• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ruke za automacko zakapcanje

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ivanm kaže:
i ja zvao kod Jakopića prije par mjeseci za svoj 643 dtc jer me ovaj sadašnji sistem ubija u pojam i veli čovjek 480 kn +pdv plus kugle sa ušima 60 kn po komadu. kaj ima u tom komadu željeza koštat 480+pdv???


meni je reka 799 sa pdv-om po komadu + 30-tak kuna za kugle obicne
pa je spomenuo jos ovu (proslu) sedmicu popust sa koim svaka dođe 700 kuna

znam da su bile prije 10-tak godina u Kopru neke jako kvalitetne oko 90 eur-a i onda mi je to bilo jako skupo
a sad kad razmisljam 2x700+4komada kugli nekih 1500 kuna i rijesen


e sad me zanima dali ima i obicnih da ih nove stavim na kontra stranu kod difrencjala jer mi imaju dosta lufta
ili kupiti nove poteznice cijele ako se to uopce moze negdije naci.... :(
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
snupy kaže:
uglavnom nikal 300 služi za visoke temperature u plinskim turbinama . kod nas su koristili punjenu žicu 1,2 i volio bih vidjeti kako to naprave jer ispada da je to cijev punjena prahom. :scratch
ako uzmeš punjenu žicu vidjet ćeš spoj po čitavoj dužini žice,tada će ti biti jasno da je to nekada bio usli limić koji je smotan tako da u njemu bude prašak.
ZJ kaže:
Dečki, meni je zavarivanje velika "ljubav", no uvijek rado čujem i naučim nekaj kaj neznam.
Za punjenu žicu znam već dugo, no nisam je imal prilike isprobati u praksi. Koliki je najmanji promjer punjene žice? Jesu li promjeri punjene žice isti kao i pune (0.6, 0.8, 1.0, 1.2)? Može li obični MIG/MAG aparat to tjerati? Treba li biti dodavač s duplim pogonom (kao za aluminijsku žicu) ili je dovoljan obični?
Razmišljam o nabavi nekog rabljenog ESAB-a cca 200...250A, pa se nebi baš zeznul na početku...
najtanja žica koju sam ja vidio je 1,2mm,ja kod kuće imam najobičnji iskrin co2 aparat od 210ah,sa njim sam tjerao punjenu žicu od 1,2mm ali na 380V jer je na 220V preslaba.ako kupiš co2 od 200ah moći ćeš zavarivati s punjenom žicom ali samo kraće zavare jer bi mogao imati imati problema kao i ja.meni su do sada 2 puta izgarale diode na sigmi i svaki put me to koštalo nekih 500kn.moj bi ti savjet bio ako već planiraš kupiti nekakv co2 aparat i zavarivati sa njim neke deblje materijale da ga ne kupuješ ako nema 250A.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
maiky kaže:
josip123 kaže:
maiky a koja ti kategorija treba,za koji traktor?ja sam za fiata kupio Cat.3


kat. II
Universal UTB 643DT
pokušaj nazvati traktor servis u križevce,ja sam kod njega prošle godine kupio cat.3 za 650kn sa rabatom,ali sada su sigurno skuplje.ima on i onakvih kao što su ove na na markovoj slici i to baš cat.2(čini mi se da su one dosta jeftinije),takva je prije bila na mom fiatu.kod njega imaš i onih kugli kod diferencijala samo mu moraš reći sa kolikom rupom.mene su moje koštale svka 100kn.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
josip123 kaže:
maiky kaže:
josip123 kaže:
maiky a koja ti kategorija treba,za koji traktor?ja sam za fiata kupio Cat.3


kat. II
Universal UTB 643DT
pokušaj nazvati traktor servis u križevce,ja sam kod njega prošle godine kupio cat.3 za 650kn sa rabatom,ali sada su sigurno skuplje.ima on i onakvih kao što su ove na na markovoj slici i to baš cat.2(čini mi se da su one dosta jeftinije),takva je prije bila na mom fiatu.kod njega imaš i onih kugli kod diferencijala samo mu moraš reći sa kolikom rupom.mene su moje koštale svka 100kn.


to je nekadasnji "Dom-Križevci" ????

a postoi i ovaj u Sesvetama Traktor Universal ili nesto slicno!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ne to je traktor servis Hadrovič 048 714 500 ili 0987 95 589. Gazda je Miljenko.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ne, nije. Traktor servis je potpuno druga firma, s potpuno drugim gazdom.
Al' da ima svega u dućanu, ima.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dečki, pa šta če vam te "ruke za automacko zakapcanje" ???
Ja sam se svojih rješio ! ;)
Mislim znam da bi mi to malo olakšalo kopčanje,ali i ovako sa običnim rukama za kopčanje ,ja prikopčam BEZ problema !!
Ja u tome nevidim neku veliku korist...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
dino kaže:
Dečki, pa šta če vam te "ruke za automacko zakapcanje" ???
Ja sam se svojih rješio ! ;)
Mislim znam da bi mi to malo olakšalo kopčanje,ali i ovako sa običnim rukama za kopčanje ,ja prikopčam BEZ problema !!
Ja u tome nevidim neku veliku korist...
ti vjerojatno imaš se na ravnom,trebaš probati kopčati strojeve po bregima
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:?
neznam kakve to ima veze sa brdom ali ok.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dino kaže:
:?
neznam kakve to ima veze sa brdom ali ok.


ja sam na poslu i radim dima pa mi takvo kopcanje skracuje vrijeme
a i ove stare kugle su vec razderane a mislim prodati traktor ako kupim nesto sa kabinom pa mislim da budem lakse prodao
 
Z

zami

Guest
kaj jih ima ko na imt 539 ja jih mogu dobiti od frenda al neznam dal da jih stavim?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zami kaže:
kaj jih ima ko na imt 539 ja jih mogu dobiti od frenda al neznam dal da jih stavim?

prodaj meni! :D
 
Z

zami

Guest
maiky kaže:
zami kaže:
kaj jih ima ko na imt 539 ja jih mogu dobiti od frenda al neznam dal da jih stavim?

prodaj meni! :D

u tom slučaju ne mogu rer jih dobim ak jih stavim i zato sam pital
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zami kaže:
maiky kaže:
zami kaže:
kaj jih ima ko na imt 539 ja jih mogu dobiti od frenda al neznam dal da jih stavim?

prodaj meni! :D

u tom slučaju ne mogu rer jih dobim ak jih stavim i zato sam pital

na tvome mijestu ja bim ih stavio opd uslovom da postoje kugle kategorije I
i moras vidjeti da nisu previse debele da ti pasu na tvoje plugove i slicno...

bit ce fora!
 
Z

zami

Guest
maiky kaže:
na tvome mijestu ja bim ih stavio opd uslovom da postoje kugle kategorije I
i moras vidjeti da nisu previse debele da ti pasu na tvoje plugove i slicno...

bit ce fora!

kolko ja znam mislim da postoje i kugle a možeš stavit uloške i kuglu 2 kategorije
da jedino debljina to bumo još videli

al to bo stvarno fora :lol: :lol: :lol:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zami kaže:
maiky kaže:
na tvome mijestu ja bim ih stavio opd uslovom da postoje kugle kategorije I
i moras vidjeti da nisu previse debele da ti pasu na tvoje plugove i slicno...

bit ce fora!

kolko ja znam mislim da postoje i kugle a možeš stavit uloške i kuglu 2 kategorije
da jedino debljina to bumo još videli

al to bo stvarno fora :lol: :lol: :lol:


kad montiras obavezno slike!!!!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Maiky, eto ti slike kuka snimljenih u TS Hadrović u Križevcima:



I Walterscheid-ove garniture, snimljene u PSC Ferenčak u Križevcima:


Eto...
 
Na vrh