• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
iste kakve je meni preporucio jedan kolega forumas-2x14" preokretac,sa pretpluznjacima,crtalom,kotacem i dvoradnim cilindrom.visina 75,razmak između glava oko 100cm.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
iste kakve je meni preporucio jedan kolega forumas-2x14" preokretac,sa pretpluznjacima,crtalom,kotacem i dvoradnim cilindrom.visina 75,razmak između glava oko 100cm.

ja jučer probao Overum tri brazde sistem non-stop na hidrauliku naštelan mislim na 16 cola i ide jako dobro (nije okretač)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ja jučer probao Overum tri brazde sistem non-stop na hidrauliku naštelan mislim na 16 cola i ide jako dobro (nije okretač)

Ne znam kako je kod vas,ali u mojoj tvrdoj grudi je 3x16 za traktor tih gabarita previse za ozbiljno oranje. Za to treba motor šestak od minimalno 100ks,jer susjedov df agrofarm 100 ima punu kapu sa 3x14. Fali mu težine i duše. :)
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
jel tko imao problem sa onim čuvenim senzorima brzine na Sameu, na bratu bliziancu Laborginiju R2 86 evo već treći otišao svi govore sada je bolji, drugi dobavljač ali uvijek isto
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Ne znam kako je kod vas,ali u mojoj tvrdoj grudi je 3x16 za traktor tih gabarita previse za ozbiljno oranje. Za to treba motor šestak od minimalno 100ks,jer susjedov df agrofarm 100 ima punu kapu sa 3x14. Fali mu težine i duše. :)


kad su uvijeti idealni nema problema oreš prva brza ako je ubrdo stavim reverzor u sporu znači oko 6-7km/h ako je tvrdo nesto je teze ali ide jedino ovi trobrazni su mu teški za nosenje kod startanja prednji kraj se diže zato sam naručio oko 250 kg utega za na prednji kraj i mislim da bude ok, da se pohvalim uspio sam slomiti špicu pluga sad moram čekati nekih 10 dana da dođe :(devil)::(devil)::(devil):
ako nekom treba imam kamenja dajem besplatno samo ga pokupite i odvezite!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
A kak znaš?
Skliže ili ga nemreš uključiti?
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
jel tko imao problem sa onim čuvenim senzorima brzine na Sameu, na bratu bliziancu Laborginiju R2 86 evo već treći otišao svi govore sada je bolji, drugi dobavljač ali uvijek isto

Poštovani, pošto imate u Vašoj okolici gdje su ugrađani novi modeli senzora pa provjerite. Puževo selo d.o.o. DIOŠ
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
bez opterečenja radi a kad je jače opterečenje stane ukopčava se preko elektromagnetnog ventila :icon_cry::icon_cry:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Poštovani, po opisu Vašeg neispravnog rada stražnjeg priključnog vratila otišle su Vam pogonske lamelice u PTO spojci. Pri izmjeni istih preporučeno je zamjeniti i gumice klipa ( 2 kom ) te karike ( 3 kom PVC ).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
ima 730 radnih sati šta su te lamele od paprira!?
na IMT-u533 promijenio sam lamelu kardana na 6000 sati jer je proklizava ona od pogona!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Maiky, pa imaš upute. Treba izmjeriti tlak pritiska na lamele, pa se onda bude znalo više.
Nadam se da nisi prodal Universala ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kakav je postupak s rastavljenjem traktora dok se ide na izmjenu tih lamelica od kardanskog pogona??
Jel se kala il ne?? Treba skidati kabinu??
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Maiky, pa imaš upute. Treba izmjeriti tlak pritiska na lamele, pa se onda bude znalo više.
Nadam se da nisi prodal Universala ;)

Ošo..........

kupujem ursusa 335 ili 355 ili 360 do 20 000kn ili zetor 4711 4911 5011 ili sl...

Kakav je postupak s rastavljenjem traktora dok se ide na izmjenu tih lamelica od kardanskog pogona??
Jel se kala il ne?? Treba skidati kabinu??

treba skidat kabinu treba skinuti poklopac ruku hidraulike i onaj poklopa poslije njega treba skinuti gornju osovinu kardana i onda otpustiti hidraulične cijevi ukopčavanja kardana i tek tada staviti ruke na #e#e"i kuplung :(envy)::(envy)::(envy):
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Maiky, pa imaš upute. Treba izmjeriti tlak pritiska na lamele, pa se onda bude znalo više.
Nadam se da nisi prodal Universala ;)


slažem se možda je u pitanju špula (elektromagnetni ventil) mislim da nema ja te srece jer pumpa nije volan se normalno vrti
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Kakav je postupak s rastavljenjem traktora dok se ide na izmjenu tih lamelica od kardanskog pogona??
Jel se kala il ne?? Treba skidati kabinu??

Poštovani,
Prvo se postavi točna defektaža kvara neispravnosti rada priključnog vratila, pošto uzrok može biti elektrohidraulični ventil ili lamelice u spojci kardana.
Pošto se radi o ratarskom modelu SAME traktora nije potrebno demontirati kabinu traktora.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Poštovani,
Prvo se postavi točna defektaža kvara neispravnosti rada priključnog vratila, pošto uzrok može biti elektrohidraulični ventil ili lamelice u spojci kardana.
Pošto se radi o ratarskom modelu SAME traktora nije potrebno demontirati kabinu traktora.
srdačan pozdrav VIRTUS


nema poklopca sa strane mora se dignuti kabina ja bim rada da griješim
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 301
  • 2.jpg
    2.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 462
  • 3.jpg
    3.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 341
Na vrh