• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sajam Gudovac 2022

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,236
Vjerojatno je to uzeto na leasing. Ali da imam 2 mio kn u kesu, sigurno ne bi ih ulozio u traktor, vec bi napravio da novci rade za mene, pa eventualno bi od tih zaredjenih kupio traktor, recimo fendt 314, jer bi mi ovaj bio ogroman, ko i 314 ali jebg moze se, ima se....
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Nema potrebe ograničavati nabavu nove tehnike.
Ima potrebe uspostaviti kvalitetnu kontrolu društva, nad korištenjem zauzetih poljoprivrednih površina, te podmirenja korisnika društvu u vidu isporuke poštene količine proizvedenih i dogovorenih vrijednosti, bilo u robi / proizvodima, ili novcu u vidu "poreza".
Nipošto ne sputavati pošteno poduzetništvo ili rad.
Na pojedincu je da procjenjuje kakav mu stroj treba i da definira financijsku konstrukciju za nabavu.
Na društvu je da provodi kontrolu svih procesa.
Ljubomore ne treba.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Čovjeka su razvukli po svim novinama, prozivaju ga i ne znam kaj sve ne.... Ja im bi samo prepustil njegovo mjesto na mj dana, pa nek vide jel mu lako
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Zar mislite da se sva nova mehanizacija kupuje na fondove?
BKL koji proda najviše mehanizacije u hrvatskoj, oko 80% ide bez fondova. Vjerojatno je tako i kod drugih.
Sto bi rekao kolega: kad djeca imaju para i kramari trže. Leasing je u današnje vrijeme relativno dostupan pa ti i nije potrebno previše keša. Svatko kupuje što mu treba ili što želi. Netko ima muda pa kupi, a netko ima zavidnost. Nažalost ali takvo smo društvo(za ovo drugo).
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,236
Nema potrebe ograničavati nabavu nove tehnike.
Ima potrebe uspostaviti kvalitetnu kontrolu društva, nad korištenjem zauzetih poljoprivrednih površina, te podmirenja korisnika društvu u vidu isporuke poštene količine proizvedenih i dogovorenih vrijednosti, bilo u robi / proizvodima, ili novcu u vidu "poreza".
Nipošto ne sputavati pošteno poduzetništvo ili rad.
Na pojedincu je da procjenjuje kakav mu stroj treba i da definira financijsku konstrukciju za nabavu.
Na društvu je da provodi kontrolu svih procesa.
Ljubomore ne treba.
Ovdje je dobro u postu - zadnja recenica. Ljubomore ne treba.
Ostalo, blago receno se ne odnosi na situaciju u HR. Vec za uredjenu drzavu.
Ponajmanje da pojedinac procjenjuje kakav mu stroj treba.

Tu je, odnosno bi trebala imati kljucnu ulogu savjetodavna sluzba, ali je to izostalo...

Treba se fokusirati na odrzivu poljoprivredu i razvoj. I u skladu s tim racionalno trositi potpore. Zato nam je Nizozemska uvela veto za potpore za sljedecih 5 ili 10 godina.

Sad vidimo koliko su pojedinci donosili lose odluke u slucaju krskih pasnjaka, vinarija galic - presoflex a kako je EU poslala reviziju biti ce toga i jos vise...

Ali i prije tih potpora smo znali da ce tako zavrsiti....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Ne nisam nikakav socijalista utopista...
Ma budi ti socijalista ak hoćeš...samo nam se nemoj utopiti ;)
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Neko je spomenuo Arbos, bio je jedan mali siguran sam, ne znam točno kod kojeg izlagača.
Mali osvrt na sajam s obzirom da godinu, dvije nisam bio, ponude po meni ima - plus, ali cijene su bezobrazne, ali ono baš baš. Vidi se da po prodaji idu najviše Turci, a oni su vjerojatno zato najviše i poskupili. Trgovci i popusti već standard nikaj od toga, ne kužim koja je onda i fora sajma - minus, parking sam uhvatio dobar s obzirom da sam bio i petak i subotu, ali u globalu minus, ulaznica po meni preskupa 30 kn - minus i ćevapi s obzirom na cijenu totalni trop - minus.
Više ni nejdem baš u Gudovac osim ako baš neko ne zove da se sprovozam eto malo i ako me neš ne zanima ko evo recimo ovog sad puta neke cijene nekih strojeva i malo usporedba. Začudil sam se koliku su volju imali ljudi u subotu po onoj kiši, ja sam nekako uspio obić sa pašancem dopodne, ali napodne po onoj jačoj kiši to je išla hrpetina na sajam stoga mislim da je posjećenost bila dobra...
 

Najnoviji postovi

Na vrh