• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Malo prije bio u dućanu i vidih ovu salatu iz Italije i jednostavno sam ju morao uzeti ne zbog salate nego pakiranja.
Salata sa grumenom supstrata izvađena iz kontejnera u pakiranje i na prodaju.
Interensantno, ovi Talijani hmmmmm.



 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
E da si ovo vidio ranije i slikao. Planiram za test uskoro napravit 10 kontejnera pa vidjet kako to ide. Onako u kontejner od 24 rupe, staviti osmocote, i jos preko lista po potrebi. Taman su mi uzimskom dijelu u pocetku grijani tuneli prazni a temp 15 u plusu 0 do 24. Jos bi se vise isplatilo a manje posla.

Hvala poticaju, imao sam ovo na umu ali nikako se nisam odlucio.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
3 ja sam mislio da ima 2 biljke

ja ću probati sa jednom, ma da se na ovaj način puno brže dobije gramaža i vjerovatno je sijano neko sjeme koje se kupuje na kile

vidjet ćemo kako će ispasti za probu, pa ako bude dobro za slijedeću zimu jedno 200 kontejnera od 24 rupe
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Neznam koje je sjeme dali je skupo ili jeftino ali onaj komad salate tođe 11 kuna kad skineš zemlju sa nje ostane možda 200g a i to je upitno dali ima toliko šteta što prije nisam izvagao.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
trebo si je posadit u teglicu da naraste :(rofl):

cijena je stvarno brutalna, ja sam takvo što računao prodavati po 1,5kn u prosjeku
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Stvarno? :icon_mrgreen:

Ja je planiram radit na "suhom" u tom je kvaka moje genijalnosti :icon_mrgreen:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
To je sa plutajućih ploča; slično kao proizvodnja presadnica duhana, čak nije niti tehnički prezahtjevno... e sada da li u HRV ima kupaca za takvu salatu, nisam baš siguran :(nerd):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Počeli radovi i oko sadnje proljetne salate. Idealni uvjeti za stavljanje folije. Od prekosutra možemo startati sa sadnjom na pripremljenu foliju, zaljevanje kap po kap i pokrivanje agrilom.

2aew8lu.jpg

den42v.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Dio salate je posađen i pokriven agrilom....nastavak slijedi sutra i time je posađena 1.tura proljetne salate. Ostali turnusi slijede u razmacima od 15-ak dana

11h8pjd.jpg
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Po izgledu bih rekao da je tip crvene putarice. Mi sadimo Skyphos RZ i trenutno je imao posađenu u plasteniku. Budem je sutra slikao. Inače Skyphos je pogodna za sadnju tijekom cijele godine (zatvoreni i otvoreni prostor), tako da je u turnusima sadimo po dvije tisuće sadnica. Primjetili smo da je,u ljetnim mjesecima, prodavanija od zelene putarice(stranci i ugostitelji) tako da smo zelenu putaricu izbacili iz proizvodnje u ljeti.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@Petulla

Ovo je salata koju sam dobio od tetke, ona je godinama gaji i ostavlja sebi sjeme.. Ima cvrst list i mogu reci da je jako ukusna, samo dosta gorca od recimo Majske kraljice..
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Radili smo i danas iako bura ledi krv u žilama i nosi sve živo.....hvala Bogu nema štete, plastenici su izdržali udare od 100km/h
Uslikao sam crvenu putaricu Skyphos RZ - berba do kraja mjeseca, a za usporedbu na drugoj slici je sa Juditom RZ ,koju beremo- isti dan sjetva i sadnja.

15psh9d.jpg


313km14.jpg
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Mi možemo saditi i brati salatu tijekom cijele zime - kontinuirana berba u plastenicima od 15.11 do 15.04 - nastavljamo sa vanjskom proljetnom, ljetnom i jesenskom. Znači beremo salatu tijekom cijele godine, takoreći, bez dana zastoja. U plastenicima se, sa prvim minusima, pokriva sa Agrilom čak i sa duplim ako su minusi veći i duže traju. Također upotrebljavamo Trifender(8god) i nemamo patogenih gljiva u tlu, Thiofer ili Cropaid(4god) folijarno svakih 15 dana, EM Aktiv(emteh 3god) kod pripreme tla i fertirigacijom svakih 15 dana. Planiramo još zamjeniti kemijska mineralna gnojiva sa organo mineralnim gnojivima (linija gnojiva Italpollina), EKO-RAST(HR proizvod) i poboljšivač FITOZEL. Cilj nam je što više smanjiti i izbaciti kemiju (KMG i SZB).

Petulla RZ ,na koji način mislite koristiti EKo-Rast.
Naime imam tek posijanu salatu ,blitvu ..samo sam polijevala vodom.
Imam Thiofer i Eko rast .
Da li je dovoljno zalijevati prije presadnje Thioferom svakih 15 dana ,i kada bi recimo trebalo ići sa Eko Rastom?
hvala unaprijed
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Glavni sastojak EKO-RAST-a je Silicij i upravo zbog njega počeo sam ga primjenjivati, zbog toga što mi je tlo pomalo alkalno i sa smanjenom organskom tvari. Naime, Silicij alkalna tla neutralizira i biljkama nepristupačne hranjive elemente (P,Fe,Bor,Mn,Cu) čini pristupačnima a sa druge strane Silicij pospješuje stvaranje humusa u tlu. Tu su i druge hranjive tvari koji pospješuju rast i razvoj biljke.
EKO-RAST VRTKO posipam po tlu (50kg/ha) prije frezanja a kasnije nakon sadnje prskam svakih 15 dana(lisnato povrće 2-3 puta u vegetaciji) sa EKO-RAST UNIVERZAL za folijarnu primjenu. Koristim ga u salati,blitvi,špinatu,kupusu,rotkvici,mladom luku a nastaviti ću ga koristiti i u plodovitom povrću. U kombinaciji sa Thiofer-om izgleda sve super. Svakih sedam dana prskamo naizmjenično Thiofer i EKO-RAST. A tu je i EMAktiv kojeg dodam u kombinaciji sa eko-rastom - bomba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Petulla RZ,
hvala puno na brzom odgovoru!
Divim se vašoj salati ....a i ostalom povrću..predivno!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ostao sam dužan, vama salatarima, pregled pokusnog polja salata u našim plastenicima u vremenskom periodu berbe 03.mj i 04.mj.
Za 03.mj sve su se sorte pokazale odlično - AngieRZ nismo sadili, ali ipak imamo svoje favorite a to su od putarica Judita RZ i kristalki su Donertie RZ i Marize EZ
15qezic.jpg

Za 04.mj favorit su Judita RZ i OstralieRz - POČELA BERBA
2qstieu.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Petulla, daj mi reci koja kristalka se najbolje pokazala u ovom periodu, iz zime u proljeće, da najbrže dobiva na težini. Imam neke ideje....
 

Najnoviji postovi

Na vrh