• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ko njega j....., on za mene ne čovek kad je na svakave načine došel do te zemlje!

Kupšit ćemo mi svoju zemlju na pošteni način!!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imamo opet problem s paljenjem, neznam više kaj da mu radim, bilo je dobro cjelu zimu, palil je ispve s jednim malo dužim grijanjem, a sad prije 10 dana je počel zezati, izgleda da je grijač izgoril, no nije problem samo u grijaču, ima tu i nekih večih problma.
Prvo paljelje obavezno na šlep, jer moreš ga verglati dok god ima struje i pumpati mu naftu na AC pumpi dok ti ruke ne otpadnu, izlazi samo bjeli dim, ali nebude upalio. A dalje normalno pali cjeli dan, osim ako bi se recimo ohladio i tako nakon 3-4 sata opet neće upalit, jedino na šlep.
Mogu opet probati s novim grijačem, ali to nebude trajno riješenje, jer vidim i sam da on neće i kad je temperatura debelo u plusu, nekaj tu jednostavno neštima!
 
N

Nevjernik

Guest
Imamo opet problem s paljenjem, neznam više kaj da mu radim, bilo je dobro cjelu zimu, palil je ispve s jednim malo dužim grijanjem, a sad prije 10 dana je počel zezati, izgleda da je grijač izgoril, no nije problem samo u grijaču, ima tu i nekih večih problma.
Prvo paljelje obavezno na šlep, jer moreš ga verglati dok god ima struje i pumpati mu naftu na AC pumpi dok ti ruke ne otpadnu, izlazi samo bjeli dim, ali nebude upalio. A dalje normalno pali cjeli dan, osim ako bi se recimo ohladio i tako nakon 3-4 sata opet neće upalit, jedino na šlep.
Mogu opet probati s novim grijačem, ali to nebude trajno riješenje, jer vidim i sam da on neće i kad je temperatura debelo u plusu, nekaj tu jednostavno neštima!

Koliko ga vremenski griješ?
Kako on ima grijač suhi ili ?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Imamo opet problem s paljenjem, neznam više kaj da mu radim, bilo je dobro cjelu zimu, palil je ispve s jednim malo dužim grijanjem, a sad prije 10 dana je počel zezati, izgleda da je grijač izgoril, no nije problem samo u grijaču, ima tu i nekih večih problma.
Prvo paljelje obavezno na šlep, jer moreš ga verglati dok god ima struje i pumpati mu naftu na AC pumpi dok ti ruke ne otpadnu, izlazi samo bjeli dim, ali nebude upalio. A dalje normalno pali cjeli dan, osim ako bi se recimo ohladio i tako nakon 3-4 sata opet neće upalit, jedino na šlep.
Mogu opet probati s novim grijačem, ali to nebude trajno riješenje, jer vidim i sam da on neće i kad je temperatura debelo u plusu, nekaj tu jednostavno neštima!

Jep, nešto neštima s gorivom. Odnosno pumpama,..


Kako izgleda taj motor, monocilindrična pumpa ili? Ventil na povratu ok? Odnosno pritisak ac-pumpe kad nadrukaš jel drži ili?
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo sam off-topic ali to si vozio kukuruz u zrnu ili?

Ne, puna pšenice!

Koliko ga vremenski griješ?
Kako on ima grijač suhi ili ?
Oko minute. Ima klasični naftni grijač u usisnoj grani.

Jep, nešto neštima s gorivom. Odnosno pumpama,..

Kako izgleda taj motor, monocilindrična pumpa ili? Ventil na povratu ok? Odnosno pritisak ac-pumpe kad nadrukaš jel drži ili?
Ma ja sumnjam na regulator pumpi, pošto ima pumpa-dizna sistem. On se meni ponaša koda je na pola ugašen, ako me kužiš. (recimo koda bi palio IMT-a a ručica za gašnje je povučena, tako i na ovom koda je ručica za gašenje ostala zablokirana, odnosno nemože se vratiti do kraja, pa on ipak teže pali i radi, ali nije to kak treba biti)
Npovratni ventil ok, Ac pumpa šiba ko luda, nije do dovoda goriva, sve to štima, problem je u sistemu oko regulatora i pumpa-dizni.
 
Posljednje uređivanje:
N

Nevjernik

Guest
Ne, puna pšenice!


Oko minute. Ima klasični naftni grijač u usisnoj grani.

Probaj manje grijati jer možda previše nafte pušti.
Čim bijelo dimi nemože upalit gorivo .
Probaj 15 sekundi grijati do 30 .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Probaj manje grijati jer možda previše nafte pušti.
Čim bijelo dimi nemože upalit gorivo .
Probaj 15 sekundi grijati do 30 .

Ma isprobano an sve mile načine, ako kratko grijem, moram dvaput :) Velim opet, niej to samo do grijača, moral bi on sad kresnuti i bez njega kad je temperatura oko 10 °C
 
N

Nevjernik

Guest
Ma isprobano an sve mile načine, ako kratko grijem, moram dvaput :) Velim opet, niej to samo do grijača, moral bi on sad kresnuti i bez njega kad je temperatura oko 10 °C

Bem ga a baš je dobar traktor jako mi se svidio.
Na te temprature i imt pali.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma IMT pali bez frijača na -10 :)

Ma dobar je SAME i dalje, treba samo nači gdje je greška i srediti to, siguran sam da je neka banalna stvar u pitanju da ga to tak zeza.
 
N

Nevjernik

Guest
Kopa i mene ja sam lud kad tako nešto neće.
Trebala bi biti sitnica .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Največi je problem kaj nema majstora u mom kraju koji je osposobljen da radi na takvim novijim traktorima, dok nađemo dobrog majstora sve bude riješeno :)
 
N

Nevjernik

Guest
Ma budeš ti sam rješio malo mozganja imaš sve iz prve ruke.
Jedino ako gdje ne vuče zrak na naftu ili nešto slično.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Največi je problem kaj nema majstora u mom kraju koji je osposobljen da radi na takvim novijim traktorima, dok nađemo dobrog majstora sve bude riješeno :)

Zovi TOPMAX Luka, možda oni kaj znaju
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ne, puna pšenice!


Oko minute. Ima klasični naftni grijač u usisnoj grani.


Ma ja sumnjam na regulator pumpi, pošto ima pumpa-dizna sistem. On se meni ponaša koda je na pola ugašen, ako me kužiš. (recimo koda bi palio IMT-a a ručica za gašnje je povučena, tako i na ovom koda je ručica za gašenje ostala zablokirana, odnosno nemože se vratiti do kraja, pa on ipak teže pali i radi, ali nije to kak treba biti)
Npovratni ventil ok, Ac pumpa šiba ko luda, nije do dovoda goriva, sve to štima, problem je u sistemu oko regulatora i pumpa-dizni.

nešto ti se poremetilo s fazom ubrizgavanja ili regulatorom, ne dobije dovoljno nafte za predpaljenje i nemože kresnut... Bez majstora za pumpe na tim strojevima nebude ništa....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zovi TOPMAX Luka, možda oni kaj znaju

El imaju svoje servisere?

nešto ti se poremetilo s fazom ubrizgavanja ili regulatorom, ne dobije dovoljno nafte za predpaljenje i nemože kresnut... Bez majstora za pumpe na tim strojevima nebude ništa....
Na to i ja sumnjam. I isto velim da bez majstora koji se razumije u to nebude ništa.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Največi je problem kaj nema majstora u mom kraju koji je osposobljen da radi na takvim novijim traktorima, dok nađemo dobrog majstora sve bude riješeno :)

Kolega, mislim da bi Čorba z cepelovca to mogel resiti.. znam da je kum Branko vozil hurlimana k njemu dok mu se ono nekaj strgalo..
 

Najnoviji postovi

Na vrh