• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si kaj se tice klase,al posto je talijan i na nasem podrucju nisu ljudi nesto za same pa mozda nebus dobil bas tu cifru,nekak mi se cini da gube dosta na cjeni.
Ja sam bubnul cifru iz sale nemoj me krivo svatit ni i neznam koji je tvoj model ni kak izgleda.
Moj poznanik je kupil samea starog oko 89god. oko 90-100ks za sumu i platil ga je oko 8t€ al je bil dosta unisten i gume koma.poslozil ga je i jos radi s njim jedino kaj se zali da prednje gume zdere i voli popit,njegov je stalno na vitlu i izvlacenje drva vam po brdima.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Znaći Šanana budeš financijski prošao kao bos kroz trnje,čovjeku dođe da zadavi ovu lopovsku gamad od prodavatelja goriva,sve te kvarove vezane uz pumpe i sistem goriva uzrokuju oni sa lošim gorivom,eto da ne kvarim koleginu temu,poštovani forumaši koji nailazite kroz Bj kraj svakako probajte izbjegavati točiti gorivo na benzinskoj INA Trojstveni Markovac
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
@ajkula, drago mi je da smo se barem pozdravili :)

1 sat i 45 minuta je trajao put, s tim da mi je u Velikoj Pisanici krepao i jedva smo ga upalili, no dalje do D. Daruvara nije bilo smanjivanja gasa pa sam dobro došao do tamo.
Ostavili smo ga u servisu nek se malo ohladi (išel je ujak s autom) i otišli u grad na kavu i klopu i vratili se kasnije, majstori su za to vrijeme skinuli pumpe i dijagnoza je jako loša, pumpe su katastrofa, pohabane su totalno, reparacije nama, moraju se naručit nove pumpe DHL-om iz Njemačke direkt iz BOSCH-a.
Cjena jedne pumpe je cca 3.500 kn+PDV, kaj da vam dalje pričam, još dok se prekontroliraju dize, vjerojatno budu i one loše pa idu nove, novi filter goriva za common rail motore i posao i bude otišlo oko 20.000 kn+PDV za to cjelo veselje.

Morali smo tamo odlučiti kaj bude, ujak je reko da se to sad mora srediti sve kak treba i odlučil je da bude bacil pare pa koliko bude. Traktor ipak treba i mora se raditi dalje, siliranje samo kaj nije. Oko 2 tjedna bude sve to skupa trajalo.
meni nije sam jasno kako stare drle ovdje oko mene ulkjučujuć i onog u mojoj familiji koji je 2-oj specijali gutaju sve što im natočiš, nikad ne zasštucaju i pale ko mina???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Zwer,
problem je u pumpama ovih Euro2 motora. Neznam kak je na ovima zadnje generacije (E3).
Stari (zračno hlađeni, serije 1000, kakvog i sam imam) imaju tlak na dizama od 180 bara i s njima nema Koliko znam, tlak koji ove nove pumpe drukaju je oko 270 bara, a ne >1000 kaona common railu...
Nažalost, blok je drugačiji pa nije moguće postaviti stari tip pumpi na E2 motor. Uostalom, na niti jednom od auta s common railom koje vozim nikad nije bilo problema. Dakle, nije problem tlak, već kvaliteta.

Meni se čini da se Bosch posral s ovim pumpama, samo te neće nitko javno reći, jer svi zarađuju na krajnjem korisniku i krive loše gorivo. Tak je najjednostavnije i svima se isplati (nema tvornica gubitaka radi reklamacije već i prodaje nove dijelove, servisi masno naplačuju uslugu itd. ).
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali je sve od boscha ili ima simensa ili kaj drugo...?
Nekak mi se cini da nije svemu kriv bosch nego mjesanje vise marki i naravno sklopovi radeni u kini i loseg kvaliteta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bosch greška pumpadize odustali od njih i traktorske pumpe loše riješena ZJ u pravu si ni je toliko krivo gorivo koliko konstrukcijske greške i materijal (struktura) .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bilo bi zanimljiva kalkulacija opravdanosti euro x motora pod izgovorom ekologije .
Kad bi se u kalkulaciju uvrstila emisija štetnih plinova za potražnjom rezervnih djelova , emisija zarade za rezervne djelove . izrada samih rezervnih djelova kao i njezina distribucija pokretač ove ideje bi visio na vrbi od strane ekologa .

Sa dizelom je napravljen korak dalje u tehnološkom " nazadovanju" u odnosu na benzince .
Kad je benzinac usavršen do gotovo" upaljač" potrošnje , ogromnog momenta , velikog servisnog intrevala podvaljena je jeftini dizel .
Kad se dizel raširio podvaljene su euro xx norme s njima i tehnološki nesavršen komenrel
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zaboravil si na kompresor turbo biturbo i sl kaj još više poskupljuje održavanje .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jebi ga , ako odemo dovoljno daleko završili budemo na konjskoj zapregi ili drvenom plugu .
Nije da ja to ne bi volio , ali nemam riješenje za par milijardi ljudi viška
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Se je to vredo,ali zakaj bi ga prodavao??
Kaj bi ti kupio,IMT 577?

Ako bi dobili 20.000€ možda bi ga i prodali, največi razlog da se opet za par godina ne ponovi ista priča, a održavanje je skupo. Uzel bi se neki Fiat 100-130 ks, klasičan i jednostavan za održavanje.

Znaći Šanana budeš financijski prošao kao bos kroz trnje,čovjeku dođe da zadavi ovu lopovsku gamad od prodavatelja goriva,sve te kvarove vezane uz pumpe i sistem goriva uzrokuju oni sa lošim gorivom,eto da ne kvarim koleginu temu,poštovani forumaši koji nailazite kroz Bj kraj svakako probajte izbjegavati točiti gorivo na benzinskoj INA Trojstveni Markovac
Več toliko gubitaka ujak zbraja ove godine, a bome i ja da je to strašno, koda se sve zlo nadvilo nad nas, preko 10.000€ gubitaka bude ove godine.

A da stavljaš dvotaktol u naftu,si kaj pital bošistu?
Baš smo pričali s njim o tome, no največi uzrok je mehaničko oštečenje, a ne suha ili nekvalitetna nafta, veli da dodavanjem ulja bim ožda dobili bolje iskorištenje nafte, ali određena prljavčtina iz goriva i ambalaže ako prođe kroz filter bude ponovno oštetila pumpe jer su od izrazito osjetljivog "nekvalitetnog" materijala napravljene.

Meni se čini da se Bosch posral s ovim pumpama, samo te neće nitko javno reći, jer svi zarađuju na krajnjem korisniku i krive loše gorivo. Tak je najjednostavnije i svima se isplati (nema tvornica gubitaka radi reklamacije već i prodaje nove dijelove, servisi masno naplačuju uslugu itd. ).
Upravo sam tak nekaj i ja zaključil, definitivno sam siguran ili smo bili loše sreće, ili je stvarno kompletna loša serija tih pumpi napravljena, jer znam za još nekoliko takvih problema.
Sad se pitam čemu se nadati sad kad dođu nove pumpe iz Njemačke, dal bude to kak se spada ili za 5-6 godina opet isto sranje.
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vec kad toliko kosta popravak, ostavi ga onda barem da otplati taj remont pa ga utopi za koju godinu, prije nego se to opet ponovi. osim ako nema jos nekih musica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Šanana, probaj nabaviti elemente pumpe mimo servisnih kanala. Si pital u Gei koliko koštaju?
Nazovi nekoga u Austriju, nekoga dilrea i Italiji...pa i Hadrovića. Nemojte biti ovce koje bu netko ošišal...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ostat će on još sigurno, ne vjerujem da se to bude prodalo baš samo tak preko noći...
Ma traktor apsolutno nema nikakvih mušica i bilo kakvih problema s motorom (izuzev eto to s pumpama), mjenjačem, getribom i hidrulikom, sve od prvoga dana radi perfektno i traktor je vizualno lijep i dobro skonstruiran i ugodan za rad i kad bi znal da se to nebi ponovilo više narednih 10-15 godina u kojih bi on natukel još 5-6000 rh ma nebi ga dal iz dvorišta za nikakve novce.
Ne da ga ja sad tu nekaj hvalim, to su činjenice da je traktor nov i dobar, a jbg sad kaj su BOSCH meštri spizdili stvar s tim lošim pumpama.

Šanana, probaj nabaviti elemente pumpe mimo servisnih kanala. Si pital u Gei koliko koštaju?
Nazovi nekoga u Austriju, nekoga dilrea i Italiji...pa i Hadrovića. Nemojte biti ovce koje bu netko ošišal...
Kog god da smo pitali dobivali smo cjene po 5-6 tkn+pdv, ono da padneš na guzicu, hubzin je recimo rekel oko 3.5 tkn da treba pripraviti po komadu, ali pumpe on nema, treba ih naručivati, ispod te cjene nigdje nikaj.
Ove njihove ovlaštene servise opče nečemo ni zvati jer su im cjene boli glava, išli smo direkt na BOSCH servis, ipak su oni tu glavni pa ak oni zajebu onda nevjerujem više u ništ.
Vani nemam apsolutno nikoga, hadrovič bi isto moral naručivati, no po onome kaj je rekel, išle bi iz italije, znači opet preko nekog posrednika i koštale bi puno više.
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Te pumpe se sad daju reparirati za oko 1500kn po komadu. Radi to tip u Zelini a mislim da i Servis Gradečki u Gradecu. A naj lav za sve vrste pumpi visokog tlaka u ovom djelu Europe je Jelen u Sloveniji.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Te pumpe se sad daju reparirati za oko 1500kn po komadu. Radi to tip u Zelini a mislim da i Servis Gradečki u Gradecu. A naj lav za sve vrste pumpi visokog tlaka u ovom djelu Europe je Jelen u Sloveniji.

korisna informacija :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Malo sa preletil ovu temu , dečki to je naskuplja tema mehaničke radione koja još nije tam ali joj je tam mjesto .
Mene sve strah da tu treba još i mehaničara a ne samo bošista .
 

Najnoviji postovi

Na vrh