• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sakupljači sijena

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Čestitam, dobar sakupljač si uzeo, neka te dugo i dobro služi. Ove suhe (otvorene) vodilice traže malo više podmazivanja, ali su zato izdržljive i ne kvare se.
Da li ti na ovoj drugoj slici nešto fali u onoj rupi ili je samo loš ugao slikanja pa tako izgleda.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Hvala, prvi put radim sa ovim sakupljačem. Radi dobro ali u naredna 2 dana ide na kontrolu i podmazivanje,pa ćemo vidjeti fali li šta...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ma to ti je prosto, nema se Bog zna šta ni pokvariti, osim ako pukne koja žica ili neki ležaj... Ja imam Claas-ov koji ima samo jednu vodilicu a umjesto druge ima opruge. Tu gdje su kod tvoga ležajevi između one dve vodilice, kod mene su plastični točkići na konus. Već godinama radi bez ikakve zamjerke, gotovo bešuman u radu, upravo zbog tih opruga i te plastike. Bitno je samo da je podmazan a ovaj kod mene ima preko 20 mazalica....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Stiglo neki dan..stanje skoro ko novo (baba delala s njim manje vise 😂😂😂) kaj je istina, bio je Dado samnom
 

Prilozi

  • 20200824_170037.jpg
    20200824_170037.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 55

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Njemu i netreba za veće površine. Nagovarao sam ga na 4 rotora a on baš zapeo za takvog i gotovo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Imam pitanje za sakupljač..znači radi se 20-25ha po otkosu.
Sa panonijom ne želim raditi,još je nisam zakvačio a da nisam imao popravke tijekom rada i tu je priči kraj.
Pare nisu problem para nema,ali imam nedoumice.
Znači sip star cifra da se smrzneš,
SAKUPLJAČ SIJENA SIP STAR 350/8 ALP/ TANDEM KOTAČI ! SA KARDANOM !
Nov je i neznam koliko je realan učinak 4ha/sat.
Drugi na popisu je novi i znatno povoljniji

Treći je ovaj

I sad kapitalci.

Rabljen i velik,djeluje mi robustan,nisam ga išao gledati.

Ovaj
Još veći i skuplji,

I zdravko strizivojna koji po meni ne vrijedi 70% te cijene,
Fale ruke,fale prsti,drugacije felge,i tko zna kakvo je stanje

Tu kod nas svi rade s panonijama,meni je to više nezamislivo jer ograničen sam vremenom i želim u što kraćem vremenu napraviti više posla.
Parcele su mi od 2-6ha,tako da imam prostora i sve su uz asfaltiranu cestu(ako je bitno).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Moja preporuka uzmi Sip star.. I meni je bio skup ponudili mi taj 350/8.. Pogledao malo po internetu i odlučio se za 360/10 i ne žalim ni lipe.. Potjeraš traktor 10-15km/h i na ler gasu kupi sve pred sobom.

Kod nas je od 2012-te mislim, promijenili jedino jedan osigurač na ruci i to je to. Svaka ruka ima svoj osigurač unutra i kardan sa lamelom. Svake godine skupi 100 rali.
 

Prilozi

  • IMG_20200714_121427.jpg
    IMG_20200714_121427.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 30

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Pa to ti ovisi. Većinom to navedeno je teško ostvariti. Već sam zaboravio, ali mislim da skupim jednu ral (5700 kvadrata) za 15min, idem 3 brza sa Zetorom (cca 11km/h). Parcela duga oko 150m.

Svakako gledaj tandem i profi model. Star 350 je hoby stroj za manje traktore. Kuhn dosta hvale zbog uljne getribe.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Ok je ta brzina,imao sam osjećaj da nije baš realno 4ha po satu sa tim zahvatom,mislim je ak se voziš 25kmh što nema smisla jer nisu mi livade autocesta.
Za novi sip ću morat neku mjeru proć,vjerujem da vrijedi tih para al mi je 43k kn malo previše.nisam u pdv-u pa si ga nemogu prebiti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Polovan sakupljač je lutrija. Tetak uzeo fellu nije radio 30min otišao glavni zupčanik unutra što ide od kardanskog vratila... Cca 5000kn za kvar, radio jednu sezonu i otkinulo kućište koje zakreće metle i svi ležajevi na metlama. Sad je odlučio da ga više neće popravljati. Ispao ga je skuplji nego novi u sekri.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Ma svjestan sam te lutrije.tak mi je s panonijom.reko neću ju više kopčat za traktor.
Muka mi je od sakupljača,a da nas se dvoje skupi da uzmemo po pola pa nas ispadne povoljnije,to nemam s kime odraditi,njim je panonija zakon.
Da uzmem sip-a,znam da bi bio više u selu nego kod mene..al to je taj naš blentavi mentalitet.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Sip Star 360/10,tog bi ja uzel jer ima 10ruk po rotoru,više ruka bolje i ljepše čisti za sobom..
Mi imamo 430/12,več 10sezona nismo uložili nikaj a radi zato nekaj kroz godinu..

Od polovnih može ovaj Kuhn,dopada mi se,probat ga u radu ako se ruke ljepo okreču,nesme imat puno lufta,i ako se vrti bez zvukova dobar je..
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Kupljenec isti takav je i moj, zadnji 10 godina je možda odradio 5 rali i to ako, jer imam pauk i sakupljač. Već sam imao par upita za njega, ali nek stoji, ako mi se u sezoni nekaj desi s ovima, on je uvijek spreman, a može odradit i okretanje i sakupljanje.
Kolko tražiš za njega, jedan moj prijatelj je lani kupovao, pa neznam ak je još zainteresiran.
 

Nidjo

Novi član
Tu od
8 Tra 2021
Poruka
1
Postovanje
Ima li tko iskustva sa rotacijskim sakupljacem Giaccagla 3,20m; 9 ruku
Kakve su mu karakteristike i ima li kakav prijedlog za slican sakupljac.
Unaprijed hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh