• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A kak to radi ..ima zimsko i ljetno paljenje (ljevo ili desno ključ) kao recimo IMT ili?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
A kak to radi ..ima zimsko i ljetno paljenje (ljevo ili desno ključ) kao recimo IMT ili?

Nema kak imt, kad je toplo daš kontakt i ak se lampica od grijača ne upali odmah pališ.
A u zimi daš kontakt i odmah on grije, kad se lampica ugasi onda zaverglaš i on pali.
Isto ko na Golfu dizelašu način grijanjai paljenja.

Neznam samo kakav element ima u sebi da zna kad ga se treba grijat, a kad ne, jer točno je tak kak sam ti napisal, pametan traktor! :)

Daj šanana stvarno ne mogu vjerovat da si dopuštaš ovakve gluposti.Pa nazovi ovlašteni servis,oni ti pošalju brzom dostavom šta god,oćeš blok motora. Original i amen,nije to IMT pa paše sve sa stojadina maltene...
Je kolega, sve to štima, al to i masno košta, a sad trenutno nam nije traktor neophodan pa tražimo i jeftiniji moguči način, nema se para da se baš stalno servis zove, preskupo je to.
Zvali danas jednu od najbolje opremljenijih trgovina za Talijanske traktore i oni nam vele da nemaju takav grijač....e pa onda znači da ga je malo teže nači.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a valjda ima termostat pa prema temperaturi motora ...ili ulja ..tko bi znao , možemo samo nagađati .
Zj zna sigirno ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
a valjda ima termostat, pa šiba prema vanjaskoj temperaturi ..tj vjerojatno prema temperaturi motora ...ili ulja ..tko bi znao , možemo samo nagažati .
Zj zna sigirno ...

Moglo bi biti, jer on točno zna kad ga se treba grijat, a kad nema potrebe i kad je grijač uredu nema da omane, pali super, ipak je to sve skupa još novo.

A jel znaš možda dal rade i ISKRA grijače s naponom i od 12V?? Znači malo jače grijače.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Hebote, šta si se uhvatio 12V, to ti negovori o snazi grijača, veličini niti žnj, hebemu i elektro predmete si imo u školi al izgeda sjedio na ušima.

Tebe ne hebe grijač nego nešto drugo.. A nevidiš dalje od orginala i 100eura..

Nemože samo tako skurit 2 grijača, kad već grije automatizmom, jel si gledo da li uopće prekida grijanje, mora biti relej koji ukapča grijač, da nije on možda zaljepio?
Ili tako nešto, uglavnom, ja nebi tražio grešku u grijaču..

U biti ja ni netražim grešku.. Ako neznaš što i kako, nemoj nikako, nego pitaj nekoga ko zna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Hebote, šta si se uhvatio 12V, to ti negovori o snazi grijača, veličini niti žnj, hebemu i elektro predmete si imo u školi al izgeda sjedio na ušima.

Tebe ne hebe grijač nego nešto drugo.. A nevidiš dalje od orginala i 100eura..

Nemože samo tako skurit 2 grijača, kad već grije automatizmom, jel si gledo da li uopće prekida grijanje, mora biti relej koji ukapča grijač, da nije on možda zaljepio?
Ili tako nešto, uglavnom, ja nebi tražio grešku u grijaču..

U biti ja ni netražim grešku.. Ako neznaš što i kako, nemoj nikako, nego pitaj nekoga ko zna.
Ma škola....svega je bilo samo najmanje elektropredmeta, uglavnom puno nepotrene teorije i zadataka, a prakse ništa....

Prekida on grijanje, to je ispitano, nakon svojih 10-12 sek grijač se gasi i kad se počne verglat elektroventil mu brizne gorivo i traktor kresne.
Relej je neki gore sigurno, al gle, ako u prvih 5 paljenja nije skurio grijač zašto bi ga onda dalje skurio????I tak več 2 komada, očito bi bilo da ti grijači nisu podobni za taj traktor. Ja bi reko da su preslabi.

Netražim ja original, treba mi samo neki koji ide gore a da može kroz sebe primit 12V pa da onda vidimo.

Pitam zato evo tu sad vas, možda netko nešto pametno veli.

Jer ove koje sam pital svi nešto kenjaju i zmišljaju več smišljenu toplu vodu. kratko rečeno, nemaju pojma, a nisam baš ni ja glup da neke stvari nemogu sam zaključiti.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Jel si mjerio na grijaču ili si gledo lampicu kako se ugasi? Mislim na tih 10-12s.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jel si mjerio na grijaču ili si gledo lampicu kako se ugasi? Mislim na tih 10-12s.

Ispitivač stavljen na grijač i isprobano...točno kad se gasi lampica prekida se i struja na grijaču i slijedi paljenje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Danas malo gledali oko struje pa si sve mislim da nije možda akumulator kriv.
U originalu je 100Ah sa izlaznom snagom od nekih 500A, a mi smo stavili jači akumulator 140 AH snage 760A, pa da možda to lagano nagara grijač pa nakon par grijanja grijač ode?

On ima neki relej koji pali znači kontakt i iz njega ide struja ka grijaču, razmišljali smo malo da se možda postavi još jedan relej za uključivanje prije samog grijača koji bi ublažio taj početni udar struje na ovaj "slabiji" grijač.
Jel bi to imalo efekta, što mislite???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Danas malo gledali oko struje pa si sve mislim da nije možda akumulator kriv.
U originalu je 100Ah sa izlaznom snagom od nekih 500A, a mi smo stavili jači akumulator 140 AH snage 760A, pa da možda to lagano nagara grijač pa nakon par grijanja grijač ode?

On ima neki relej koji pali znači kontakt i iz njega ide struja ka grijaču, razmišljali smo malo da se možda postavi još jedan relej za uključivanje prije samog grijača koji bi ublažio taj početni udar struje na ovaj "slabiji" grijač.
Jel bi to imalo efekta, što mislite???

Ma daj akumulator kriv,heh,do sada sam svašta čuo od tebe ali ovo nisam očekivao:scratch

PA akumulator je 12V bilo on 55ampera ili 150ampera,a ubiti to je samo potreba snaga kod paljenja traktora..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma daj akumulator kriv,heh,do sada sam svašta čuo od tebe ali ovo nisam očekivao:scratch

PA akumulator je 12V bilo on 55ampera ili 150ampera,a ubiti to je samo potreba snaga kod paljenja traktora..

Da Marko ta izlazna snaga o kojoj pričamo mogla bi šokirati "slab" grijač i tako malo po malo ga spržiti.
Čuo sam ja kad su palili aute na 135 AH akumulator da je znalo svega biti, zgori pol instalavije ukoliko se neki dio sprži od jake izlazne snage...svašta je moguče...nagađamo.

Original grijač u traktor servisu nam mogu nabaviti za lijepih 1000 kn...pa ti kupi, a možda uopče nije do grijača, pa da i tog sprži nešto.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Mislim da ti sad više niko pametan neće ništa odgovorit u vezi teme. Pretera ga u ova dva posta.

Al ajd da makar nešto kažem, nego da samo kenjam..

Sva nagađanja su ti pogrešna, od releja, akumlatora, šokiranja, jake izlazne snage, nagaranja grijača, početnog udara, releja..
Poznavanje materije o kojoj pričaš je sramotno.

Moraš samo riješit problem izgaranja grijača.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
E moj podravec,da si odmah kupio original grijač možda bi odavno riješio problem.Ovako si mislio jeftinije proć,e ne bude.Pričam ti iz iskustva. Koliko si vremena izgubio i živaca a ništa nisi napravio. Na tvom mjestu bih zvao servis i nek oni nađu kvar,pa koliko košta,kad ga već sam ne možeš dijagnosticirat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Krenulo je s bjelim dimon,AC pumpe, pumpe /dizne , ventili raznih konstukcija i namjene ..prešlo na grijač ..releji ...sad na akumulator ..kad završi na gumama pukni si fčele .
Ja ipak mislim da je vama malo dosadno uz rtl2 u ove zimske duge večeri pak malo neznate kud bi sa sobom .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mislim da ti sad više niko pametan neće ništa odgovorit u vezi teme. Pretera ga u ova dva posta.

Al ajd da makar nešto kažem, nego da samo kenjam..

Sva nagađanja su ti pogrešna, od releja, akumlatora, šokiranja, jake izlazne snage, nagaranja grijača, početnog udara, releja..
Poznavanje materije o kojoj pričaš je sramotno.

Moraš samo riješit problem izgaranja grijača.

Ma to ti mene uopče ne dira, ni 5%, struja se svuda ponaša isto, samo kaj se ja ne usudim po Sameu puno čeprkati jer ak nešt izgori to onda bude i koštalo...ja sam "diplomirao" na IMT-u, torpedu, ursusu i sličnim gdje nemam bojazni ak neki dio izgori jer isti paše gore od yuga kojega budem našel na svakom otpadu a kod samea nije takav slučaj.
Pa prilikom toga onda mi napamet padaju svakakve insinuacije i bedastoće da se možda i čega nebi iskrsnulo kakvo riješenje...:mad:

E moj podravec,da si odmah kupio original grijač možda bi odavno riješio problem.Ovako si mislio jeftinije proć,e ne bude.Pričam ti iz iskustva. Koliko si vremena izgubio i živaca a ništa nisi napravio. Na tvom mjestu bih zvao servis i nek oni nađu kvar,pa koliko košta,kad ga već sam ne možeš dijagnosticirat.

Ma nije se potrošilo ništ posebno do sad, svega oko 250 kn...ni badava kad nevalja opet. A eto ti i original grijač kad smo več kod njega, nije izdural pune 4 godine, pa ti sad daj 1000 za novi a možda izgori nakon 5 paljenja.
A kaj se tiće servisa i servisera, nemoraju biti ovlašteni, ima bosch servis koji radi i struje na kamionima, autobusima i autima pa nam vele samo za ruke min. 2000 kn dok ga rastave, pronađu sve releje, dignu kabinu gore da im bude sve dostupno, raskopaju ga cijelog i možda nakraju opet nebude dobro.
Da imam tisućaka viška kupil bi ja novi grijač bez razmišljanja. Al opet kak ti veliš MOŽDA bi riješio problem.

Krenulo je s bjelim dimon,AC pumpe, pumpe /dizne , ventili raznih konstukcija i namjene ..prešlo na grijač ..releji ...sad na akumulator ..kad završi na gumama pukni si fčele .
Ja ipak mislim da je vama malo dosadno uz rtl2 u ove zimske duge večeri pak malo neznate kud bi sa sobom .

Išli smo samo po redu kak je zezalo. sve je riješeno ostalo je samo pitanje grijača, original je preskup što je glupo da takav dio bude tak skup, a zamjenski pregorijeva, pa ti budi pametan kaj ga hebe.

A ovaj komentar dolje ti neču ni komentirati, takvu glupost samo ti valjda moreš izustiti.:finga:
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Struja je struja,bila ona na Sameu,Fendtu ili IMT,,ako se razmeš v neke osnove nemaš se čega bojati,stepsti te nebre kao 220:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Struja je struja,bila ona na Sameu,Fendtu ili IMT,,ako se razmeš v neke osnove nemaš se čega bojati,stepsti te nebre kao 220:D

Istina, al opet velim, ak zgori npr. koj relej na sameu mojom krivicom masno ga budem platil, a na IMT me baš briga, kmad žice i deri dalje.
Osnove znam, nije to problem, i više od osnova za nekoga mojeg godišta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Istina, al opet velim, ak zgori npr. koj relej na sameu mojom krivicom masno ga budem platil, a na IMT me baš briga, kmad žice i deri dalje.
Osnove znam, nije to problem, i više od osnova za nekoga mojeg godišta.
Ako znaš osnove ubaci gore obični grijač kakav je bil, izbaci taj elektromagnetni ventil koji bi trebal propustiti naftu, napoji taj zamjenski grijač direkno naftom, spoji ga na obični prekidač za paljenje, tj. dopeljaj struju na njega i živi sretno, bar u ovim hladnim vremenima.
to je ivesticija od 100-tinjak kn, a kad se malo opernatiš ubaciš mu još na vod od grijača jedan ventilič i teraj dok je stroja.
Jedino ako baš sve mora biti oriđiđi :scratch
 
Na vrh