• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sretan Uskrs svima!
Sadi li itko od vas Batidu F1,kakvom se pokazala u plasteničkom uzgoju?
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
pozdrav,
molim iskusnije da pogledaju ove fotke salate u kontejnerima i da mi netko kaže jel to ok?
salata je Patrition RZ.
posijano 14/03.kontejner 104 rupe.
folijarno špricano 2 puta thioferom,1 put eko rastom i 1x kalijeva staklena voda +algovital.
kad bi ju trebala presaditi ?
Sad je na balkonu ,ovisno o temperaturi pokrivam agrilom.Prvi puta sadim salatu
hvala na pomoći
 

Prilozi

  • 6CBAE05A.jpg
    6CBAE05A.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 188
  • 84CD3C7D.jpg
    84CD3C7D.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 150
  • E3AB4093.jpg
    E3AB4093.jpg
    82 KB · Pregleda: 155

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
sokol

Presaditi je moraš onda kad se dade lijepo iščupati iz kontejnera, da ne ostane pola bale žila u kontejneru.

Mi smo danas posadili kojih 25 tisuća komada, sijana je oko 10.03. i bila je u negrijanom plasteniku, svakakve temperature je proživjela. Smrzavanje u nicanju, vručine preko dana i bila je super za sadnju.

Inače, interesira me koja je cijena salate na zelenoj i na malo u zagrebu. Ja krećem s rezanjem prve vanjske salate u ponedjeljak.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
@sokol prilikom punjenja plitica sa supstratom ravnomjerno rukom raširi supstrat po rupama zatim podigni jednu stranu plitice pet cm i pusti je da udari o stol . Tako i drugu stranu da se supstrat slegne ( protreseš pliticu)i nadopuniš sa supstratom, opet poravnaš rukom ili letvicom. Vidim da imaš neravnomjerno supstrata u rupama pa ti kod zaljevanja srdina plitice s više supstrata zadržava više vlage i imaš veći presad od rubnih rupa.
Kaj se tiče sadnje salata sijana 16.03. bit će posađena za 3-4 dana( oko 21.04.)
Sijana je u plitice od 170 rupa sorta je exquiz.

Imam i Partition koji je usijan 25.03. brže raste od exquiza nešto tamnije boje i morat će 27.04 bit posađen.Vjerojatno mu je pogodovalo nadprosjećno toplo vrijeme.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja sam nešto danas u vrtu zasadio nisam stigao prije.
4 vrste od Vilmorina i Jolito od RZ.

Na prvoj sliki zadnja 3 reda desno je Jolito od RZ a zaostao je u rastu za Vilmorinom za nevjerovati neznam koji je razlog takvom zaostatku.

Vilmorin je sjeme od par kuna a Jolito pilirano.



 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
evo salata patrition RZ presađena na otvoreno 22.04.pokrivena agrilom
kako vam izgleda ,prva nam je godina da uzgajamo salatu
 

Prilozi

  • salata 18.05.15-patrition.jpg
    salata 18.05.15-patrition.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 138

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
@sokol
ova je slika od prije deset dana, 25 dana od sadnje, pokrivena agrilom - trebala je biti naprednija, bujnija. Treba poboljšati osnovnu gnojidbu i prehranu. Kako bi usporedio svoj način gnojidbe i prehrane dajem ti program naše: osnovna gnojidba 400kg/ha HydroComplex + 150kg/ha TropiCote i prehrana: 1.nakon 14dana od sadnje AlbatrosUniverzal(21+21+21+micro)+EMAktiv i 2. nakon što pokrije redove AlbatrosHydro(7+14+36+mikro)+EMAktiv. Rezultati su nam izvrsni(inače i mi sadimo RZ sorte).
Malo ti je rijedak sklop(barem mi tako izgleda), mi vanjsku salatu sadimo u sklopu 25x25 u cik-cak bez obzira o kojoj se sorti radi.
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
hvala planiram ju prihraniti pa ću uklopiti nešto od gore navedenog...inače imamo par kultura koje uzgajamo ..salata je posađeno svega 100 kom da vidim kako će ići za prvi puta...jednostavno uz posao suprug i ja ne stignemo
sve kako bi htjeli ...obrađujemo ručno skoro 3000 kvadrata. češnjak na 1200 kvadrata ,krumpira smo zasadili 120 kg. .počeli smo ga pomalo vadit...malo krastavaca...Uglavnom posla preko glave ali učimo se pomalo...hvala na savjetima PetullaRZ
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Decki ,koju salatu endiviju sadite?Eros je jako poskupel ima možda koja još koju bi preporucili?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Pozdrav društvo_Ostalo mi je oko 400 kom presadnica salate Lirice ako tko treba.Batavia za vanjsku proizvodnju,sjemenska kuća Vilmorin
 

frenki

Novi član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
5
pozdrav svima,

izgleda da ću imati viška salate,odokativno 1,5- 2 T trenutna težina 20-30 dkg.
Salata je lirice, prekrasno formirana i zdrava.
Svaka pomoć je dobro došla, hvala

frenki
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E, ovako, trebala bih jedno petsto sadnica batavije, ja bih je u plkastenik - može od sada do prvog devetog, ako ima netko viška.

@sanjč, kako ti stojiš sa presadnicama, ti si mi najbliži.

I nek mi netko rekne, može li vanjska salata ići u plastenik, ne bude li joj prevruče?
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Nemam viška a kaj se tiče toga da vanjska može u plastenik,može i ne može.Ona treba rijeđi sklop nego vani,unutra se izdužuje zbog folije jer joj fali sunčani spektar,nije zbita kao vani.Imam nešto lirice,ima 300 gr i skoro je velika kao pizza,rijetka je i ranije tera na sjeme.Sad kod tebe možda bude drukčije,ja imam pijesak pa moram više zalijevati a imam osječaj da je lirice već malo zastarjela salata
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
dobar dan,ako moze neko da mi kaze gdje mogu kupiti dobro sjeme za salatu,posadio bih 100 m2 plastenika.inace zivim u bl pa ako ima neko da mi pomogne.sadio bih putericu samo.hvala
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ja poslikao vanjsku salatu u plasteniku,jedna već ide u sjeme.Stavio sam rukavicu da se vidi veličina,razmak sadnje 30 * 40
 

Prilozi

  • CAM01254.jpg
    CAM01254.jpg
    68 KB · Pregleda: 132
  • CAM01255.jpg
    CAM01255.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 107

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Na prvoj slici je rukavica velika 20 cm a salata ti ima 300gr,promjer joj je 40 cm. Na drugoj slici bi trebala napraviti glavicu ali gura vrh. Budem poslije stavio još neke slike
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sada vidim, ma net me zeza, jako je spor, ne otvara, već sam reklamirala prošli tjedan, nešt se preslagivalo kao, ali opet isto.

Ne znam, sutra budem nešti naručila, sjeme, ni sama ne znam što - sada bi mi @Petula dobro došao, on sigurno zna što je dobro za početak jeseni.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Uvijek je najbolje saditi ono što je najlakše prodati,a to je još uvijek lagano hrskava kristal salata koja formira glavicu...treba uz nju imati i druge vrste;putericu,crvenu,zimsku eskariol i frizijsku i to je to...
To vrijedi ako misliš salatu prodavati na malo na tržnici...
Za prodaju na veliko se sade neke druge vrste i vrijede druga pravila...
 

Najnoviji postovi

Na vrh