• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako znaš osnove ubaci gore obični grijač kakav je bil, izbaci taj elektromagnetni ventil koji bi trebal propustiti naftu, napoji taj zamjenski grijač direkno naftom, spoji ga na obični prekidač za paljenje, tj. dopeljaj struju na njega i živi sretno, bar u ovim hladnim vremenima.
to je ivesticija od 100-tinjak kn, a kad se malo opernatiš ubaciš mu još na vod od grijača jedan ventilič i teraj dok je stroja.
Jedino ako baš sve mora biti oriđiđi :scratch

Hmmm, e sad si mi dal jednu zgodnu ideu, probat ću tako nešto ovih dana.:D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Jesi riješio grijač?


Jebate led,danas kod mene bilo malo bolje zima tu oko -12 i več sam morao 2put greti Xa 86..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jesi riješio grijač?


Jebate led,danas kod mene bilo malo bolje zima tu oko -12 i več sam morao 2put greti Xa 86..

Nisam još ništ rešio....danas sam cjepal drva skoro cjeli dan s 540, Fiat kresne s dva grijanja ujutro na oko -10 iako je star 35 god :)

Bude Same došel na red drugi tjedan, nek stoji još malo, ništ mu ne fali, da ne volim ko ga j***:mrgreen:
IMT-i napadaju u ove zimske hladne dane :supz:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Nisam još ništ rešio....danas sam cjepal drva skoro cjeli dan s 540, Fiat kresne s dva grijanja ujutro na oko -10 iako je star 35 god :)

Bude Same došel na red drugi tjedan, nek stoji još malo, ništ mu ne fali, da ne volim ko ga j***:mrgreen:
IMT-i napadaju u ove zimske hladne dane :supz:
A sad i vele da če ič do -20temp,onda neznam kaj budem napravio da uplali,izgledda da ču morat potkurit pod njega malo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Ja nekužim kaj bute vi delali na temperaturama debelo ispod 0 :scratch
Mučite akumulator, alnaser i uništavate bespotrebno motor jer hladan start je nagore moguče kaj taj bogec more doživeti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ja nekužim kaj bute vi delali na temperaturama debelo ispod 0 :scratch
Mučite akumulator, alnaser i uništavate bespotrebno motor jer hladan start je nagore moguče kaj taj bogec more doživeti.
Krave ne pitaju dali je -20 ili + 20,njim hrana treba svaki dan..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Krave ne pitaju dali je -20 ili + 20,njim hrana treba svaki dan..
Takav odgovor sam i očekival, ali (bez uvrede) ak je bilo za štale kaj se nije moglo malo prišparati za jednu šupu u kojoj bi taj hranitelj stajal po zimi :scratch Ipak bi mu bilo toplije nek vani ili ga ostavi u štali sa kravama :idea:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Imaš tačke i vile , kak ste hranili prije utovarivača

Ma nije utovarivač bitan,ovo je glavni alat:


Uploaded with ImageShack.us



Utovarivač je više kao pomočno sredstvo,a kaj se tiče tački,hmm teško se vratit s konja na magarca,a i nebi bilo ljepo svaki dan po 2 sata ujutro i navečer tačkat,jel:rolleyess:


@muhaničar:situacija je takva da su traktori samo u nadkrivenoj hali koja nije skroz zatvorena,pa su tako reči kao na otvorenome,nebi priškodila jedna zatvorena garaža..:scratch:D
 
B

Bobo

Guest
Znam za situaciju gdje traktor koji hrani krave "spava" u stali s kravama... Krave griju zatvorenu stalu samo tako i nema smrzavanja...Jos kad onako hladan traktor u usis povuce sav onaj metan sto su krave uprdile, upalit ce i bez goriva ;)
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
483
Ja nekužim kaj bute vi delali na temperaturama debelo ispod 0 :scratch
Mučite akumulator, alnaser i uništavate bespotrebno motor jer hladan start je nagore moguče kaj taj bogec more doživeti.

Da , to je točno , Volvovi inžinjeri su još 70-ih rekli da jedan hladan start troši motor jednako kao i 8 sati rada.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Znam za situaciju gdje traktor koji hrani krave "spava" u stali s kravama... Krave griju zatvorenu stalu samo tako i nema smrzavanja...Jos kad onako hladan traktor u usis povuce sav onaj metan sto su krave uprdile, upalit ce i bez goriva ;)

E onda nema nam druge nego napravit veliku halu, pol nek bude štala a pol šupa za traktore, pa nek se griju jedni s drugima :)
Moj 565 danas na -10 kresnuo s prvim grijanjem, malo je duže verglao, al je upalio, kapčio sam ralicu :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
To ti je ŽIKA(kak ga ja zovem), sam mu daj dobar akumulator i ne gusto gorivo :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
žika :lol:

imalo smo 560 prije, kupljen ispod cekica i nije puno radio ali cim je ziva presla u minus jako je tesko palio. poslepas ga i upali na metar, ali na alnaser su bile muke..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Moj ga pali sam mora bit dobar akumulator i ne gusti plavac, dosta aditiva, malo grijanja i okrene bez problema...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Moj ga pali sam mora bit dobar akumulator i ne gusti plavac, dosta aditiva, malo grijanja i okrene bez problema...

I moj super pali iako je motor za generalku, a nikad do sad nije vidio kap aditiva.
U susjednom selu pak 565 strašno teško pali...veli jedan majstor, to je sve kak je naštelano paljenje, ako je kasno paljenje da jako teško pali uvijek, i po ljeti i po zimi.


Alaj smo ga ošli u OFF...budem pak moral premještat postove :)
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Takav odgovor sam i očekival, ali (bez uvrede) ak je bilo za štale kaj se nije moglo malo prišparati za jednu šupu u kojoj bi taj hranitelj stajal po zimi :scratch Ipak bi mu bilo toplije nek vani ili ga ostavi u štali sa kravama :idea:

Dok sam šrafil po terenu: traktor od +200 000 kn stoji vani na snijegu a u garaži na suhom Golf 3,Megan ili Astra koji ne vrijede ni desetinu te cifre. Jasno,traktor bi stal u tu garažu po dimenzijama ali čemu? Pa to je samo traktor....
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
istina da teže pali svaki na debelom minusu. nije to nikakvi problem za uplaiti, samo treba gledat da se nafta ne smrzne. dalje je sve lako.....
ma nema te zime gdi mi nebi htio upaliti. mora paliti kad ga ja primim oće lijepo ili na silu. na sreću motori svi kod mene beba...... ali jao si ga njemu onom mom bošisti kad ga ja primim, zavitlat ću ga na banderu.... :toimonster:
ujebo mi pumpu na srednjem mf-u. i sat malo bolji minus pije mi živac:mad: :evil:

@marko pa imaš claasa za izuzimać. ili ti je preširok za njega:oops:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
i.. ali jao si ga njemu onom mom bošisti kad ga ja primim, zavitlat ću ga na banderu.... :toimonster:
ujebo mi pumpu na srednjem mf-u. i sat malo bolji minus pije mi živac:mad: :evil:

@marko pa imaš claasa za izuzimać. ili ti je preširok za njega:oops:
Claas mi je preširok,i na Hurlimann sam se bolje priviknuo na izuzimač,al neboj se,do sad nije bilo tako zima da on nije htio upalit...


E pričaj mi o nafti,j**** li lebac krvavi onome tko nam prodaje takvu naftu.U MF-u mi je nutra eurodiesel,i zamisli danas ga upalim i nakon 20min gecrk,skinem ja filter i imam kaj vidjet,sve se ona srž nabrala gore na filteru i smrzlo je..

Hmmm,i moj je dost teško danas upalio na nekih -12,kak je kod tebe boš pumpa poštelana onda?Ja sumnjam da mi je neka greška u anlaseru i u kablima od struje pa gubi snagu i nebre ga dost zavrtit..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh