• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ručno košenje,iskustva i alati

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
7,748
Moguće, tu kod nas je sajam petkom i par puta sam uzeo godišnji baš iz tog razloga ali ništa nisam našao. Možda i odem do Slunja...
A sajam u Benkovcu?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,453
A mozda samo preko grane Kladusa i/ili Bihać?
Ajd molim te kad nadjes gdje ima takvih pravih kosa podjeli s nama (i ja bih trebao uskoro jos jednu)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
613
Sajam u Benkovcu 0 bodova, bio sam na zadnjem (nakon jako dugo vremena), bilo je kovanog alata na više štandova, ali sve je od 2 kovačke radnje iz Trogira, kosa nisam vidio nigdje,niti staru zahrđalu kod prodavača starog alata. Kupio kosište (da se nađe) i jednu jedinu grivnu koja je bila na pazaru.

Kakve su Slovenske, Tovarna kos in srpov?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
3,447
Moj otac je početkom 70 zabvio dve švedske kose. Na grivni je bio žig silver sweden ili tako nesto nijedna kovanica im nije bila ni blizu.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
755
Koliko inace kostaju kovane kose? Mislim da Tovarna kos iz Slovenije isto samo stanca na presi. Malo je kupaca koji bi platili rucno kovanu kosu. Bit ce i manje kroz kakvih 50 godina.
 

dario669

Član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
37
Koliko inace kostaju kovane kose? Mislim da Tovarna kos iz Slovenije isto samo stanca na presi. Malo je kupaca koji bi platili rucno kovanu kosu. Bit ce i manje kroz kakvih 50 godina.
Ako je za vjerovati i za ovu piše dolje u opisu da je ručno kovana :D

 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
150
Znam, stara tema, ali eto, jel netko možda zna gjde kupiti kvalitetno kosiše za ručnu kosu?
Ili moram biti sretan što sam uopće našao bilo kakvo (u 'trgovačkim' centrima)
 

gost1975

Aktivni član
Tu od
20 Pro 2022
Poruka
156
Prosle godine sam potrgal staru kosu. Jedino sam u bauhausu pronasel metalno kosiste i kosu kracu jer mi treba samo za oko medje i betona. Jedino sam zamjenil ovu na kosistu sa kosom sa strane u rinfuzi odma u ducanu jer su ove sa kosistem bile ocajno otkovane. Jos da ju ima neko naklepati; makar meni za ove tvrdje stabljike i nije bas najpotrebnije. Hebga snalazim se malo stanjim sa lamel diskom, ostalo rucni brus. Nije bas super i zal mi je tak delati za razliku kak su me naucili stari, ali vuci trimer skoro kilometar sa vr-vr mi se nije pokazalo. Ovak sam sporiji i vise toga vidim usput, a i pospominam se malo sa susedima na miru; slucajno uvijek od nekud izmile taman kad sam ja u prolazu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh