• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nama se na Exploreru desilo prije par godina da je puko lajtung koji se šerafi na orbitrol na samom spoju i curilo je ulje, prilično je toga trebalo rastaviti da bi lajtung izvukli van i sredili to.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nama se na Exploreru desilo prije par godina da je puko lajtung koji se šerafi na orbitrol na samom spoju i curilo je ulje, prilično je toga trebalo rastaviti da bi lajtung izvukli van i sredili to.

nadam se da nije to jer ovdije kapa ulje iznad orbitola baš u stupu volana kad šteluješ visinu stupa volana morat cu to rastaviti da vidim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da imaš poklopac ispod volana, skini pa pogledaj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Mislim da je otišel semering ili O-ring na orbitrolu :icon_scratch:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mislim da je otišel semering ili O-ring na orbitrolu :icon_scratch:


on upotrebljava ulje iz mjenjača za volan ???? :icon_e_sad::icon_e_sad:

hm.... da nije slučajno napravljen stup volana kao običan mortizer radi mekšeg štelanja visina volana pa da od tuda cjedi ulje jer sam primjetio da se ulje cjedi i kad traktor ne radi....:=-::=-:
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
on upotrebljava ulje iz mjenjača za volan ???? :icon_e_sad::icon_e_sad:

hm.... da nije slučajno napravljen stup volana kao običan mortizer radi mekšeg štelanja visina volana pa da od tuda cjedi ulje jer sam primjetio da se ulje cjedi i kad traktor ne radi....:=-::=-:
Poštovani, po opisu kvara Vama je došlo do oštećenja semeringa na glavi volana (orbitol). Moguće je samo promijeniti semering i gumicu za što postoji originalni reperaturni set ili demontirati glavu volana i odnijeti hidrauličaru da je popravi te istu vratiti nazad na mjesto. Ulje Vam curi i kada volan (traktor) ne radi zato što se je napunila cijev kroz koju ide osovina do kola volana sa uljem, i da Vaš traktor koristi isto ulje za transmisiju, hidrauličnu instalaciju i servo upravljanje.
srdačan pozdrav
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Poštovani, po opisu kvara Vama je došlo do oštećenja semeringa na glavi volana (orbitol). Moguće je samo promijeniti semering i gumicu za što postoji originalni reperaturni set ili demontirati glavu volana i odnijeti hidrauličaru da je popravi te istu vratiti nazad na mjesto. Ulje Vam curi i kada volan (traktor) ne radi zato što se je napunila cijev kroz koju ide osovina do kola volana sa uljem, i da Vaš traktor koristi isto ulje za transmisiju, hidrauličnu instalaciju i servo upravljanje.
srdačan pozdrav


za promijeniti semering na orbitolu moram skinuti orbitol sa traktora????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Neznam za taj tip traktora kakav je pristup, ali u večini slučajeva treba skidati.
Ako ga skineš taj zahvat bu ti najlakše odraditi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da morate demontirati glavu volana (orbitrol) sa traktora.

hm.... KAKO!!!?????

moram odvidati ovih 8kom. vida M6 nažalost 4 se vrte morat cu ih izbušiti i koliko sam vidio ispod je 4 komada upuštenog imbusa i poslije nemam šanse da dođem do cjevi orbitola!!!!!!!


kao dmo več kod toga koja je cjena set gumica i tko to radi jer navodno "ovi moji" mehanicari govore da ce trebati vise od 1500kn a ja sam našao novi orbitol u trgo-agenciji za 1200-1500kn kako odabrati koi orbitol odgovara i gdije nabaviti garnituru za orbitol????
 

Prilozi

  • volan same dorado.jpg
    volan same dorado.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 399
  • Fotografija0037.jpg
    Fotografija0037.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 307
Posljednje uređivanje:

djkenooo

Član
Tu od
15 Svi 2013
Poruka
32
Imam isti ovakav traktor samo 70ks i imam jedan problem.. Nakon startovanja motora radi normalno 4-5 sekundi nakon cega pocne da trokira dok ne progura nakupljeni zrak, i takodjer prilikom vuce ako ga vozim na malim obrtajima pocne da se gusi. Pokusao sam da dotegnem sva crijeva do AC pumpe nakon cega opet nije biilo poboljsanja, nakon toga sam ga ozracio na filteru ali nakon nekog vremena pocne da trokira. Sad me zanima gdje bi mogao biti problem, da ne moram sve to razmontirati.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Imam isti ovakav traktor samo 70ks i imam jedan problem.. Nakon startovanja motora radi normalno 4-5 sekundi nakon cega pocne da trokira dok ne progura nakupljeni zrak, i takodjer prilikom vuce ako ga vozim na malim obrtajima pocne da se gusi. Pokusao sam da dotegnem sva crijeva do AC pumpe nakon cega opet nije biilo poboljsanja, nakon toga sam ga ozracio na filteru ali nakon nekog vremena pocne da trokira. Sad me zanima gdje bi mogao biti problem, da ne moram sve to razmontirati.


AC pumpa, možda (ustvari ventili na AC pumpi)
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
hm.... KAKO!!!?????

moram odvidati ovih 8kom. vida M6 nažalost 4 se vrte morat cu ih izbušiti i koliko sam vidio ispod je 4 komada upuštenog imbusa i poslije nemam šanse da dođem do cjevi orbitola!!!!!!!


kao dmo več kod toga koja je cjena set gumica i tko to radi jer navodno "ovi moji" mehanicari govore da ce trebati vise od 1500kn a ja sam našao novi orbitol u trgo-agenciji za 1200-1500kn kako odabrati koi orbitol odgovara i gdije nabaviti garnituru za orbitol????

Poštovani, morate ukloniti sve limove i zaštite koje su Vam ostale na nosaču i tada Vam je omogućen pristup glavi volana. Na pitanje da li reparaturni set ili nova glava to Vam sve ovisi o stanju postojeće na traktoru. Jedino obratite pozornost kod nabavke nove da je odgovarajuća radi pritiska i zadanog protoka ulja.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Imam isti ovakav traktor samo 70ks i imam jedan problem.. Nakon startovanja motora radi normalno 4-5 sekundi nakon cega pocne da trokira dok ne progura nakupljeni zrak, i takodjer prilikom vuce ako ga vozim na malim obrtajima pocne da se gusi. Pokusao sam da dotegnem sva crijeva do AC pumpe nakon cega opet nije biilo poboljsanja, nakon toga sam ga ozracio na filteru ali nakon nekog vremena pocne da trokira. Sad me zanima gdje bi mogao biti problem, da ne moram sve to razmontirati.

Poštovani, prvo kada traktor radi na minimalnim obrtajima provjeriti koliko goriva prolazi kroz filter, tako da odvrnete odzračni vijak na filteru, nafta mora ići pod pritiskom a motor ne smije gubiti obrtaje. Potom isto to na povratnoj cijevi goriva sa boš pumpi i ispitali ste dovod goriva.
Također si provjerite i nepovratni ventil koji se nalazi na cijevi povrata goriva.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Poštovani, morate ukloniti sve limove i zaštite koje su Vam ostale na nosaču i tada Vam je omogućen pristup glavi volana. Na pitanje da li reparaturni set ili nova glava to Vam sve ovisi o stanju postojeće na traktoru. Jedino obratite pozornost kod nabavke nove da je odgovarajuća radi pritiska i zadanog protoka ulja.
srdačan pozdrav VIRTUS


skinuo sam glavu volana e sad moram nači nekoga da ju reparira dali me možete uputiti nekome??? što je jeftinije druga glava ili reparatura gumica??


ova bi glava trebala odgovarati???
http://www.trgo-agencija.hr/glava-volana-hidraulicna-125cm3-12lit-ospc-125-on.aspx
 

Prilozi

  • IMAG0626.jpg
    IMAG0626.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 206
  • IMAG0627.jpg
    IMAG0627.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 1,073

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imam isti ovakav traktor samo 70ks i imam jedan problem.. Nakon startovanja motora radi normalno 4-5 sekundi nakon cega pocne da trokira dok ne progura nakupljeni zrak, i takodjer prilikom vuce ako ga vozim na malim obrtajima pocne da se gusi. Pokusao sam da dotegnem sva crijeva do AC pumpe nakon cega opet nije biilo poboljsanja, nakon toga sam ga ozracio na filteru ali nakon nekog vremena pocne da trokira. Sad me zanima gdje bi mogao biti problem, da ne moram sve to razmontirati.

Promjeni si filter od goriva i daj novi separator i radit će ko novi,imao sam isti problem.Promjenio separator i filter i teraj dalje.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Promjeni si filter od goriva i daj novi separator i radit će ko novi,imao sam isti problem.Promjenio separator i filter i teraj dalje.


promijeniti filter u separatoru i filter goriva ili ????
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Promjeni si filter od goriva i daj novi separator i radit će ko novi,imao sam isti problem.Promjenio separator i filter i teraj dalje.

Taj traktor nema separator,nego samo filter nafte i onaj predfilter od mrežice koji se čisti..
Pošto mislim da se radi o Doradu 70..
 

Najnoviji postovi

Na vrh