• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ne brini, čudni su putevi trgovački - srbi i albanci kupe od turaka i prodaju rusima.
Sve bude to klapalo ko po maslacu.:icon_mrgreen:
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
koja je ovo bolest napada mi salatu i korabicu. Rajčica krastavac i paprika nemaju simptoma. Slikano mobitelom srry.
picture.php

picture.php
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Stavio sam ih iz albuma koji nije javan, možda je to bio problem. Evo sad bi se trbale vidjeti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Slab sam majstor na salati, zaraženi kotiledoni, plamenjača bi bila neka konstanta u ovo vrijeme, ali to će reći netko pametniji od mene. A izgleda mi ko da ih je nešto spikalo.

Korabica - tako ti meni zna biti dok ujutro zalijem, navali sunce prije nego se listovi osuše, pa tamo gdje su kapi ili je još mokro vruća voda spali list.

Čekati ćemo pomoć pa donjeti detaljniji sud.

Inače, kada slikaš list, dobro je poslikati i naličje radi lakše identifikacije.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
To može bit voda jer sam tako i zalijevao. Nakon oblačnih dana Sunce pržilo. List je zelen spaljen, suh. Plastenike redovno provjetravam. Evo slika naličja lista korabe. A koletidon i meni izgleda spikan.
picture.php
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma nije to od kapljica vode, sada sam išla u plastenik po druge naočale, ali svejedno ne vidim dobro.
Ili plamenjača ili pepelnica - ja sada ne znam, jer dugo nisam koristila u kupusnjačama niti u salati da li nisu zabranjeni, ali ako nemaš puno oboljelih listova, odradi zaštitu Quadrisom, a bolesne listove pokidaj. Ima široki spektar djelovanja - plamenjača, pjegavosti, pepelnica..... Trebaš znati da on je sistemik, ali u uznapredovaloj fazi bolesti ne pomaže. Ako je plamenjača u pitanju, Ridomil će je riješiti, ili Acrobat.
Ako možeš nabaviti mala pakiranja jer ti se ne isplate ona od litre.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Pepelnica. Sad se lijepo vidi šta je. Koletidoni popadali, pravi listovi ostali. Nakon prskanja sa signumom bolest stala sa širenjem.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Gdje ste salatari,evo jedne od 1,5kg, ostale su manje,oko 1,3kg :icon_pidu: Bez prihrane i bilo kakve zaštite, bez navodnjavanja od 11 mjeseca lani, skoro pa eko.
sTF8vjy.png
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lošija sam, moja najteža danas kilu i sedamnaest, sađena sredinom, eh, ili februara?

@sanjič pomagaj, kada sam sadila salatu?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,572
Tetka JO sigurno po danu osim ako nisi :icon_lol::(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Skinuo sam jedan dio salate, ali mi je drugi ostao za narednih 10 dana. Situacija je takva da je krenula naglo u glavicu, veoma nabijenu, ali kompletna salata je relativno malog precnika sa velikim brojem mladih zutih listova koji formiraju glavicu. Glavicu formira kalijum, a mene sada zanima da li bih mogao da azotom malo rasirim tu glavicu, jer mi ovakva nije bas prihvatljivog izgleda za prodaju? Sad mi salata izgleda kao glavica ranog kupusa, a htio bih da bude veceg precnika sa rastresitim listovima..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
što navalili svi sa salatom, odjednom ko blata, no prodat će se, imam filing :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Hm, što da reknem osim - hm......
nekko mi to blijedo zvuči - na malo ne ide nikako.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
ae, mene zove upravo da bi 8 paleti sutra, niš od toga, ne tjeram radnike nedjeljom u polje pa da su kakvi novci
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh, da ja prodam svojih tisuću petsto glavica, u prosjeku po devedeset deka, po dvanaest kuna kilu, a to sve raste na gredici dugoj sedamdeset metara, metar trideset širokoj......a jesam je natrpala, a?
A porezala je tek oko tristo komada.......rekla bih i ja - ae......a bih je i u nedelju porezala. Ae.....
280662968.gif
3634865524.gif
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
što navalili svi sa salatom, odjednom ko blata, no prodat će se, imam filing :)
Neće...naglo je postalo prevruće i salata se jednostavno ne traži...kristalke ima ko blata od 3-4kn/kg...potražnja je jedino za endivijom i nju sam svu uspio riješiti na 5kn/kg...crvena i iceberg isto idu,ali ne tako dobro i izgleda da će ići u slobodna bacanja...
 

Sasa19

Novi član
Tu od
23 Lis 2015
Poruka
14
Ljetne salate

Pozz

Zanima me koje salate mogu sada posijati?

Pripremio sam rukolu i radic..zanima me koje bi jos mogao posto citam kako endivija i zelena salata po ovom vremenu idu odma u cvijet i visinu ( nadam se da sam to dobro shvatio :) )
 

Najnoviji postovi

Na vrh