• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Virtus, a šta je sa nama ostalima koji imamo XA86, koji nemamo šumarske malčere i šta vam ja znam što, koji radimo miješano ratarstvo- stočarstvo. Osobno sam imao dosta gluposti sa svojim za koje nisam bio kriv ni 0%. Sve je dobro dok je garancija, a kad ona prođe, je.. smo ježa. Za traktor od 26000 eura dobiješ garanciju godinu dana, a za obični auto tri puta jeftiniji 5-6 godina. Ko je tu lud. Ne velim da neki gazde jednostavno nisu dorasli onome što taj traktor tehnološki nudi i da nisu sami uzrokovali neke kvarove koje nisu trebali imati, ali tih je malo naspram onih koji paze na traktor i svejedno imaju pizdarije sa njim .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
taj dorado ne moze ni dignuti sumarski malcer od 2m. Mozda je radio sa obicnim poljoprivrednim,ali on ga ne bi unistio u par stotina sati...
 

Ugly1

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
3
Virtus je u pravu, treba traktor prilagoditi poslu koji obavljate. Neke stvari su jednostavno ranije kumovale kvarovima na traktoru,(najcesce se desava sa kupljenim polovnim traktorima..a to niste ni znali) da li je to lose gorivo ili neadekvatan prikljucak, sad nije ni vazno. A sto se tice poređenja garancije automobila i traktora...
Cim izbace prvi auto sa PTO i prednjim hidraulikom, siguran sam da ce tad smanjiti garanciju sa 5 g na 2 god.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve si nekako mislim da je taj dorado odvrtio možda 1700 sati s tim malčerom, pa su vračeni sati i na prodaju s njim.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Koliko se ja sjećam Vi ste taj traktor kupili polovan, da nije možda iz Poreča i zadnji broj šasije 2291? Ako je onda znajte da je taj traktor vrtio šumarski malčer radnog zahvata 2 m od prvog dana, o kvaliteti plavog dizela je već bilo govora.

Kupljen je u Porecu vrtoo je malcer koi nije šumarski obican od 180 i sad vrti malcer od 170 i taj isti malcer je universal vrtio preko 1000 radnih sati i nije krepa kuplung kardana, prije bi se ugasia traktor
Za broj šasije budem pogleda

taj dorado ne moze ni dignuti sumarski malcer od 2m. Mozda je radio sa obicnim poljoprivrednim,ali on ga ne bi unistio u par stotina sati...

To ja govorim!!!!!
Samo što se netko pravi nagluh!

Sve si nekako mislim da je taj dorado odvrtio možda 1700 sati s tim malčerom, pa su vračeni sati i na prodaju s njim.

Nije, bio je na kompu da se vidu dali je netko prčka po njemu i centralina nije mijenjana tako me uvijerava serviser Lanborginija iz "Krapine"
Kad sam ja kupio traktor je imao 412 radnih sati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Da li je taj servis Agroklas? Nisu oni baš najpoštenji. Bilo je tu kako su na onom Lamborghini Agile vratili nekih 6000 rh i onda ga stavili u prodaju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@maiky:tvoj DORADO je neki čudak...Ne zelim ispast pametan,ali da sam na tvojem mjestu prodao bi taj traktor..Traktor je izgled pun skrivenih mana,izgleda da je u tvornici sklapan pod "pauzom"....

Previše je to kvarova koje ti imaš na njemu,a sumnjam da je tak jako izrađen,to bi se vidlo po traktoru a ti velis da ima samo 700rs...Moguče je prepoznat po nekim sitnicama dal ima vise ili ne,sad koliko je tko iskusan u tome..

Vracanje sati na takvom traktoru je macji kasalj,cak je moguce i da je stavljena komplet druga urica..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
I meni se cini da je slagan šlampavo jer nije problem kvar kardana malćer vec propuštanju gumica klipa koi stisne lamele,
lamele nisu čvrsto bile stisnute i tu je poceo proklizavati a motor nije niti osijetio...
proklizavanje pogonskog kuplunga nije bio problem u kuplungu vec u lošoj montaži semeringa na spoiničkoi osovini, semering je bio oštečen i mala kolicina ulja je dospijela do lamele u momentu dok se pali traktor kuplung mora biti stisnut i kad zavrti razmaže ulje po disku govorimo o jednoi ili dvije kapljice....
sto se tice plavr nafte i dizni, ima ljudi koi su sa takvim traktorom na plavoj nafti napravilu i 5000 sati i još nisu mijenjali dizne...
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Postoji jedna narodna; Tko ima blaga ima i kvara!
SDF traktori nisu ništa lošiji od ostalih traktora, svaki traktor ima svoje karakteristike i namjenu, važan je odabir pri kupnji koji model i koja oprema Vam je najpotrebnija.
Nema traktora koji se ne kvari, jedini traktor koji se ne kvari je onaj koji i ne radi.
Tri faktora uvjetuju dobru iskoristivost traktora;
1. dobar traktorista
2. dobar servis
3. ekonomska isplativost onoga čime se bavite
Na ovom forumu sam razgovarao kao i u javnom životu sa dvije vrste korisnika traktora SAME,
- jedni ga hvale i kupuju samo SAME traktore
- drugi ga kude
na moju sreću više je onih prvih koji su zadovoljni korisnici traktora SAME.
Da spomenem i garanciju koja se uspoređuje sa automobilima, kada na auto budu stavili prednju suspenziju, prednji kardan, prednji utovarivač, elektronsku hidrauliku, hidrauličnu spojku i kada auto bude vukao i radio sa duplo većim teretima od sebe samog i kada budete stali na benziskoj stanici i umjesto pogonskog goriva 98 stavite 95 tada možemo razgovarati o istim uvjetima iskorištavanja.
Žao mi je svih onih koji su imali loših iskustava sa traktorima iz SDF-a i oni su mi bili motiv kada sam se prijavio na ovaj forum sa željom da pomognem koliko mogu na ovaj način sa svojim savjetima i dosadašnje stečenim iskustvom.
svima srdačan pozdrav
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Nema traktora koji se ne kvari, jedini traktor koji se ne kvari je onaj koji i ne radi.
Tri faktora uvjetuju dobru iskoristivost traktora;
1. dobar traktorista
2. dobar servis
3. ekonomska isplativost onoga čime se bavite

slazem se sa ovime samo bi pod 1 stavio kakve si srece kad kupujes traktor,a sto reci kad ti dode traktor iz tvornice i prikopcas ga na ciklomlin i nemozes ga pokrenut jer toliko naglo krece da ti traktor 100ks umire,uspijes ga pokrenuti iz treceg pokusaja dok se mlin malo zavrti...nije rjec o doradu ali je o SDFu..ili to da ti jedan klip dobiva manje goriva i traktor se grije i nema snage...jaoooo..
a onda se opet pitas jel si kupio rusa ili nesto bolje...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
danas svi znamo da su traktori projektirani da izdrze odredeni vremenski period ili broj radnih sati, ni jedan noviji model iz bilo koje marke nece trajati 30 godina,ili 20 000 rs uz minimalna ulaganja. kupis novi traktor,maksimalno ga iskoristis 5 godina,bacas ga i opet kupujes novi. to da kod nas nije takva situacija je drugi par opanaka. ali da jedan traktor od stotinjak ks ne izdrzi ni dvije sezone bez veceg kvara... mozes se jedino zabiti s njim u zid,ili ga zapaliti,sve ostalo bi on morao podnijeti.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
sve se kvari! slažem se .....
ali strojevi rađeni prije desetak i više godina nekako su se manje kvarili.... a kad več nesto uspoređujemo sa autima, auti se sve manje kvare...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
auti se manje kvare? svi idu ko mecka 123 i golf dvojka? o cem pricas ti.
na golfu 5 pa na dalje predes 150 000km i mjenjac komplet kvacilo sa zamasnjakom, platis 1000 eura, dpf, ekologija. ma daj molim te
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imam citroen xsaru od 2003. god sa nekih 170 000km i nisam imao još nikakvih kvarove, imam citroen berlingo kupljen rabljen iz 2001. god sa nekih skoro 200 000 i još nije mijenjano kvacilo imam Kalos iz 2003. god. sa isto preko 170 000km i niti na njemu još nije ništa mijenjao osim servis pakne i auspuh, a imami stari IMT 533 iz 1977 sa preko 6500radnih sati na kojem je lani mjenjano kvacilo koi ima na sebi utovarivac riko ribnica iz 1990. godine i koi je rasturio frezu batuje 155cm zahvat na kojemu još nije skidana glava motora ako se dobro sječam na nekih 3600 r/h su štelovani ventili i prije par godina stavljeni novi elementi dizne i naštelovane 2000.god smo kupili novi UTB 643 dt koi je prodan lani sa preko 4000 radnih sati na kojem nisam nista radio osim servisa niti nikad mjenjano ulje u mjenjaču samo popotrebi dodano dvaput mjenjano u difrencijalu prednjem i reduktorima ispred i iza i štelano ventile na svakih 1000 radnih sati govorimo o trahtoru tehnologije 60-tih i sirovine i izrade rumunjske...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
pa to su jos ok kilometraze, al nece dogurat duplo i vise bez raspadanja, sto je bilo normalno za nekadasnji auto do 2000. godine. danas je normalno na 1.4 tsi 160 ks do 50 000km zamjenit motor. jer je preforsiran.
ti ocito jedini imas srece s tim citroenima opcenito :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Maiky, problemi koje imaš, su možda posljedica "Monday morning" proizvoda. Nebi rekel da su to generalno loši traktori.

Ali kak si traktor kupil rabljeni, pitanje je kak je bilo s njim rukovano, kaj je sve rađeno, tko i kak ga je održaval.
Ovaj problem koji ti se dogodil s kuplungom kardana, vjerojatno je posljedica načina korištenja, zajedno s nebrigom oko održavanja.
A možda je bivši vlasnik shvatil o kakvom se problemu radi, pa ga je zato i prodal. Ti, eto, nisi imal sreće.
Ako je vrtil malčer, vjerojatno su ga uključivali na većem gasu (da ne ugasi motor). Pitanje je jel kardan imal freilauf spojku, pa je možda pri kočenju trošil lamele za kočenje, koje su stvarale mrvice koje su pak polako štopale mikro filter. Da ga je netko na vrijeme zamijenil, ili bar opral, vjerojatno se neke stvari nebi dogodile. Nebi rekel da je curenje na teflonskim prstenima moglo biti uzrokom (za tak malo sati), jer pumpa ima više nego dovoljan protok da pokrije ta curenja.

Glede francuskih auta: do sad sam ih vozil nekoliko i niti jednim nije bilo nekakvih posebnih problema.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mehanicar koi je otvoria traktor tvrdi da je problemm u gumicama toliko su potrošene, izlizane da do sada nije nikad vidio nesto slično
mislim da j problem u tome što traktor nije radio ništa godinu dvije i gumice su ispucale od stajanja, tako i semering volana
nerviraju me neke sitnice kao što su klimanje sica, ispucan tapecirung sica, klimanje volana u stupu volana ne vračanje pedale kuplunga u gornju točku produžila se opruga.......
takve stvari se jednostavno za trektor od 700r/h nesmiju događati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ- zar stvarno postoji nesto kao "monday morning"? ili "friday night"? ako si to jedna tvornica takvog kalibra moze dopustiti,onda im ne bih dao da mi naprave tačke... pa svaka komponenta se nakon sklapanja mora posebno provjeravati,isto kao i cijeli traktor kad se spusti s tekuce vrpce. nije stvar u fušanju radnika...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,824
Gogo, svijet nije idealan. Radim sa strojevima gdje jedna komponenta košta ko taj Dorado ili sličan traktor. I gdje su završne kontrole pojedinačne, a ne na temelju uzorka (kak se to radi u tvornicama auta ili traktora). Da vidiš, nebi vjeroval na kakve se sve falinge nailazi. A prati se proizvod skoro dok je još bil ruda.

Osobne predrasude ostavi za negdje drugdje. SLH tvornica, koja je bila prčvarnica u odnosu na jedan Deutz, spasila mu je ime i vratila ga je na stare staze. Prema tome, nebi rekel da su njihovi proizvodi loši i nevaljani. Davno bi već bili propali. Oni se samo znaju prilagoditi tržištu i ponuditi to kaj se traži. Ako je to i niža kvaliteta po prihvatljivoj cijeni, oni ju se ne srame ponuditi. Ne kažem da je to uvijek ispravno, no očito je uspješno jer su preživjeli mnoge krize i nadživjeli mnoge konkurente.
Dorado se proizvodi već skoro 25 godina gotovo neizmijenjen, i ima ih popriličan broj. Da nisu dobri, usprkos svojim mušicama i manama, nebi ih nitko kupoval.
Nemožeš na temelju jednog primjerka suditi o kvaliteti tvornice.
Monday morning proizvode imaju i tvornice aviona, a gdje nebi imale tvornice traktora (bilo koje marke).

Zetor slične klase (dakle, takav poput tvojega) nemre imati niti pol kvarova kakve Dorado normalno ima. Zakaj? Zato jer nema tih dijelova koje Dorado ima. No zato nema niti takvog komfora za vozača, niti izbor brzina, niti... Sve ima svoju cijenu, a gdje ima blaga, ima i kvara, rekli bi naši stari.

Ovo ti ne pišem kao fan Samea, već kao čovjek koji ponešto razumije tehničku pozadinu materije o kojoj piše. Jednako bi napisal za JD-a, Fendta ili Landinija...

Maiky,
ovo kaj ti imaš je vjerojatno problem dobavljača i serije u kojoj su njihovi dijelovi bili ugrađeni. Možda je uzrok problem bilo ulje (bolje reći miješanje ulja, dok još nije bil tvoj), pa je ono utjecalo na teflone, možda je špena, možda je bila serija loših lamela...
Iste takve dijelove ti dobavljači prodaju i NH-u, Carraru ili pak Landiniju. Vjerojatno su i oni imali problema s pojedinim proizvodima, no kak ih nema puno, o njima se baš i ne piše.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh