• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Maiky, koliko ja znam, taj je kuplung samoštelajući.
Moguće je da ne otpušta do kraja kad se otpusti pedala, tak da bi trebalo pogledati na polužju kod vilice kaj se da napraviti.

Nazalost
pedala ima mrtvog hoda oko 5mm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A tko je bil vlasnik traktora prije tebe?
Izgleda da su ti podvalili, tj. prodali traktor sa skrivenom manom. Čak i ako si kupil traktor od privatne osobe, za takvu stvar imaš pravo tražiti povrat novaca ili bar umanjenje cijene.

Svi kuplungi sa hidrauličnom komandom su samoštelajući. To znači da se druk lager uvijek vozi po korpi.

Obzirom da opisuješ da pedala ima lufta, vjerojatno je sve OK s komandom kuplunga. Probaj skinuti donji cilindar i pogledati/probati kak se pomiče vilica koja pritišće druk lager. Na njezinom vrhu ima jedan šaraf, pa pogledaj da nije otpušten.
Taj traktor na korpi ima tanjurastu oprugu, tzv. japanski šešir, poput auta.
Ako je pedala izrazito mekana, možda je ona pukla. Znači da bi trebalo zamijeniti kompletnu korpu. Nadam se da to nije slučaj.
Ono kaj me više brine od te opruge je to da taj traktor ima metalkeramičku lamelu, pa bi ona mogla potrošiti zamašnjak. U tom bi slučaju te kvar mogel koštati više od same zamjene korpe kuplunga (koja košta oko 300€) i eventualno lamele (koja inače jako dugo traje, a košta isto oko 300€).

Nebi htio biti zloguki prorok, pa zato nazovi onaj broj ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
A tko je bil vlasnik traktora prije tebe?
Izgleda da su ti podvalili, tj. prodali traktor sa skrivenom manom. Čak i ako si kupil traktor od privatne osobe, za takvu stvar imaš pravo tražiti povrat novaca ili bar umanjenje cijene.

Svi kuplungi sa hidrauličnom komandom su samoštelajući. To znači da se druk lager uvijek vozi po korpi.

Obzirom da opisuješ da pedala ima lufta, vjerojatno je sve OK s komandom kuplunga. Probaj skinuti donji cilindar i pogledati/probati kak se pomiče vilica koja pritišće druk lager. Na njezinom vrhu ima jedan šaraf, pa pogledaj da nije otpušten.
Taj traktor na korpi ima tanjurastu oprugu, tzv. japanski šešir, poput auta.
Ako je pedala izrazito mekana, možda je ona pukla. Znači da bi trebalo zamijeniti kompletnu korpu. Nadam se da to nije slučaj.
Ono kaj me više brine od te opruge je to da taj traktor ima metalkeramičku lamelu, pa bi ona mogla potrošiti zamašnjak. U tom bi slučaju te kvar mogel koštati više od same zamjene korpe kuplunga (koja košta oko 300€) i eventualno lamele (koja inače jako dugo traje, a košta isto oko 300€).

Nebi htio biti zloguki prorok, pa zato nazovi onaj broj ;)

ne krivim covjeka, sigurno mi ga je uvalija krivim sebe jer nisam primjetio! ali tko bi posumnja na kuplung na traktoru koi ima 400r/h, dogovorio sam sa serviserom za Lanborgimi proci ce za 10-tak dana pa budemo vidili.


PS: i ja isto mislim da je mozda problem u sekundarnom cilindru da se ne vraca dovoljno pa opruga ne uspije dovoljno stisnuti lamelu na korpu..... cccc ima strah da ne nesto zajebem skidati dolnji cilindar pogleda sam ima dva šarafa 13 i dva inbusa posto traktor je malo radio a i kozna koliko stajao na mjestu moguce da je cilindar "ingripa" pa se ne vraca nazad i da je tu mozda mali problem.

kupio sam ga od jednog tipa koi ima firmu za ortikulturu on je htio nesto malcirati za sumariju ali mu je traktor kasnio 2 mjeseca pa je izgubio posao traktor nioje nikad vukao nista tesko malu prikolicu od tomovinkovica i oranje 1ha zemlje nesto malo malcerom (tako su mi rekli) e sad ili je neka tvornicka greška ili je imao nekog radnika pa mu nije dao placu a ovaj mu sjeba kuplung.....
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Evo u cemu bio problem zasto kuplung proklizavao



Uploaded with ImageShack.us

propiša je mali semering na osovinici mjenjača i zamastio disk i korpu zato je proklizavao kuplung, a ja budala unaprijed kupio korpu disk i potisni lezaj..... i sad ih ne mogu vratiti u dučan koi sam ja debil!!
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
koliko si dao za taj set kvačila pretpostavljam da paše na Lamborginia r2 86 a možda i na Hurlimana 75, jer je u njima razlika u tome što Lambo ima turbo,,
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
koliko si dao za taj set kvačila pretpostavljam da paše na Lamborginia r2 86 a možda i na Hurlimana 75, jer je u njima razlika u tome što Lambo ima turbo,,


same ima turbo mislim da je ko lambo 4 cilindra 4000 kubika turbo bez interkulera
platio u Italiji nesto oko 700 eura
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Evo u cemu bio problem zasto kuplung proklizavao



Uploaded with ImageShack.us

propiša je mali semering na osovinici mjenjača i zamastio disk i korpu zato je proklizavao kuplung, a ja budala unaprijed kupio korpu disk i potisni lezaj..... i sad ih ne mogu vratiti u dučan koi sam ja debil!!

Lijepo se javis serviseru i velis da imas u ponudi novi komplet (a on to i zna kad je bio kod tebe) i ako bude kome trebalo neka od tebe kupi...
sigurno bude jeftinije nego kod nas redovnim putem....
drzim fige :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa čuvaš to što si kupio i ako puno radiš to će se poderati i onda ga promjeniš, pa neće to sad strunut.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Lijepo se javis serviseru i velis da imas u ponudi novi komplet (a on to i zna kad je bio kod tebe) i ako bude kome trebalo neka od tebe kupi...
sigurno bude jeftinije nego kod nas redovnim putem....
drzim fige :)

ma taj serviser koi mi radi vise se ne bavi servisom lamborginija jer se ni slaga sa talianom dogovorio sam se s njim ako ga tko pita budemo se dogovorili...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa čuvaš to što si kupio i ako puno radiš to će se poderati i onda ga promjeniš, pa neće to sad strunut.


pa ne radim toliko puno 200-300 radnih sati godišnje e sad kvacilo bo moralo izdurati barem 6000 r/h znaci 20 god. hm... za 20 godina boli me ona stvar za kuplung traktor i ostalo! :cry::cry:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Filter hidraulike (HITNO)

Zna li neko gdje najjeftinije kupiti filter hidraulike (Dorado 86), trenutno znam samo za cijenu od 650kn, što mi se čini malo previse:eek:
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Hvala na savjetima, nešto ću pokušati, ali neznam u čemu je kvaka da taj filter može biti tako bezobrazno skup, (uložak). Komad papira i 2 limića za koje treba dati puno više "papira" :(whew):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedno pitanjce!:

Same DORADO 65 s motorom 1000.3AT, 3cil. turbo iz 1999. god., dali je to zrakom hlađeni motor??
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Svi SAME s oznakom motora npr:1000.3AT su zračnjaci - slovo A im znači atmosferic ili talijanski aria. Dok recimo isti motor dorado 1000.3WT je vodenjak -water
T-turbo
1000-zapremnina 1 cilindra
3-3cilindarski motor
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jedno pitanje
iz stupa volana kad se šteluje visina volana (gore-dole) izlazi ulje nešto ko transhidraol po mirisi izgleda da ima u stupu volana ulje, dali netko zna o čemu se radi???
 

Najnoviji postovi

Na vrh