• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same DORADO 86

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Da se pohvalim
kupio same dorado 86
2008 god
400r/h
klima 3 dvoradna hid. izlaza
mijenjač 30-15

izgleda da ima blokadu gasa je kad dostigne brzinu od 41km/h nece vise primiti gas
ali sam primjetio da ubrdo kao da spusti nizu brzinu sam nesto mi tu nije jasno ...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Čestitam na kupnji:prayer:

Može koja slika od traktora?

Koja mu je bila cijena?


Zato mi bilo čudno,čemo toliko raspitivanja oko tog traktora,a sad mi jasno:drinkers:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Čestitam na kupnji:prayer:

Može koja slika od traktora?

Koja mu je bila cijena?


Zato mi bilo čudno,čemo toliko raspitivanja oko tog traktora,a sad mi jasno:drinkers:

200 000kn
slike popodne ili u toku dana sad da se malo smirim idem zakopčati malcer i idem u masline

jedino me malo zabrinjava ovo sto je sam si poveca okretaje a brzina je pala nize kad mu je doslo malo teze ubrdo hm.... valjda nije ošlo več kvacilo ..... vidjet cemo ... primijetio sam da dosta poskakuje po cesti valjda radi dosta kratkog međuosovinskog razmaka a i nase ceste nisu bas nesto sve radi.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Maiky, čestitam.
Nekoliko stvari koje moraš znati o tom traktoru.
Ovo s limitom gasa ti je normalno i velika prednost. Taj model ima EKO getribu, koja bi išla 50km/h na punom gasu, pa mu računalo ograničava brzinu motora na 1800rpm, kad postiže 40km/h. To ti špara gorivo u transportu.

Ovo drugo nisam baš shvatil. Inače, modeli s Powershuttle inverterom 86 su imali Overboost. Moguće je da ima i tvoj.
Pri nailasku na kratkotrajni teret (ili brijeg), motor digne snagu za nekih 5ks, da ga nemoraš šaltati.

Glede pokskivanja...malo smanji tlak u gumama (ili ga povećaj).

Nego, gdje si ga našel?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Maiky, čestitam.
Nekoliko stvari koje moraš znati o tom traktoru.
Ovo s limitom gasa ti je normalno i velika prednost. Taj model ima EKO getribu, koja bi išla 50km/h na punom gasu, pa mu računalo ograničava brzinu motora na 1800rpm, kad postiže 40km/h. To ti špara gorivo u transportu.

Ovo drugo nisam baš shvatil. Inače, modeli s Powershuttle inverterom 86 su imali Overboost. Moguće je da ima i tvoj.
Pri nailasku na kratkotrajni teret (ili brijeg), motor digne snagu za nekih 5ks, da ga nemoraš šaltati.

Glede pokskivanja...malo smanji tlak u gumama (ili ga povećaj).

Nego, gdje si ga našel?



Poreč preko njuškala
hm.... nema mislim overbbost.... jer se okretaji povečaju a brzina ostane ista znači da proklizuje kuplung:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ne mogu ga štelati .....:madmana::madmana:

probam sutra odzraciti iako mislim da to nebude pomoglo ako ne probam izvaditi sekundarni hidraulicni klip da vidim dali on zeza a na kraju krajeva netko od vas mozda zna dobrog mehanicara i jeftinog i ako treba stavimo ga popola zamjenimo lamelu i gotovo!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ako bi lamela bila loša,okretaji bi ostali isti ali brzina bi padala..:scratch
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na prinovi nek te dugo služi.
Sat narihtavaš tako da pritisneš one dvije tipke kraj sata istovremeno i pridržiš ih par sekundi dok ti nepočnu treptit brojke i onda sa jednom tipkom mjenjaš brojeve a sa drugom mjenjaš da prebaciš sa sata na minute i kad si gotov sa gornjom tipkom potvrđuješ da ti ostane sat kak si narihto,moraš ju isto par sekundi pridržat.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Čestitke na prinovi nek te dugo služi.
Sat narihtavaš tako da pritisneš one dvije tipke kraj sata istovremeno i pridržiš ih par sekundi dok ti nepočnu treptit brojke i onda sa jednom tipkom mjenjaš brojeve a sa drugom mjenjaš da prebaciš sa sata na minute i kad si gotov sa gornjom tipkom potvrđuješ da ti ostane sat kak si narihto,moraš ju isto par sekundi pridržat.


hvala Dado

a onaj "čep" sa slike čemu ono sluzi nisam našao nista o njemu u upustvima....
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Čestitke za prinovu! :partyman:
Neka vas dugo služi,sretno! :weedman:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Oho, pravo dobro izgleda traktor! svaka cast! zbog takvih stvari poželiš čitav život radit poljoprivredu, zar ne?! pa el se na taj cep tu mozd lijeva ulje u getribu?
e da pa kak mozes bit na forumu a doma nova zvijer? pa ja bi prikacio plug i oro cijelu noć
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
hvala Dado

a onaj "čep" sa slike čemu ono sluzi nisam našao nista o njemu u upustvima....

neznam čemu služi,ja ga nemam u DF-u to bolje pitaj forumaša Marko93 on ima hurlija xa pa bi on to mogo imat u traktoru
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kod mene nema tog čepa..

Na tom mjestu je bio gumeni poklopac kod mene,i jednom prilikom mi je nekak ispao i više ga nemam,a ispod nema ništa prazno je..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
To ti je regulator protoka ulja za krugove vanjske hidraulike.
Recimo, imaš mali cilindar za podizanje pickup-a na preši, i da on ne skaće, prigušiš protok.

Koliko ima brzina kardana dvije ili tri?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
To ti je regulator protoka ulja za krugove vanjske hidraulike.
Recimo, imaš mali cilindar za podizanje pickup-a na preši, i da on ne skaće, prigušiš protok.

Koliko ima brzina kardana dvije ili tri?

kardan nema ploćice pa neznam ima sigurno dvije to sam naša 540 i 540E onaj sistem biranja bezine kardana je jako nespretan
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Vidiš to po broju senzora brzine iznad one vanjske ručice za uključivanje. Osim toga, uključi neopterećen kardan, te onda provuci ručicu od početka do kraja. Na instrument ploči tk se pali lampica za svaku brzinu.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Vidiš to po broju senzora brzine iznad one vanjske ručice za uključivanje. Osim toga, uključi neopterećen kardan, te onda provuci ručicu od početka do kraja. Na instrument ploči tk se pali lampica za svaku brzinu.

dva senzora brzine jednom je otpala zica pa sam je ponovno spoio znaci 540 i ECO to pise na kont. tabli
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
treba mi upustvo kako se šteluje kuplung ako se uopce moze stelati ili neki serviser koi bi to pogleda po mogučnosti da je "fleksibilan"....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
treba mi upustvo kako se šteluje kuplung ako se uopce moze stelati ili neki serviser koi bi to pogleda po mogučnosti da je "fleksibilan"....

Kuplung se ne može štelat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Maiky, koliko ja znam, taj je kuplung samoštelajući.
Moguće je da ne otpušta do kraja kad se otpusti pedala, tak da bi trebalo pogledati na polužju kod vilice kaj se da napraviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh