• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nema tu štednje nikakve, više mu srkne kad se muči, a i nije zdravo...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
504
Nema tu štednje nikakve, više mu srkne kad se muči, a i nije zdravo...

A mozda je čovjek samo malčice oprezan kad se radi na brijegu....
Kolko put ja skoro s ljer gasom prelazim neke dijelove di imam manji traktor, a kamoli ne ovak veliku mrcinu....
Mislim da bi se pojedinci koji rade samo u ravnici (naviknuti samo na ravnicu) gadno "us...i" da se nađu na nekom Zagorskom bregu sa većim traktorom i da kad ide prema dolje da se kotači počnu vrtit u rikverc :)

Sve je to samo stvar opreza....

p.s. bas si razmišljam koja je to pamet, da mu se ova roto bala okrene i spusti dolje :D
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,215
A mozda je čovjek samo malčice oprezan kad se radi na brijegu....
Kolko put ja skoro s ljer gasom prelazim neke dijelove di imam manji traktor, a kamoli ne ovak veliku mrcinu....
Mislim da bi se pojedinci koji rade samo u ravnici (naviknuti samo na ravnicu) gadno "us...i" da se nađu na nekom Zagorskom bregu sa većim traktorom i da kad ide prema dolje da se kotači počnu vrtit u rikverc :)

Sve je to samo stvar opreza....

p.s. bas si razmišljam koja je to pamet, da mu se ova roto bala okrene i spusti dolje :D

zato ju je ispuštao poprek da ni pobegla a na drugoj livadi smo ju ja i sused lovili iza balirke :8)::cool2::(rofl):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moguce da mu fali snage predkraj kad je bala gotova a sigurno mu pofali ako jos ima nozeve gore!
A rad na brdu s tim traktorom je laksi nego s nekim manjim jer je tezi i ima kocnice na sva cetri kotaca tak da ce se lakse zaustavit i na travi, a oni koji su naviknuti na ravnicu brzo bi se naviknuli i na brijeg nije to nista strano a okretanje kotaca unazat to je kod mene dosta cesta pojava i tak kad krene ja ga drzim ravno ili pomalo skrecem i gas na pod!!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Moguce da mu fali snage predkraj kad je bala gotova a sigurno mu pofali ako jos ima nozeve gore!
A rad na brdu s tim traktorom je laksi nego s nekim manjim jer je tezi i ima kocnice na sva cetri kotaca tak da ce se lakse zaustavit i na travi, a oni koji su naviknuti na ravnicu brzo bi se naviknuli i na brijeg nije to nista strano a okretanje kotaca unazat to je kod mene dosta cesta pojava i tak kad krene ja ga drzim ravno ili pomalo skrecem i gas na pod!!!!

A baš ne znam da mu fali snage, jer ja radim sa 14 noževa sjenažu i nije mu baš pred kraj muka... Dobro svako zna kak mu bolje...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Koleginom fali pod deuzt-om s 14 nozeva mu fali snage a malo snage gubi sta je i brdovito podrucje!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,215
Moguce da mu fali snage predkraj kad je bala gotova a sigurno mu pofali ako jos ima nozeve gore!
A rad na brdu s tim traktorom je laksi nego s nekim manjim jer je tezi i ima kocnice na sva cetri kotaca tak da ce se lakse zaustavit i na travi, a oni koji su naviknuti na ravnicu brzo bi se naviknuli i na brijeg nije to nista strano a okretanje kotaca unazat to je kod mene dosta cesta pojava i tak kad krene ja ga drzim ravno ili pomalo skrecem i gas na pod!!!!

trebas ga na takvom brdu s dvorednim beracem vidit :icon_super::icon_super:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
trebas ga na takvom brdu s dvorednim beracem vidit :icon_super::icon_super:

vidio sam ja svasta kolega na svom ima ph i kad je uzeo jos zemlje u zakup isla je kombinacija malcer naprijed radnog zahvata 180cm i iza trobrazni plug 14" i deri isto brdovito podrucje!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Britvec on ti je iz Lasinje, zaselak Crna Draga jel ga znas mozda

Nemoj meni pričat da je zaselak crna draga, to je selo :)
Znam ga da, imaju i Stayr-a nekog malog...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nemoj meni pričat da je zaselak crna draga, to je selo :)
Znam ga da, imaju i Stayr-a nekog malog...
To je taj stayer je mali al je fin traktor i 85ks znas ti njega
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nisam ga vidio uživo ali sam čuo da su ga uzeli prošle godine...
Trebalo bi to doć vidit, žicat krug :)

Nećemo više off ubit će nas admini :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Jel bude kaj od onoga kaj smo pričali da bi uzel?


e kolega trebam prićekat jos malo, ali bit će sigurno samo moram bit uporan :icon_biggrin: jedino kaj nema ph ali ima klimu zato :biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo kopam po slikama pa nađoh par "umjetničkih" !!

Slika0528.jpg


Fotografija0301.jpg


Fotografija0303.jpg


Fotografija0310.jpg


Fotografija0270.jpg


Fotografija0300.jpg


Fotografija0119.jpg


Fotografija0107.jpg


Fotografija0117.jpg


aNaNa093.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Lepo, nema kaj...prelepo!!

eh kak bi mi srce bilo sretno dok bi mu jedan fini okretač iza visel...
il npr. roto + sijačica iza a napre spiralni valjek!! ufffffffffffffffffffffffffff!

dok bi upregli njega i 73-ojku moju u sjetvi da nam niko nebi bil raven!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eheeeeeee......nadam se da jednom bude i to!! :)

Okretač 3x14" KRONE, Lemken ili RABE...+ uteg napred
A sjetvena kombinacija RD 2,5m+Sijačica i napred paker valjak :)

Ma on i tvoj zekan, bez problema 100 rali rešimo :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Eheeeeeee......nadam se da jednom bude i to!! :)

Okretač 3x14" KRONE, Lemken ili RABE...+ uteg napred
A sjetvena kombinacija RD 2,5m+Sijačica i napred paker valjak :)

Ma on i tvoj zekan, bez problema 100 rali rešimo :)

Išalaaa!
Dao Bog!

HEHE, sam otkud 100 rali??

Bumo Sarajliji išli v ispomoć... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh