• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
skinuo sam glavu volana e sad moram nači nekoga da ju reparira dali me možete uputiti nekome??? što je jeftinije druga glava ili reparatura gumica??
Uhuuu, bračo moja mila. Danfosica, kak je več riknula :icon_scratch: Kaj je najgore gore bi trebal biti colovi semering tak da toga u slobodnoj prodaji teško.
 

djkenooo

Član
Tu od
15 Svi 2013
Poruka
32
Poštovani, prvo kada traktor radi na minimalnim obrtajima provjeriti koliko goriva prolazi kroz filter, tako da odvrnete odzračni vijak na filteru, nafta mora ići pod pritiskom a motor ne smije gubiti obrtaje. Potom isto to na povratnoj cijevi goriva sa boš pumpi i ispitali ste dovod goriva.
Također si provjerite i nepovratni ventil koji se nalazi na cijevi povrata goriva.
srdačan pozdrav VIRTUS

Stvarno nista nisam shvatio :icon_rolleyes: Dakle kada pokrenem motor da odvrnem odzracni vijak. Malo sam nesiguran u to zar nece bacati gorivo van?? Uglavnom i ako motor ne bude gubio obrtaje u cemu bi onda bio problem??

Promjeni si filter od goriva i daj novi separator i radit će ko novi,imao sam isti problem.Promjenio separator i filter i teraj dalje.

Druze promjenio sam sve filtere ukljucujuci i filter goriva pocetkom ovog mjeseca. Seaparator to bi trebao biti grubi precistac goriva, Uglavnom tu sam siguran da ne vuce zrak dalo bi se primjetiti na bocici jer je ona providna.
Jel mi moze neko objasniti kako da provjerim dal je AC pumpa ispravna, i jel on moze na AC pumpi uzimati zrak??

I zaboravio sam navesti da motor vise trokira i uzima zrak kada je zagrijan i kad je pod vecim opterecenjem.
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Eto vidite kako je bilo lako.
srdačan pozdrav VIRTUS

ali montaža je bila krvava i puno sam puta talijane koi su slagali ovaj traktor "blagoslovio"

PS: ako netko bude slaga orbitor, neka prvo spoi orbitor sa stupom volana i onim sustav za nagib 4 imbus šarafa a poslije neka spaja hid. cjevi
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
ali montaža je bila krvava i puno sam puta talijane koi su slagali ovaj traktor "blagoslovio"

PS: ako netko bude slaga orbitor, neka prvo spoi orbitor sa stupom volana i onim sustav za nagib 4 imbus šarafa a poslije neka spaja hid. cjevi

Tako i je pravilan redosljed postavljanja orbitora.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Stvarno nista nisam shvatio :icon_rolleyes: Dakle kada pokrenem motor da odvrnem odzracni vijak. Malo sam nesiguran u to zar nece bacati gorivo van?? Uglavnom i ako motor ne bude gubio obrtaje u cemu bi onda bio problem??



Druze promjenio sam sve filtere ukljucujuci i filter goriva pocetkom ovog mjeseca. Seaparator to bi trebao biti grubi precistac goriva, Uglavnom tu sam siguran da ne vuce zrak dalo bi se primjetiti na bocici jer je ona providna.
Jel mi moze neko objasniti kako da provjerim dal je AC pumpa ispravna, i jel on moze na AC pumpi uzimati zrak??

I zaboravio sam navesti da motor vise trokira i uzima zrak kada je zagrijan i kad je pod vecim opterecenjem.

Poštovani, lijepo sam Vam objasnio ispitivanje da li AC pumpa radi mispravno; Odvrni vijak na filteru za odzračivanje i startaj motor (normalno da će ti curit nafta) to je i cilj da provjerite koliko AC pumpa šalje nafte kada motor radi. Ako Ti ništa ne pomogne zovi servis.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Poštovani, lijepo sam Vam objasnio ispitivanje da li AC pumpa radi mispravno; Odvrni vijak na filteru za odzračivanje i startaj motor (normalno da će ti curit nafta) to je i cilj da provjerite koliko AC pumpa šalje nafte kada motor radi. Ako Ti ništa ne pomogne zovi servis.
srdačan pozdrav VIRTUS

hm.... izgleda da je ovaj problem sa gorivom zarazan :mad: jučer mi je traktor na ler gasu malo zatrokira i dodavanjem gasa poceo da radi normalno odmah sam pogleda čašicu predfilter i zamo vrti puno zraka mislili smo da vuče zrak iz rezervara pa sam uzeo kantu sa gorivom i drugo crijevo koje sam spoio na predfilter (čašica) i nije se nista promijenilo... danas mislim promijeniti filter goriva (koi je mjenjan prije niti mjesec dana) i provijeriti ventiliče na AC pumpi dali mi netko može obijasniti gdije se nalaze da ne rasturavam cjelu pumpu

PS: ako provijeravam AC pumpu kako sto VIRTUS kaže meni na filteru ne izlazi nafta dok traktor radi vec izlazi zrak! (mjehurići)
na čašici ne vuce zrak jer sam ju skinuo ocistio i gumica ispod je OK i normalno stegao prstima

za mene ili je filter zastopan pa pumpa ne uspije progurati gorivo progura jedno malo ili je jedan od ventila (usisni i tlačni) zastopan na AC pumpi.... iskreno nisam skida nepovratni ventil na povratu nafte hm... on nebi se smio ničim zaprljati jer je poslije filtera...:icon_scratch:

ako sam nesto zaboravio slobodno me opomenite
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
hm.... izgleda da je ovaj problem sa gorivom zarazan :mad: jučer mi je traktor na ler gasu malo zatrokira i dodavanjem gasa poceo da radi normalno odmah sam pogleda čašicu predfilter i zamo vrti puno zraka mislili smo da vuče zrak iz rezervara pa sam uzeo kantu sa gorivom i drugo crijevo koje sam spoio na predfilter (čašica) i nije se nista promijenilo... danas mislim promijeniti filter goriva (koi je mjenjan prije niti mjesec dana) i provijeriti ventiliče na AC pumpi dali mi netko može obijasniti gdije se nalaze da ne rasturavam cjelu pumpu

PS: ako provijeravam AC pumpu kako sto VIRTUS kaže meni na filteru ne izlazi nafta dok traktor radi vec izlazi zrak! (mjehurići)
na čašici ne vuce zrak jer sam ju skinuo ocistio i gumica ispod je OK i normalno stegao prstima

za mene ili je filter zastopan pa pumpa ne uspije progurati gorivo progura jedno malo ili je jedan od ventila (usisni i tlačni) zastopan na AC pumpi.... iskreno nisam skida nepovratni ventil na povratu nafte hm... on nebi se smio ničim zaprljati jer je poslije filtera...:icon_scratch:

ako sam nesto zaboravio slobodno me opomenite

Bravo! Sada znadete da Vam je u pitanju dovod goriva do filtera ili sam filter.
stojim na raspolaganju ako što zatreba.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Naj vjerojatnije imate nečistoću u sistemu goriva . Kod mene je bio čep od nekakve kao paučine i to na dovodnom spoju na čašici. Svi prvo krivimo AC pumpu a naj vjerojatnije opet nije kriva. Kod mene na Hurlimanu XA86 je bio dolje i rezervoar,AC pumpa je rastavljena, stavljen novi filter, nova pumpica na AC pumpu, svako crijevo je ispuhano kompresorom i ništa. Ne dobiva gorivo. Jebo sam majku i talijanima i bogu i vragu. Ništa. Pumpam na pumpicu a gorivo ne ide. Onda sam stavio pod pritisak cijeli rezervoar. Na onaj iberlaf kod hidrauličkih priključaka.I idemo redom gorivo do ac pumpe i dalje, a na čašicu neide. skinem čašicu i dalje ne ide. Odspojim lajtung i izleti nečistoča . Dalje sve ok. Savjet od mene probajte stavit sistem pod pritisak zraka i vidjet ćete do kud ide gorivo i gdje staje.
 

djkenooo

Član
Tu od
15 Svi 2013
Poruka
32
Ja sam svoj problem sa gorivom rijesio na neki 15 dana, i jutros opet poce trokirati kad sam ga palio :( Pocevsi od rezervara provjerio sam sva crijeva spojeve ocistio sve sta se dalo ocistiti promjenio sve sajbe i dihtunge, rastavio AC pumpu, ocistio onaj filter u njoj i promjenio filter goriva. Uglavnom problem je bio od rezervara do AC pumpe. Crijevo sam kupio ali ga nisam zamjenio tako da cu i to rijesiti u ovaj koji dan kad budem imo vremena.

Tu je sad jos jedan problem u casici mi nivo goriva uvijek neki 80% i uvijek na vrhu imam zraka, kojeg nikako ne mogu da se rijesim, kao da malo goriva dolazi iz rezervara do casice u cemu je sad to problem.. ili taj zrak treba da bude :(wasntme):
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
493
Ja sam svoj problem sa gorivom rijesio na neki 15 dana, i jutros opet poce trokirati kad sam ga palio :( Pocevsi od rezervara provjerio sam sva crijeva spojeve ocistio sve sta se dalo ocistiti promjenio sve sajbe i dihtunge, rastavio AC pumpu, ocistio onaj filter u njoj i promjenio filter goriva. Uglavnom problem je bio od rezervara do AC pumpe. Crijevo sam kupio ali ga nisam zamjenio tako da cu i to rijesiti u ovaj koji dan kad budem imo vremena.

Tu je sad jos jedan problem u casici mi nivo goriva uvijek neki 80% i uvijek na vrhu imam zraka, kojeg nikako ne mogu da se rijesim, kao da malo goriva dolazi iz rezervara do casice u cemu je sad to problem.. ili taj zrak treba da bude :(wasntme):

Smeće u rezervoaru?
Dođe taman na usis i smanji dotok goriva....
Takav problem i mene mucio, kad isao nizbrdo traktor poceo trokirati, kad ga okrenuo porema brijegu islo sve dobro, sve otvorili, oprali, promjenili filter goriva i deri dalje :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Bravo! Sada znadete da Vam je u pitanju dovod goriva do filtera ili sam filter.
stojim na raspolaganju ako što zatreba.
srdačan pozdrav VIRTUS


zakljućak je sljedeci
nije bilo kvara jedino sam ja *ajebo kad sam radio servis nisam dobro odzračio filter goriva problem je u tome sto je filter goriva najviša točka cijelog sistema dovoda goriva pa ako ima malo zraka u filtru taj se cijelo vrijeme "vrti" traktor ga ne moze sam odzraciti
napravio sam ovako
namontira sam novi filter i napumpao dok nije počela izlaziti nafta sa mjehuricima zraka onda sam upalio traktor i dok je traktor radio otpustio vijak za odzračivanje na filteru nafte dok nije potijerao cijeli zrak znaci sve mjehurice iz čašice i sve iz filtera i sad vec par dana nemam nikakveg problema ako bude zezalo montirat cu nepovratni ventil na dovod goriva
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Ja sam svoj problem sa gorivom rijesio na neki 15 dana, i jutros opet poce trokirati kad sam ga palio :( Pocevsi od rezervara provjerio sam sva crijeva spojeve ocistio sve sta se dalo ocistiti promjenio sve sajbe i dihtunge, rastavio AC pumpu, ocistio onaj filter u njoj i promjenio filter goriva. Uglavnom problem je bio od rezervara do AC pumpe. Crijevo sam kupio ali ga nisam zamjenio tako da cu i to rijesiti u ovaj koji dan kad budem imo vremena.

Tu je sad jos jedan problem u casici mi nivo goriva uvijek neki 80% i uvijek na vrhu imam zraka, kojeg nikako ne mogu da se rijesim, kao da malo goriva dolazi iz rezervara do casice u cemu je sad to problem.. ili taj zrak treba da bude :(wasntme):

i ja sam rastavio AC pumpu ali nisam naša nikakav filter u njoj....

evo još jedne cake
uzmi kantu nafte komad crijeva i spoi ga na dovod goriva prije čašice a drugi kraj stavi u kantu sa gorivom i probaj tako odzračiti ako se dešava ista stvar onda je problem od čašice do filtera ako radi normalno onda je problem crijevo dovoda goriva i rezervar

meni je ovo prvi traktor sa rezervarom ispod bosh pumpe AC pumpe i filtera goriva pa se desavaju problemi ako ga ne dobro odzraciš jer zrak uvijek ide prema gore a ovdije kad jednom dođe u filter goriva koi je najviši vise nama kamo dok kod jednog IMT-a 533 539 ili sl rezervar je gore i povrat nafte iz filtera i bosh pumpe ide u rezervar i tako se oni sami odzrace ako dođe do malo kolicine zraka

probaj kao sto sam napisao u prijašnjem postu odzračiti filter dok traktor radi ovi traktori imaju klipne pumpe pa mogu malu kolicinu zraka "progutati"
 

djkenooo

Član
Tu od
15 Svi 2013
Poruka
32
i ja sam rastavio AC pumpu ali nisam naša nikakav filter u njoj....

evo još jedne cake
uzmi kantu nafte komad crijeva i spoi ga na dovod goriva prije čašice a drugi kraj stavi u kantu sa gorivom i probaj tako odzračiti ako se dešava ista stvar onda je problem od čašice do filtera ako radi normalno onda je problem crijevo dovoda goriva i rezervar

meni je ovo prvi traktor sa rezervarom ispod bosh pumpe AC pumpe i filtera goriva pa se desavaju problemi ako ga ne dobro odzraciš jer zrak uvijek ide prema gore a ovdije kad jednom dođe u filter goriva koi je najviši vise nama kamo dok kod jednog IMT-a 533 539 ili sl rezervar je gore i povrat nafte iz filtera i bosh pumpe ide u rezervar i tako se oni sami odzrace ako dođe do malo kolicine zraka

probaj kao sto sam napisao u prijašnjem postu odzračiti filter dok traktor radi ovi traktori imaju klipne pumpe pa mogu malu kolicinu zraka "progutati"

Sa gornje strane ima vijak koji se odvrne, nakon toga skidas dihtovani poklobac sa AC pumpe, i dole je mrezasti filter na izlazu goriva. Ja sam svoj benzinom cistio.. bio je skroz zaneciscen. Danas sam opet provjerio sve i traktor radi u leru normalno, ne primjeti se da gubi obrtaje.

Kako to da ovi traktori nemaju ama bas nikakav izvod za kocenje za prikolicu :/
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Sa gornje strane ima vijak koji se odvrne, nakon toga skidas dihtovani poklobac sa AC pumpe, i dole je mrezasti filter na izlazu goriva. Ja sam svoj benzinom cistio.. bio je skroz zaneciscen. Danas sam opet provjerio sve i traktor radi u leru normalno, ne primjeti se da gubi obrtaje.

Kako to da ovi traktori nemaju ama bas nikakav izvod za kocenje za prikolicu :/
mislim da ne goovrimo o istoj pumpi

ovakva je moja
 

Prilozi

  • 9B21EB7F8E9C0E98C1EA4ACE4FCC627D.jpg
    9B21EB7F8E9C0E98C1EA4ACE4FCC627D.jpg
    16.4 KB · Pregleda: 970

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Sa gornje strane ima vijak koji se odvrne, nakon toga skidas dihtovani poklobac sa AC pumpe, i dole je mrezasti filter na izlazu goriva. Ja sam svoj benzinom cistio.. bio je skroz zaneciscen. Danas sam opet provjerio sve i traktor radi u leru normalno, ne primjeti se da gubi obrtaje.

Kako to da ovi traktori nemaju ama bas nikakav izvod za kocenje za prikolicu :/

Poštovani, sistem za kočenje prikolice na traktorima SDF je dodatna oprema koja se naručuje pri kupovini novog traktora ili postoji mogućnost naknadne ugradnje. Postoje dva sistema pneumatsko (zračno) i uljno.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
152
Danas mi se upalila lampa kaze da mi pritisak ulja u motoru nije dobar.
http://prntscr.com/1fk4gs u cemu bi mogo biti problem :(wasntme):

Poštovani, signaliziranje lampice pritiska ulja motora znači; ili nemate pritiska ili Vam je otišao indikator pritiska ulja motora.
srdačan pozdrav VIRTUS
 
Na vrh