• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 70

  • Temu pokrenuo explorer70
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Kakve god da su gume, uvijek bude malo napetosti.
Kad isključuješ, gurni ručicu dolje i malo otpusti gas, nakratko pritisni kuplung ili prikoči.
Ili pak sve to skupa.
 

Murselovic

Novi član
Tu od
19 Ožu 2017
Poruka
4
Kod mene se iskljucuje na dugme i tada mi nesto se cuje da pukne
to je same explorer 70
1995 godiste
 

Murselovic

Novi član
Tu od
19 Ožu 2017
Poruka
4
Zdravo
Zanima me koje ulje ide u bočicu od kocnica
Imam same explorer 70
1995 godište
Hvala unaprijed
 

Zvons

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
2
Pozdrav,imam pitanje u vezi Same Explorer 70 1989g,dali ima za ulje za servo volan ATF ili ima preko Hidraulike?
 

Vale

Novi član
Tu od
31 Svi 2011
Poruka
17
Pozdrav,imam pitanje u vezi Same Explorer 70 1989g,dali ima za ulje za servo volan ATF ili ima preko Hidraulike?
Pošto su očito svi u njivi eto da uskočim:
Ulje za volan pumpa uzima iz mjenjača.
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Pozdrav forumaši, zna li neko kako se šteluju ventili na motoru usisni i izduvni, koji zazor. U pitanju je same explorer 70 90 godina proizvodnje 4 cilindra. Hvala unaprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Tak je: 0,2mm i za usisne i za ispušne ventile, hladan motor.

Govorimo o zračno hlađenom motoru.
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
U mom uputstvu pise 0,20 za oba ventila. Explorer II 60-90.
Da li imas uputstvo u elektronskom obliku da mi posaljes na e-mail

Tak je: 0,2mm i za usisne i za ispušne ventile, hladan motor.

Govorimo o zračno hlađenom motoru.
Hvala na odgovoru. Kako je najlakše da se okreće radilica jer vidim da se ne može prici sa kljucom radilici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Postavi traktor na ravno i ušaltaj u 5. brzinu, te ga guraj. Ne znam drugi način, jer za remen ne ide.

Pozor: Povuci gumb za gašenje i nek ostane u izvučenom položeju.
 

S same

Novi član
Tu od
20 Lis 2020
Poruka
1
Molio bih vas pomoć oko guma na same explorer ll 90 t,trenutno imam međuredne prednje 12.4-28 zadnje 13.6-38 kupio sam jeftino felge i gume zadnje 16.9.-38 nisu od samea al pasu original pa me zanima posto su ove sto sam kupio puno višlje dali će mi što smetat za pogone da neće trgat prednji pogon.hval vam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Naprijed bi trebal postaviti 14,9-28, pa da donekle ostane odgovarajući omjer. Možda na pol špotrošene, ako su zadnje 16,9-38 nove.
 

Exsplorer

Novi član
Tu od
15 Stu 2020
Poruka
11
Pozdrav ima same exsplorera ll 70
Imam problem sa prednjom vučom neče je ukopčati, uključivanje je elektronsko stavio sam novi elektero magnet i nece ukljucit kad stisnem dugme u kabini za ulkjucivanje prednje vuce na tabli svjetli i prednja vuca i blokada, dali neko zna mozda sta bi moglo biti.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pogledaj zupčaste spojke od same osovine kaj ide do prednje vuče. Da ti one ne proklizavaju,on možda upali i vrti al nema zuba i nema prijenosa naprijed.
 

Najnoviji postovi

Na vrh