• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd da pitam i tu...
Dal možda netko zna gdje bi se mogao naći katalog djelova sa kataloškim brojevima za Same Explorer 95 Classic na internatu ili u bilo kakvom drugom obliku, treba mi točan kat. broj Bosch pumpi, a nemogu ga nigdje pronaći.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Šanana pogledaj si na slovenskom forumu www Traktor-forum.net pod temom SDF traktori - Navodila SDF traktora 2. strana tu imaš linkove za radioničke i ostale upute
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gledal sam i tam, oni imaju samo korisnički priručnik, a takav imam doma, dobil ga uz traktor. No meni treba katalog rezervnih djelova da dođem do kataloških brojeva pumpi!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Idi na 4. stranu tamo imaš " delovniška navodila za motorje" to je za motor 1000 euro 2, ili idi na trattore.com isto imaš na toj strani link za njih i pod same explorer idi na motor-general i tu imaš sve brojeve dijelova motora
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo skinuo sam radionički za 1000 seriju motora...sad malo istraživam.
samo malo je problem kaj je na njemački, ništ ne razmem :)
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ma gledal sam i tam, oni imaju samo korisnički priručnik, a takav imam doma, dobil ga uz traktor. No meni treba katalog rezervnih djelova da dođem do kataloških brojeva pumpi!

Poštovani, katalog rezervnih dijelova SDF ima kataloške oznake kojih se pridržava SDF grupa, jedine oznake koje postoje u katalogu osim kataloškog broja je; PF- 41.
srdačan pozdrav VIRTUS
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sutra ujutro krečem sa Sameom na putovanje prema Donjem Daruvaru, ide traktor k mesarima u boš servis :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jutros što bi rekli ranom zorom ,prozujao je Šanana sa svojim traktorom ,fiju što ga je uglanco,nadamo se da popravak bude što manje koštao
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Otišel se on kupat u toplice dok budu neki smrdili po nafti :(wait): :biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@ajkula, drago mi je da smo se barem pozdravili :)

1 sat i 45 minuta je trajao put, s tim da mi je u Velikoj Pisanici krepao i jedva smo ga upalili, no dalje do D. Daruvara nije bilo smanjivanja gasa pa sam dobro došao do tamo.
Ostavili smo ga u servisu nek se malo ohladi (išel je ujak s autom) i otišli u grad na kavu i klopu i vratili se kasnije, majstori su za to vrijeme skinuli pumpe i dijagnoza je jako loša, pumpe su katastrofa, pohabane su totalno, reparacije nama, moraju se naručit nove pumpe DHL-om iz Njemačke direkt iz BOSCH-a.
Cjena jedne pumpe je cca 3.500 kn+PDV, kaj da vam dalje pričam, još dok se prekontroliraju dize, vjerojatno budu i one loše pa idu nove, novi filter goriva za common rail motore i posao i bude otišlo oko 20.000 kn+PDV za to cjelo veselje.

Morali smo tamo odlučiti kaj bude, ujak je reko da se to sad mora srediti sve kak treba i odlučil je da bude bacil pare pa koliko bude. Traktor ipak treba i mora se raditi dalje, siliranje samo kaj nije. Oko 2 tjedna bude sve to skupa trajalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
I evo ti sad "novi" markirani traktor :(whew)::(whew)::(whew):
Za te peneze na svim ostalim krampima kaj imaš na dvoru složiš generalke.
Moli boga da još kaj usput ne najdu.

Pošlji mi na pp ime Boš meštra
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma, da smo znali 2006. sve kaj sad znamo i da je tak skupo održavanje za SAME nebi ga vjerojatno kupili.
Nemaju kaj najti više, rečeno im je da se kompletni sustav goriva skida i provjerava, znači pumpe i dize, a oni su još nadodali da budu ispraznili rezervar i oprali ga, očistili sve vodove i AC pumpu prekontrolirali i očistili čašicu, te da bude postavljen neki posebni Bosch filter malo skuplji koji je od nekog kvalitetnog papira s nekim mikro rupicama da sprečava ulazak kojekakvog smeča i mikro pizdarija do pumpi, jer po rječima meštra to se nije pohabalo odjednom, to se haba več godinama zbog nekvalitetnih filtera (do sad stalno SDF filter gore), a istina je jer smo primjetili simptome več prije 3 godine kad po zimi nije htel paliti onak kak bi trebal.

Ajde znalci koliko bi vrijedio SAME Explorer 95 Classic iz 2006. godine s 3000 rh, potpuno ispravan, očuvan i kao nov!???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako bu palil na zub kad dojde i ako su gume jos dobre,posto je 7godina star,ja bi rekel da bi mogel dobiti oko 11000€ plus minus 1000€.

Daj slike,kolko vas je kostal novi s pdv-om?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naravno da bude palil na zub, nemoj biti smešan. pali on i sad na zub, samo dok nije jako vruč.
11000€, nemoj tako....pa to je novi traktor, ne neki polovni iz uvoza. Ja bum ga cenil 150-170 tkn definitivno. Ak more stari sterani zetor držati cenu 80-90 tkn, onda ovaj vredi 180 tkn koji je ipak traktor u klasi iznad bilo kojeg zetora!!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Naravno da bude palil na zub, nemoj biti smešan. pali on i sad na zub, samo dok nije jako vruč.
11000€, nemoj tako....pa to je novi traktor, ne neki polovni iz uvoza. Ja bum ga cenil 150-170 tkn definitivno. Ak more stari sterani zetor držati cenu 80-90 tkn, onda ovaj vredi 180 tkn koji je ipak traktor u klasi iznad bilo kojeg zetora!!!!

Se je to vredo,ali zakaj bi ga prodavao??
Kaj bi ti kupio,IMT 577?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
stvarno gadno. A fakat se nije naradil! Kolko sam se nagledal novih sdf traktora po radionama,to je cudo.nekaj kod njih debelo ne stima. Ima susjed agrofarma 100,u 5 godina natukao niti 1500rs,a stalno neki problemi. Ak ti je kakva utjeha,nisi jedini!
 

Najnoviji postovi

Na vrh