalom 530 i Ortolanom rotobranom 190 širine postigao puno bolje rezultate. ja sam išao u 2. sporoj.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Moguće da je zbog 1.spore i prolazila zemlja iza, da je išel brže možda bi brana malo gurala zemlju...ne znam, moje razmišljanje. Vidjet ćemo, ak ništa lako ugradimo dasku otraga, samo iduće godine kad istekne garancija;)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
ne bih se složio.. ja kad idem isto brže onda mi pređe preko daske, a noževi ju ne uspiju zdrobit.. i opet isto bude... treba baš biti optimalna brzina kardana i brzina kretanja...
Al opet ovisi i o vrsti zemlje, tak da stvarno treba probat prvo..
koliko KG ima rotobrana?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Nemam nikakvog iskustva s roto branama do sad, tak da🤷‍♂️....svakako bude izvještaj kad ih probam. Valjda bude ove godine.
Brana ima 330 kg, mislim da je to za ovu širinu (1,7m) oke.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
evo za usporedbu moje Ortolan 190cm imaju 420kg. isto cjevati valjak. na tvrdoj zemlji im još kilaže fali, jer počnu podrhtavat.
U svakom slučaju sretno (y)
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Pozdrav ekipa,jel netko remontirao rabewerk RD onu staru tipu,rastavio sam 2 tijela i nema nigdje ni s od semeringa a nema ni utora ni mjesta za semering,zatvoreni ležajevi i sa donje i gornje strane.nisam baš siguran da je to tako orginal bez semeringa.donji ležajevi ne da imaju lufta nego samo što kuglice ne poispadaju.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Ako traktor ima dosta snage može na kardanu stavit 1000. A okretaje motora smanjit.. Sad bi trebalo to malo preračunat
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ako nije predviđena za 1000 ili ako nema mogućnost okretanja zupčanika u getribi,nemoj ju vrtit na 1000
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Možeš, ako imaš traktor od 150ks i da ga vrtiš na 1200 o/min ;)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
E da,meni je 160 ks umirao sa 3 metra dok su mi zupčanici u getribi bili okrenuti na 540,tak da bolje ne to radit.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Sa zetom 70 konja i 2,5 m sam gonio 1 sporohodnom punim gasom i mislio kakvo sam sranje kupio dok nisam napravio remont i okrenuo zubčanike u getribi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A motor je sretan kad mu je teško a on se vrti na 1200 okretaja pa i kad ima snage da to vrti.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Općenito bi je vrtio na 540 okretaja ali kod mene je dosta teska zemljja i nekad se bas neda pripremit lijepo, od prijatelja rotobrana ide na 1000 okretaja i on večinu vremena tak radi s njom, al meni ništa ne piše na njoj pa neznam, da mi se nebu raspala... navodno da je odlično vrtit na 750 okretaja, ali moj traktor nema tu opciju
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja imam Maschio 2,5 metra i kad mi treba plitka obrada a zemlja nije teska ja radim na 1000 obrtaja,i nema sta da joj bude,,a kad sam u teskim uvjetima traktor sam kaze "prebaci na 540",,primjerice sa beracem kukuruza uvijek radim na 1000, diskasta kosacica kuhn uvijek na 1000, i tako evo 8 godina bez problema..
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Ja imam Maschio 2,5 metra i kad mi treba plitka obrada a zemlja nije teska ja radim na 1000 obrtaja,i nema sta da joj bude,,a kad sam u teskim uvjetima traktor sam kaze "prebaci na 540",,primjerice sa beracem kukuruza uvijek radim na 1000, diskasta kosacica kuhn uvijek na 1000, i tako evo 8 godina bez problema..
Ja sam isto kupio Maschio 2,5 , te radio pripremu za češnjak na 1000, ali u drugom prolazu, jer je zemlja teška. Ali one su predviđene za one brzine. Što imaš u njima, hipenol ili tekuću mast?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ja sam isto kupio Maschio 2,5 , te radio pripremu za češnjak na 1000, ali u drugom prolazu, jer je zemlja teška. Ali one su predviđene za one brzine. Što imaš u njima, hipenol ili tekuću mast?

U mojima je hipenol ali kad sam ukljucil na 1000 okretaja i dal gas pocela je na getribi na odusak bacat hipenol van, a na 540 okretaja niš ne baca... pa zato pitam da ne potrgam kaj, ak nije predviđena za to možda bolje ne stavljat na 1000...
 

Najnoviji postovi

Na vrh