• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ako je to razlog, svakak na pol.
 

Trtak86

Novi član
Tu od
3 Pro 2019
Poruka
10
Maiky ti ima novu korpu i lamelu za prodati, ak bi tzatrebala.
Na Doradu bi trebala biti metalkeramička lamela u obliku lepeze, koja masna fino papa zamašnjak i potisnu ploču.
Je prodana korpa i lamela
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Tako mi je i samom ali s auto klimom...nesto zeza a svi bi samo napunili a kasnije sorry nije to to...
si našao majstora za klimu?
Ak nisi, frigoom u Draganiću pokraj Karlovca. Nema nerješivih stvari...
 

zzzzzz

Novi član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
2
Pozdrav, da li neko zna kako promijeniti semering osovine prednje vuče, i da li neko možda ima sliku iz kataloga istog ...radi se o same dorado 60
 

Prilozi

  • 20200128_143403.jpg
    20200128_143403.jpg
    125.1 KB · Pregleda: 45
  • 20200128_143655.jpg
    20200128_143655.jpg
    120.2 KB · Pregleda: 44

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Zzzzz dobro došao u klub "Semering prve vuče" Nisi jedini koji s tim ima problem. Prvo moraš skinuti ovu spojničku osovinu, na sredini odšarafi dolje nosač kugličnog ležaja, tankim izvijačem makni u stranu ove prstenove na spojnicama osovine i izvuci napolje štifte koji su unutra. Povuci spojnice jednu prema drugoj s tim da jednom rukom držiš osovinu da ti ne razbije glavu kad ju oslobodiš. Sad rukom probaj micati izlaznu osovinu lijevo-desno, gore-dolje. Ako se miće, otišao ti je ležaj u kučištu mjenjača.On se vadi prema unutra, znači ili budeš povremeno mijenjao semering kad procuri ili budeš rasklapao mjenjač zbog jednog ležaja od 100 kuna. To su ti na žalost opcije.. Na izlaznoj osovini iz mjenjača prvo skini zeger da oslobodiš piksu koja je između semeringa i osovine. Tu moraš znati da bude istjecalo ulje iz mjenjača, pa moraš biti spreman za brzu zamjenu semeringa ili za ispuštanje ulja iz mjenjača. Isčupaš semering i izvadiš onu piksu na osovini koju je držao zeger. Na osovini je i jedan O ring, njega ne diraj. Staviš novi semering, dobro bi bilo da si pripremiš piksu kojom češ jednakomjerno nabiti semering u kučište, uguraš piksu u semering i to je uglavnom to. E sad taj novi semering ti može držati i par stotina sati, ali i znatno kraće, tu je sad u pitanju i malo sreće i koliko te traktor voli....zajebavati. Na slovenskom forumu "traktor mojforum" imaš pod SDF rubriku Navodila SDF traktorjev, tu si možeš skinuti radioničke upute za traktor.
 

Trtak86

Novi član
Tu od
3 Pro 2019
Poruka
10
Pozdrav,
interesira me je li tko imao problem sa mijenjačem za šaltanje puž, kornjača, zec na Same Dorado 86. Puž i kornjača dobro šalta, a zec koji put prešalta, a koji put ne i trese.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Još će ti jedno vrijeme ići u zec, kako tako, i onda će ti zec pobjeći. Vozimo našeg Hurlimana XA86 već drugu godinu bez zeca. Čak mi je s jedne strane i bolje što ga nema jer mi sad sin sporije vozi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Agroshift ili govorite o cestovnoj grupi?
 

Trtak86

Novi član
Tu od
3 Pro 2019
Poruka
10
Još će ti jedno vrijeme ići u zec, kako tako, i onda će ti zec pobjeći. Vozimo našeg Hurlimana XA86 već drugu godinu bez zeca. Čak mi je s jedne strane i bolje što ga nema jer mi sad sin sporije vozi.
Hhheeee mislio sam da zna ko u čemu je problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
O kojoj getribi govoriš: 30+15ili 45+45?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Poderane lamele. Popravi to dok se još da.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A teflonski prsteni? Jeste li mjeril tlak ulja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh