• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Salata

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
dali neko od forumasa iz Srbije ima neku informaciju o ceni salate na veliko?moja nece jos samo me zanima kako se krecu cene
 

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
Ja sam ostavio desetak komada ne pokriveno s ničim i sva je pocrnila,a ona ispod agrila je dobra,ima nekoliko smrznutih ali ne puno,ali zato je mreža za zasjenjivanje s kojom sam pokrio ostatak odradio super posao,nigdje niti najmanjeg oštećenja,i suha sva,valjda zbog prozračnosti same mreže,dok je ostala sva vlažna što također ne valja. Od sada sve pokrivam sa njom.

pozdrav Dane001,
to je salata u plasteniku ili na otvorenom?
zanimljivo mi je to sa mrežom za zasjenjivanje ...morala bi to isprobat
mi smo posadili nešto kristalke na otvorenom krajem 10.mj.,..pokrivena agrilom ..jučer smo gledali i koliko se čini još se zeleni :)
agril je prekriven mrazom pa nismo htjeli ništa dirat dok se ne odmrzne..jer je netko rekao da može preživit samo da se ne dira dok je smrznuta
i kad se odmrzne mislim pošpricat Drinom...
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Bez grejanja, cini mi se da je dobro prosla na -19 pre neki dan.
de35c97e38fdda7eb82108a73f36d294.jpg

437fc47140243d4e47ad05e324c40a27.jpg

4db020c786f59e7db1b40604be9ac6dd.jpg

df55877577fc08b3b0dd9fb5198a1ab2.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
hitmanle kad mislis da ce na secu?dali je to genesis?znas li neke orjentacione cene?ja imam pola genesisa,a pola judite od rz.sutra cu okaciti slike
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Nazalost nije genesis vec markiza, cenu jos ne znam. Pa seca je zavisiti od vremena. Ona je lepo porasla ali treba da dobije na tezini malo tj da zavije. Kakav je genesis, jer sam citao da ga svi hvale? @zvezdanb

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
ja nisam salatu radio jako dugo,pa bas nemam iskustva.poslikat cu pa cu okaciti.ja dogrevam taj objekat nocu,pa nema izmrzavanja,mada tvoja jako dobro izgleda.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pozdrav Dane001,
to je salata u plasteniku ili na otvorenom?
zanimljivo mi je to sa mrežom za zasjenjivanje ...morala bi to isprobat
mi smo posadili nešto kristalke na otvorenom krajem 10.mj.,..pokrivena agrilom ..jučer smo gledali i koliko se čini još se zeleni :)
agril je prekriven mrazom pa nismo htjeli ništa dirat dok se ne odmrzne..jer je netko rekao da može preživit samo da se ne dira dok je smrznuta
i kad se odmrzne mislim pošpricat Drinom...

U plasteniku naravno. To sa mrežom je odlična ideja. Nestalo mi agrila pa sam slučajno pokrio s njom i pokazalo se jako dobro. Inače ju koristim po ljetu za zaštitu od sunca. Neznam kako bi vani bilo s time,mislim da nebi bilo dobro.
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Ako leti nemate mrezu, u pumpu za prskanje ubacite malo disperzije i toner zelen ili plav dodate vodu lepo promesate i isprkate foliju odozgo :). Za to su najbolje stare bakarne pumpe kojima se skida onaj puz napred, ko je ima ili video razumece.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Evo i moje salate danas slikane.prestao sa grejanjem do daljnjeg
 

Prilozi

  • IMAG0384.jpg
    IMAG0384.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 64
  • IMAG0385.jpg
    IMAG0385.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 88
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Sta mislite, hoce li se izvuci moja salata? Na slikaa to mozda izgleda skroz ok, ali ima dosta listova koji su pozutili i koji polako odumiru. Korjen je jako dobar, iscupao sam nekoliko njih i provjerio, debeo je na nekim sadnicama skoro kao mali prst. Danas sam je presao sa aliete fles i previkurom, pa se nadam oporavku. Nemam iskustva sa salatom, pa tako ne znam ni kolika joj je moc regeneracije..
IMG_9312.jpg

IMG_9313.jpg

Evo i dvije uravo sada fotkane..
IMG_9321.jpg

IMG_9322.jpg

Novi listovi koji izadju su zdravi, ali su krajnji oboljeli.. Valjda ce ih danasnji tretman srediti.
Ima li potreba da je sada predjem svičom?
 
Posljednje uređivanje:

sokol

Član
Tu od
11 Srp 2014
Poruka
87
U plasteniku naravno. To sa mrežom je odlična ideja. Nestalo mi agrila pa sam slučajno pokrio s njom i pokazalo se jako dobro. Inače ju koristim po ljetu za zaštitu od sunca. Neznam kako bi vani bilo s time,mislim da nebi bilo dobro.

hvala puno na odgovoru...
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Rasti rasti :)
6913a8521269605a06caecd957711cf2.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

Koja je cena salate, jep zna neko?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja prodajem po 4,00kn komad od početka pa do danas,ali maloprodaja.
 

zvezdanb

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
39
Hitmanele u novom sadu na kvantu 450-500 din kutija od 18 kom.ja mislim da je to losa cena i nije vredna truda.na godinu cu verovatno da uradim spanac.puno manje posla.dali je to uobicajena cena u ovo doba godine?ja cu na ovu cenu samo da pikeijem troskove goriva i energenta.uzalidan posao.
 

hitmanle016

Član
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
39
Meni se isplati zato sto ne grejem. A cuo sam da je trenutna cena u Leskovac kod mene 200din kutija. Ako ostane ovako punim kombi i vozim dalje.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Cijena salate će lagano u nebo narednih tjedana,jer je nema dovoljno na našem tržištu...pitanje je samo kolika će biti cijena one uvozne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh