• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Za vanjski semering netreba rastavljati reduktor. Moguće ga je izvaditi izvana.
Ako su ti felge masne (i na mojem su), možda je razlog to kaj reduktor baca ulje na odušak.
Na mojem su promijenjeni vanjski veliki semeringi na obje strane, jer oni s kojima je traktor došel nisu bili dobre konstrukcije.
Nemoj kupovati originalne dijelove, jer taj veliki semering je moguće pronaći u trgovinama u pol cijene. Nisam siguran da trebaš li mijenjati i ove male kod poluosovine?
 

djkenooo

Član
Tu od
15 Svi 2013
Poruka
32
Raspito sam se na ovlastenom servisu za to, njima je bilo cudno kako da odu oba semeringa odjednom, onda su mi rekli da ocistim odusak, uradio sam to nasuo nafte unutra malo provozo traktor, nafta ne da je kapala nego je curila iznutra, ali kad sam nasuo ulje opet je kappalo tako da nije bilo zbog povecanog pritiska i zacepljenog oduska.
Nesto sam razmisljo kad bi nasuo unutra gusto ulje, jer sad sam nasuo motorno Acros turbo SAE 15W40 dal bi onda kapalo??

http://prntscr.com/2j8iyb
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
dali je normalno kada je traktor hladan a vanjska temperatura niska kad ga upalis hidraulična pumpa volana ne daje pritiska i svijetli lampica da nema pritiska u "mjenjaču" ili hidraulici a dok glavna ima pritiska i poslije 2-3 minute traktor ugasim i ponovnon upalim pumpa proradi nekad odmah nekad moran ponoviti par puta,
ulja u mjenjaču ima malo iznad polovice oka....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Djkenooo, to je motorno ulje. Trebal si nalijati Akros Multi 10W30. Motorno isto dobro maže, no neznam kaj vele kočnice na to ulje. Nego, jesi li složil prednje kočnice?


Maiky, nije normalno za novi traktor.
Jesu li mijenjani filteri hidraulike? Kakvo ne ulje? Jel se pjeni?
To upućuje na preveliki podtlak na usisu. Ili je osjetnik tlaka problem?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
ulje je bistro barem koliko vidim na oku filtri su navodno mijenjani kod prvog servisa na nekih 300 sati, da je problem ulja ili filtera onda nebi ni radia zadnji hidraulik u tom momentu dok svjetli lampica nemam volana znaci da je problem u pumpi od volana znam da i ona koristi ulje iz mijenjača, kao da preko noči ostane pumpa bez ulja i ne uspije povuči ulje i radi u prazno i ja mislim da to nije u redu
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Problem je najvjerojatnije u propusnosti tlačnog filtera za ulje transmisije.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
a zasto se po ljeti to ne događa?

Ljeti je transmisiono ulje ujutro ( ovisi o vanjskoj temperaturi ) oko 10 stupnjeva i ako je filter *malo* i zaštopan ulje kroz njega prolazi. Zimi se ulje zgušnjava i ako je filter imalo zaštopan dolazi do smanjenja protoka ulja kroz filter a to osjeti indikator protoka ulja koji se nalazi na kućištu filtera te signalizira smanjeni protok. Ako je u traktoru odgovarajuće ulje ( SDF UTTO 15W-30 ) filter nije zaštopan ostavite traktor da odradi na mjestu desetak minuta ( što bi i bila preporuka na niskim temperaturama ) te potom krećite u rad.
nadam se da sam Vam pomogao
srdačan pozdrav VIRTUS
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
neće se ništa desiti ako traktor radi dok ta lampica svijetli?
Pa i ne mogu krenuti traktorom jer "nemam volana" dok je upaljena sijalica
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
pa to bio veliki problem ako se pumpa vrti, a protoka ulja nema, ode pumpa pa-pa.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
to i ja mislim :icon_e_sad::icon_e_sad:

ali nije mi jasno ako obije pumpe dobiju ulje preko istog usisa zasto zadnja hidraulika radi (a povrat ide preko istog mikro filtera) a pumpa volana ne (volan tvrd da ga ne možeš maknuti) :frown::frown:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
izgleda da ču riješiti problem kardana sa nekih 3500kn za dijelove plus ruke majstora :(
otišla neka gumica na klipu ukopčavanja kardana otišle lamele kardana treba sve mijenjati i naravno ulje u mijenjaču i sve filtere.......
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Znači ipak Vam je bio zaštopan mikro filter ulja transmisije od sitnih čestica koje su nastale rasipanjem lamelica pogona kardanskog vratila.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
da! i reka je mehanićar da ne treba skidati kabinu za doći do lamela kardana i najskuplja stavka poslije ulja je onaj *e*eni mikro filter cca 850kn :icon_e_sad::icon_e_sad:
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
O tome da *ne treba* skidati kabinu za spomenuti zahvat smo pričali u prijašnjim raspravama, ali nije mi jasno kako Vi niste primjetili da nemate snagu na priključnom vratilu i prije nego što je došlo do začepljenja mikro filtera pošto su Vam lamelice toliko istrošene.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
pa ne radim sa nekim teskim strojevima ljetos je vrtio balirku i malćer bez problema kad je treba zavrtiti rasipač za gnoj e onda nije išlo, pošto odmah nisam našao mehanicara a trebalo je izorati za jesensku sjetvu tek smo sad skinuli kuplung kardana
meni nije jasno kako jedan traktor sa 700 radnih sati do sada mu otišla dva semeringa jedan na spojničkoj osovini jedan na orbitolu i ove gumice od kardana da ne spominje da su otišle dizne na 500 radnih sati kad je kod mene potrošio 500l plavog dizela sad me još zeza i opruga pedale kuplunga ne vrača pedalu u gornji mrtvi hod morat cu i to popravljati toliko nisam ima kvarova na starom Universalu koi je bio kod mene 13 god. i navrtio preko 4000r/h da ne spominjem da je i ventilator u kabini kad je zima počeo da lupa a po ljeti je tih....:icon_hang::icon_hang:
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
pa ne radim sa nekim teskim strojevima ljetos je vrtio balirku i malćer bez problema kad je treba zavrtiti rasipač za gnoj e onda nije išlo, pošto odmah nisam našao mehanicara a trebalo je izorati za jesensku sjetvu tek smo sad skinuli kuplung kardana
meni nije jasno kako jedan traktor sa 700 radnih sati do sada mu otišla dva semeringa jedan na spojničkoj osovini jedan na orbitolu i ove gumice od kardana da ne spominje da su otišle dizne na 500 radnih sati kad je kod mene potrošio 500l plavog dizela sad me još zeza i opruga pedale kuplunga ne vrača pedalu u gornji mrtvi hod morat cu i to popravljati toliko nisam ima kvarova na starom Universalu koi je bio kod mene 13 god. i navrtio preko 4000r/h da ne spominjem da je i ventilator u kabini kad je zima počeo da lupa a po ljeti je tih....:icon_hang::icon_hang:

Koliko se ja sjećam Vi ste taj traktor kupili polovan, da nije možda iz Poreča i zadnji broj šasije 2291? Ako je onda znajte da je taj traktor vrtio šumarski malčer radnog zahvata 2 m od prvog dana, o kvaliteti plavog dizela je već bilo govora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh