• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Več toliko gubitaka ujak zbraja ove godine, a bome i ja da je to strašno, koda se sve zlo nadvilo nad nas, preko 10.000€ gubitaka bude ove godine.

e.

Hoćeš reći, 10 000e troškova popravka na traktoru koji je napravio 3000rh?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Te pumpe se sad daju reparirati za oko 1500kn po komadu. Radi to tip u Zelini a mislim da i Servis Gradečki u Gradecu. A naj lav za sve vrste pumpi visokog tlaka u ovom djelu Europe je Jelen u Sloveniji.

I zakaj mi to sad veliš?????

Daj brzo neki kontakt telefon da pitamo još možda uspijemo ak nisu ove več naručene iz njemačke.


Al to mi je sad bedasto, kak onda ovi u boš servisu neznaju da se te pumpe sad daju reparirati??

Hoćeš reći, 10 000e troškova popravka na traktoru koji je napravio 3000rh?
MA NEEE!!!
Opčenito svi gubici ove godine do sad iznose toliko, dva bika su otišla u krivo, neke pizdarije sastrane i tako se nakupi začas.

Malo sa preletil ovu temu , dečki to je naskuplja tema mehaničke radione koja još nije tam ali joj je tam mjesto .
Mene sve strah da tu treba još i mehaničara a ne samo bošista .
Sve budeš znal kak se bude odigralo nakraju da moreš mirno spati :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
I zakaj mi to sad veliš?????

Daj brzo neki kontakt telefon da pitamo još možda uspijemo ak nisu ove več naručene iz njemačke.


Al to mi je sad bedasto, kak onda ovi u boš servisu neznaju da se te pumpe sad daju reparirati??



MA NEEE!!!
Opčenito svi gubici ove godine do sad iznose toliko, dva bika su otišla u krivo, neke pizdarije sastrane i tako se nakupi začas.


Sve budeš znal kak se bude odigralo nakraju da moreš mirno spati :)

to ti samo misliš hehe...

Malo sa preletil ovu temu , dečki to je naskuplja tema mehaničke radione koja još nije tam ali joj je tam mjesto .
Mene sve strah da tu treba još i mehaničara a ne samo bošista .

moglo bi to ić u mehaničku da....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Misliš da nas malo vleču za nos...pa budemo malo mi i njih onda :)


Nebi ta tema nikaj išla u mehaničku jer je u mehaničkoj kuršlus i opči kaos, mali milion tema i sve to prvo treba posložiti, a to bude na zimu dok budem imal vremena sedeti cjeli dan za kompjuterom.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Samo ti njega položi i ide Same dalje. prije par godina imao je isto takav problem, e sad ne znam jesu pumpe reparirane ili nove, to bi znao BUČO jer je iz njegvog kraja gazda :) Traktor složili i ide dalje normalno koliko znam...
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ostat će on još sigurno, ne vjerujem da se to bude prodalo baš samo tak preko noći...
Ma traktor apsolutno nema nikakvih mušica i bilo kakvih problema s motorom (izuzev eto to s pumpama), mjenjačem, getribom i hidrulikom, sve od prvoga dana radi perfektno i traktor je vizualno lijep i dobro skonstruiran i ugodan za rad i kad bi znal da se to nebi ponovilo više narednih 10-15 godina u kojih bi on natukel još 5-6000 rh ma nebi ga dal iz dvorišta za nikakve novce.
Ne da ga ja sad tu nekaj hvalim, to su činjenice da je traktor nov i dobar, a jbg sad kaj su BOSCH meštri spizdili stvar s tim lošim pumpama.


Kog god da smo pitali dobivali smo cjene po 5-6 tkn+pdv, ono da padneš na guzicu, hubzin je recimo rekel oko 3.5 tkn da treba pripraviti po komadu, ali pumpe on nema, treba ih naručivati, ispod te cjene nigdje nikaj.
Ove njihove ovlaštene servise opče nečemo ni zvati jer su im cjene boli glava, išli smo direkt na BOSCH servis, ipak su oni tu glavni pa ak oni zajebu onda nevjerujem više u ništ.
Vani nemam apsolutno nikoga, hadrovič bi isto moral naručivati, no po onome kaj je rekel, išle bi iz italije, znači opet preko nekog posrednika i koštale bi puno više.

Poštovani, za tebe i sve ostale koje zanima slijedeći podaci;
Ina pogonsko gorivo pod nazivom Dizel i Dizel plavi sadrži 5000 mg/kg sumpora, dok Eurodizel BS najviše 10 mg/kg sumpora i vrijednost cetinskog broja najmanje 51. Mnogi su se sigurno uvjerili da kada voze na Eurodizel ( odnosno bilo koji dizel koji odgovara normi EN 590 ) traktorski motor bolje vuče, manje troši i nadasve ima bolje karakteristike. Također morate znati da filteri samo čiste mehaničku nečistoću, separatori vode odvajaju čestice vode a proizvođač traktora nije predvidio ništa za poboljšanje kvalitete pogonskog goriva jer to nigdje nije potrebno do kod nas.
Uvjeren sam da ćeš i dalje biti zadovoljan i ponosan korisnik SAME traktora.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ove njihove ovlaštene servise opče nečemo ni zvati jer su im cjene boli glava, išli smo direkt na BOSCH servis, ipak su oni tu glavni pa ak oni zajebu onda nevjerujem više u ništ.
Vani nemam apsolutno nikoga, hadrovič bi isto moral naručivati, no po onome kaj je rekel, išle bi iz italije, znači opet preko nekog posrednika i koštale bi puno više.

- iste cjene su ti u BOSCHu i u ovl. servisima :icon_super: provjereno i dosta stvari ne možeš kupiti od Boscha već samo u njihovim ovl. servisima,,,

- e pa to je tvoj SAME bio gore baš sam neki dan prolazi nekoliko puta pa vidim da je parkiran sastrane,, vide se često tamo "noviji" traktori, dok ovi stari nemaju takvih problema
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Poštovani, za tebe i sve ostale koje zanima slijedeći podaci;
Ina pogonsko gorivo pod nazivom Dizel i Dizel plavi sadrži 5000 mg/kg sumpora, dok Eurodizel BS najviše 10 mg/kg sumpora i vrijednost cetinskog broja najmanje 51. Mnogi su se sigurno uvjerili da kada voze na Eurodizel ( odnosno bilo koji dizel koji odgovara normi EN 590 ) traktorski motor bolje vuče, manje troši i nadasve ima bolje karakteristike. Također morate znati da filteri samo čiste mehaničku nečistoću, separatori vode odvajaju čestice vode a proizvođač traktora nije predvidio ništa za poboljšanje kvalitete pogonskog goriva jer to nigdje nije potrebno do kod nas.
Uvjeren sam da ćeš i dalje biti zadovoljan i ponosan korisnik SAME traktora.
srdačan pozdrav VIRTUS
iz ovoga posta zaključujem da je sumpor šanani pojeo sustav ubrizgavanja .
Daj pojasni kako ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Ajd priznaj Šanana da ste Samea tjerali na maslinovo ulje, pa mu se sad ne dela. Štel bi delati kak pri Krumpironji ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Šanana da ima kod mene jedan same i prije par godina su mu mijenjane nove pumpe su gore i od onda nikakvih problema samo gas mladi gazda ga ne spara ni najmanje gas na podu uvijek tak i ti svog sad kad ga sredis nemoj ga zalic i cuvat!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
- iste cjene su ti u BOSCHu i u ovl. servisima :icon_super: provjereno i dosta stvari ne možeš kupiti od Boscha već samo u njihovim ovl. servisima,,,

- e pa to je tvoj SAME bio gore baš sam neki dan prolazi nekoliko puta pa vidim da je parkiran sastrane,, vide se često tamo "noviji" traktori, dok ovi stari nemaju takvih problema

Ima svakakvih cjena, svašta su nam rekli dok smo nazivali okolo.

Da, moj ti je Same tam parkiran:icon_super:

Ajd priznaj Šanana da ste Samea tjerali na maslinovo ulje, pa mu se sad ne dela. Štel bi delati kak pri Krumpironji ;)
DA, da...na bio dizel od šečerne trske :)

@Šanana da ima kod mene jedan same i prije par godina su mu mijenjane nove pumpe su gore i od onda nikakvih problema samo gas mladi gazda ga ne spara ni najmanje gas na podu uvijek tak i ti svog sad kad ga sredis nemoj ga zalic i cuvat!!
Ma ne sumnjam ja da nebude on sad išao ko metak, to definitivno bude. Nije on ništa žaljen kod nas, održava se, ali se zato i tjera kad se radi posao!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@Šanana da ima kod mene jedan same i prije par godina su mu mijenjane nove pumpe su gore i od onda nikakvih problema samo gas mladi gazda ga ne spara ni najmanje gas na podu uvijek tak i ti svog sad kad ga sredis nemoj ga zalic i cuvat!!

Znači sad ide dobro. Koliko ima RS je znaš? Znam moj stari bio kod njih jednom i pričali da imali problema s pumpama...
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,731
Taj SAME iz @bučinog kraja je imal nekih 800 sati kad su otišle pumpe, kolko sad ima neznam al znam da se od tad vozi samo na eurodizel jedino ak su se unazad godinu predomislili...
oni su plačali ak se ne varam 3200 po pumpi ČOTIĆ je bio malo skuplji a PURIĆ ih je tražil između 5500 i 6000
Inače bivša firma je imala dosta strojeva sa novijim DEUTZ motorima po par tisuća sati ,radili smo svašta na njima al pumpe nismo ni na jednom mjenjali bar ne za vrijeme dok sam ja radio..
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@toma84 neznam kolko ima RS ima dosta jer u pogonu je stalno
@mika nemam pojma na sta voze cini mi se i plavi i eurodizel jer nemaju plavog dosta kolko bi im trebalo ko ni ja!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sad da voze stalno na eurodisel, ne znam ,pogotovo sad na ove cijene mlijeka. Ja sam vozio jedno vrijeme i sad sve manje, teškoje to točit na euro, puno para, malo goriva, a kad ga upregnem ode desetak litara samo tak...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I meni se cini da voze ga na eurodizel samo kad nema vise plavca takav je i kod mene slucaj ja sam osto na 30lit plavca a kolko jos posla imam sad ce bit kemijanja ko i kod svakog od nas!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pumpe iz Njemačke nisu nemožemo dobit, naručene su iz SDF-a Italy i vjerojatno bude traktor gotov do kraja tjedna.
Pumpe budu oko 300 kn skuplje, znači 3800 komad i sve 4 nove dize 1200 kn ukupno.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Poštovani, za tebe i sve ostale koje zanima slijedeći podaci;
Ina pogonsko gorivo pod nazivom Dizel i Dizel plavi sadrži 5000 mg/kg sumpora, dok Eurodizel BS najviše 10 mg/kg sumpora i vrijednost cetinskog broja najmanje 51. Mnogi su se sigurno uvjerili da kada voze na Eurodizel ( odnosno bilo koji dizel koji odgovara normi EN 590 ) traktorski motor bolje vuče, manje troši i nadasve ima bolje karakteristike. Također morate znati da filteri samo čiste mehaničku nečistoću, separatori vode odvajaju čestice vode a proizvođač traktora nije predvidio ništa za poboljšanje kvalitete pogonskog goriva jer to nigdje nije potrebno do kod nas.
Uvjeren sam da ćeš i dalje biti zadovoljan i ponosan korisnik SAME traktora.
srdačan pozdrav VIRTUS

malo offtopic

mislim da nije problem u sumporu već u lošem odabiru materijala kojeg je sumpor pojeo.

Ja vozim 12g star auto s VW tdi motorom, trenutno ima 535 000 km, motor nikad nije otvaran, pumpa niti sustav ubrizgavanja nikad nisu taknuti. Veliku većinu km sam osobno ja napravil i to na ložu. Tako da okrivljavati isključivo gorivo za potrošene pumpe je suludo, istina da je loše gorivo pridonijelo bržem trošenju al nemože nikako bit isklučivi krivac havarije. Pitanje je samo vremena onda kad bi i s regularnim gorivom došlo do iste stvari...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trajal ti je zbo lože,nešto je masnija i paše starijim TDI motorima.
Način vožnje i redovno održavanje su doprinjeli dugotrajnosti motora i njegovih sklopova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh