• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
bok, imam pitanje vezano uz hidraulični volan. Naime, volan reagira i mota se u obje strane, no kad vozim traktor, ispada mi ko da ga moram stalno vraćati i motati da ostane u istom pravcu. Znači, ako volanim desno, onda moram pomalo jos motati u desno, inače kao da se vraća opet u ravni pravac sam od sebe. To sam primjetio dok vozim, na većem gasu, na leru mi izgleda sve ok? ima tko ideju što bi bilo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Jel ima dva ili jedan lenk cilindar?
I meni se to događa, ali na mojem je lenk cilindar samo na lijevoj strani.
Iskreno, zato mi je draži servo nego hidrostatički volan.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
imam dva cilindra. svaki na jednoj strani. ispada da je do orbitrola, ili cilindri puštaju ulje??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Meni se čini da je to tak na svim hidrostatičkim volanima, ali nek to netko potvrdi.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Zanimljivo, to mi se na dva samea događa, a na dva nh ne. Naravno to je pocelo s vremenom. Pretpostavljam da je do orbitrola.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Meni je na Hurlimanu XA86 slična situacija kad je još hladan, moram malo dodavati volan, a kad se ugrije problem nestane. To je počelo prošle godine na jesen, na cca 7500 rh.
 

muki_muki

Novi član
Tu od
29 Pro 2019
Poruka
2
Pozdrav,

Imam pitanje vezano za crijevo oduška rezervara goriva na Same Dorado 86 koja izlazi sa gornje strane rezervara i ide prema iza odnosno prema hidraulici od negdje je ispala i neznam gdje bi trebao završiti drugi kraj. Na crijevu se vidi da je bila šelna na njemu ali neznam gdje je bilo utaknuto ?
Također dali ima neko njegov manual za upotrebu?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Meni je na Hurlimanu XA86 slična situacija kad je još hladan, moram malo dodavati volan, a kad se ugrije problem nestane. To je počelo prošle godine na jesen, na cca 7500 rh.
Ulje u hidraulici (mjenjaču) i filteri....
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Lijevi cilindar mi izgleda malo prelijeva, kad dođe na red bude popravljen i idemo polako prema novim pobjedama. Sad sam na 9500 sati.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da li je neko mijenjao anlanser na doradu, našao sam kod Jakopića ali po njegov specifikacijama elektropokretac ima 10 zubaca a moj ima 9 malo mi to čudno...
 

Belej10

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
1
Zdravo,
Da li je netko imao problema sa kardanom na SDF-u, javlja mi se greška M9, trepće lampica MEM i staje. Grešku javlja nakon par sati rada s kardanom.
S elektroventilom nema problema jer sam ga već zamijenio, s kablovima također nema problema.
 
Na vrh