• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Sakupljaèi sijena

Ja mislim da ne radi u rikverc, to bi bilo recimo koda bi kultivirao kukuruz u rikverc!!!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sakupljaèi sijena

@dominik:nisi pogriješio,jedino moraš pripazit kod lucerne da ti ju ne otrese ako je jako suha,stepe list....

@lamborghini r2:imam sunce i ne može se njime u rikverc,to možeš jedino sa tračnim okretačem.. a zašto bi ti uopće radio s njime u rikverc???
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

Nisam rekao da bih vozio u rikverc.Doduše nisam još ni vidio uživo kako fonkcionira ovaj okretač.
To što mi je Bobo objasnio da nema kardana i kako koja zvijezda okreče to sam znao.Nego mene muči-ideš u jednom smjeru,okrečeš sijeno u desno dođeš na kraj njive okreneš se i ponovno počneš u desno-na sredini nema sijena?
To ne kužim kako voziš sa ovim okretačem a da ti se sijeno slaže jedno do drugog kao što je to slučaj kod trakastog okretača? :?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Sakupljaèi sijena

pa isti je princip sakupljanja kao i sa tračnim.. prvi kotač ti hvata nepokupljeno sijeno i šalje ga do zadnjeg koji ga slaže u zboj.princip ti je isti kao i sa plugom okretačem,okreneš se i ideš u drugom smjeru...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

hay-1.gif

na zadnjoj se slici redom vidi RASTRESANJE OKRETANJE SAKUPLJANJE

Jel ti sad jasnije?
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

Je hvala,-problem je bio u tome što nisam znao da se sunca mogu premještat iz jednod smjera u drugi . ;)
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Re: Sakupljaèi sijena

Marko koliki je zahvat tog tvog sakupljača. Stalno mislim da promjenim sakupljač ja imam sunce ali mi je problematično sakupljati lucerku jer je diže i vrti u krug tj nakupi na grablje i sve se namota.
Ima li tko kakav predlog za sakupljač koji može praviti otkose da ih rolo balirka kupi bez šetanja lijevo desno.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Sakupljaèi sijena

3metre je zahvat.
a sta ti smeta da moras ici lijevo desno s balirkom? :scratch
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Re: Sakupljaèi sijena

Ne nesmeta mi ali mislim da li imaju kakove grablje koje bi pravile šire otkose i bilo bi to puno jednostavnije.
Marijo i tebi da kažem da sa sunce grabljama nemožeš napraviti širi otkos jer je uvijek jedna strana više nabijenija i bale ne ispadnu dobre i ravnomjerno nabijene.
Još je najidealnije kada su manji otkosi i šetnjom lijevo desno se mogu napraviti vrlo dobre bale.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Sakupljaèi sijena

e zato je prednost sakupljača što on radi jednake slogove i ti slozis manji slog i ides malo po jednoj strani i malo po drugoj i bala dobro ispadne... 8) tako ja radim s njime ibale su odlične :supz:
 
B

Bobo

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

Ovo je sakupljac sjena kojeg su prije vukli konji.

Radi na taj princip da spustis te grablje dolje i vuces ih po otkosima sve dok se ne napune, te nakupljanu hrpu sjena "iskipas" na hrpu, potjeras malo naprijed, opet ih spustis i nagrces na hrpe kolike zelis.

Koliko mi je receno da je to u "ono doba" bio Rolls-Royce sto se tice sakupljanja sjena ;)
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: Sakupljaèi sijena

viđeno i slikano to u Zagrebu u jednom dovrištu....
trebalo bi u rediti i sačuvati :D
 
V

Vujo

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

imo sam i ja takav samo je imao sic željezni i komande iznad zuba kod nas se je to zvalo zubače a radilo je kak
bobo veli kao rolo bale samo nesbijene u ono vrijeme" mercedes"
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Sakupljaèi sijena

[youtube:1pu2oyc9]T2jRCMZEJhQ[/youtube:1pu2oyc9]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: Sakupljaèi sijena

onaj valjak gura gore a šta onda gura u stranu :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Sakupljaèi sijena

marko355 kaže:
onaj valjak gura gore a šta onda gura u stranu :scratch

gledaj sve do kraja pa češ vidjeti. ima traku iza koja baca u stranu
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: Sakupljaèi sijena

želimo kupiti sakupljač sijena pa vas pitam koji bi bio dost dobar a da nije pretjerano puno novaca
livade što imam 80% su na ravnom tako da nema problema za njegov rad vukao bi ga(zna se več)ursus 355
ako tko ima kakav prijedlog da predloži a ako ima kakvih slika da stavi na
 
B

Branimir 105 s

Guest
Re: Sakupljaèi sijena

cika Mato kaže:
želimo kupiti sakupljač sijena pa vas pitam koji bi bio dost dobar a da nije pretjerano puno novaca
livade što imam 80% su na ravnom tako da nema problema za njegov rad vukao bi ga(zna se več)ursus 355
ako tko ima kakav prijedlog da predloži a ako ima kakvih slika da stavi na

Kolko sam ja skužil tražiš polovnog sakupljača.
E sad ima ih svakakvih. Ne znam koju radnu širinu trebaš al najviše se kupuju 2,5 do 3 metra.
Preporučio bi ti KUHN jer njihovi sakupljači imaju kompletnu školjku i vodilice s ležajevima u uljnoj kupki, zadihtano, najmanja mogućnost habanja.
Ovi drugi kolko ja znam imaju suhi sistem. Mi smo prošle godine kupili Deutz fahrovog 2,8 metara. Školjka je gusena i ima obične ležajeve. Dali smo 700 eura. Kod DF-a obavezno pripazi na stanje školjke (onaj odlijani dio na sredini kud voze ležajevi, moraš gledati odispod).
Kolega iz sela ima Fella i njegov ima plastične ležajeve. Več su mu dosta pojeđeni al je zato školjka ko nova.
Općenito cjene polovnih sakupljača su od 600 do soma eura ovisi o stanju i godištu. Dobro pripazi kod kupnje pogotovo jeftinijih jer ti se lako može dogoditi da ga popravljaš prije nego kaj buš uopće delal. (kak se meni :oops: gornji dio kanala na školjki bil je skroz pojeden i nije se to moglo primijetit dok nismo rastepli. Čovjek iz Bjelovara mi je moral odlijat kompletno novu školjku)
Opet ak imaš više travnjaka svakak probaj nabavit novi. Kreću se oko 2500 eura pa ak kupuješ još nekaj upakiraš ga s tim, digneš kapitalna i imaš novi stroj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh