• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam za tu priću oko Brankovog Hurlimana, ali neje mu čorba ništ posebno napravil, bili su posle dečki z servisa iz Čakovca i rešili su mu stvar.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Znam za tu priću oko Brankovog Hurlimana, ali neje mu čorba ništ posebno napravil, bili su posle dečki z servisa iz Čakovca i rešili su mu stvar.

šanana znam ti za jednog iz slatine koji je bio kod mene za hurlija, dok ide tu po nasem kraju stane ti usput i pregleda ti traktora
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Znam za tu priću oko Brankovog Hurlimana, ali neje mu čorba ništ posebno napravil, bili su posle dečki z servisa iz Čakovca i rešili su mu stvar.

Šanana jesi zvao onaj broj
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
NPR kako??

kod starta ako me ne zakrene letvu do kraja tesko ili nikako ne pali( rekli mi serviseri), imas na onom regulatoru gdi ide zica jedan imbus saraf odozgor, to dojde ko cep, mislim da je imbus 5,. to odsarafis i unutra gurnes isti taj imbus jer unutra je isto imbus saraf, dok si to napravil probaj palit traktor, imbus bi ti trebal se zakrenuti prema motoru i to maksimalno do kud ide. to mozes i rucno zakrenut. vraca ti ga opruga. a dok zapali kompijuter mu regulira gas i otpusta ga pomalo. ima kod njih jos jedna mana, oce im ta letva unutra stekat pa se pojavi problem kod paljenja, al veli to sve mozes saznat sa tim kak sam ti objasnil. ak nisi skuzil mogu doc do tebe pa ti pokazem sve na traktoru, i to kaj sam ti pisal tak je na hurlimanu sistem a verujem da je isto i kod tebe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imaš isto sistem pumpa-dizna??
Nemam ti ja nikakve elektronike koja regulira gas, sve ej mehanički.

Jel imaš ti polugu za gašenje na sajlu, ili ga gasiš elektronski na ključ?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sanana nemojte prckat po tim pumpama bzvz, nije sve tako jednostavno kako se cini, mozes vise sjebat nego sto je, cinjenica je da je losa nafta to svi znamo, a plava gnojnica za takve pumpe je smrt, kumu je jesenas na silazi otisli injektori na masseyu na 2300rh jednostavno su dvije zacvikale, od smeca i vode u nafti i potrosile su se, klasicni serviseri tu nemogu nista, najbolje ti je odvest kompletni traktor dobrom bosisti, (kazem dobrom, ne bilokojem) da se pozabavi time i da ispita, neke se daju ispitat na mjestu........ i oni ce najbolje znat o cem se radi
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Imaš isto sistem pumpa-dizna??
Nemam ti ja nikakve elektronike koja regulira gas, sve ej mehanički.

Jel imaš ti polugu za gašenje na sajlu, ili ga gasiš elektronski na ključ?

da taj sistem samo je sve elektronsko, na kljuc gasi i na struju daje gas, idu dve zice do jedne kvrge koja onda zakrece letvu koja regulira gas. nije to mudrost ako se imalo razmes u sarafanje, prokuzis brzo sistem rada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma razmem se ja u šerafanje, al na IMT-u :) Nebi baš prčkal puno po ovome jer ipak nemam iskustva.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Ma razmem se ja u šerafanje, al na IMT-u :) Nebi baš prčkal puno po ovome jer ipak nemam iskustva.

ako oces posaljem ti broj od tog majstora kaj je bil kod mene pa ga brobaj nazvat i dogovorite se,
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Imamo opet problem s paljenjem, neznam više kaj da mu radim, bilo je dobro cjelu zimu, palil je ispve s jednim malo dužim grijanjem, a sad prije 10 dana je počel zezati, izgleda da je grijač izgoril, no nije problem samo u grijaču, ima tu i nekih večih problma.
Prvo paljelje obavezno na šlep, jer moreš ga verglati dok god ima struje i pumpati mu naftu na AC pumpi dok ti ruke ne otpadnu, izlazi samo bjeli dim, ali nebude upalio. A dalje normalno pali cjeli dan, osim ako bi se recimo ohladio i tako nakon 3-4 sata opet neće upalit, jedino na šlep.
Mogu opet probati s novim grijačem, ali to nebude trajno riješenje, jer vidim i sam da on neće i kad je temperatura debelo u plusu, nekaj tu jednostavno neštima!

Poštovani, provjerite pumpe visokog pritiska.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na koji princip točno funkcionira ovaj elektroventil??

Slika2629.jpg


Dal je moguće da grijač ne dobiva gorivo preko njega ako je on neispravan pa zato traktor neće upaliti?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Takav slučaj je imal i kolega, otišle su pumpe visokog pritiska goriva (bosch pumpe). Zamijenil sve 4 i radi bez greške.
 

Najnoviji postovi

Na vrh