• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
Vjerovatno radi na utovaru silaže ili nečega sličnog pa da bolje prijanjaju gume za beton ili zemlju,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma dupli kotači su eventualno najviše zbog pripreme tla, pa u Srbiji svaki belarus oko 90 ks ima duple kotače u pripremi zemlje za sjetvu, kod njih je to normalno!


@toma...nekak mi više vuče da je obična lauminizirana cjec nego da je inox, inox bi morao drugačije svjetlucati :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zamjena ulja u utorak na 3300 rh. Sljedeća na 3500, nadam se kompletna sa svim mogučim uljima!





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije, ide 11 litara u karter i ovih 3 l mi ostane za pridolijevati ako zatreba :)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Nije valjda da moras nadolijevati, pa tek se razradio.meni u landinija ide 9,7 litara, mijenjamo ga svakih 150-200rh i nikad se ne nadolijeva. Ima 2500rh
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A malo moram...na tih 200 rh od zamjene do zamjene potroši oko 1 litru.
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
pa moj ima 6000 sati same i obrađujem s njim 60h pa ne potroši ni kapi ulja

Ne citiraj post iznad svojega!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kako se je pokazalo drugima, ali opčenitno traktori novije generaciej su skloni maloj potrošnji ulja, tako sam čuo u servisima.
Ne zamaram se previše s time sve dok traktor uredno radi i nigdje ne masti!

I nije me sramota reči da potroši malo ulja.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja na to ne obraćam pozornost, ali mislim da ne troši ulje ništa jer na 150-200 mjenjam obavezno ulje...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja mjenjam na svojim traktorima na svakih 100rs i ne troše ulje od zamjene do zamjene.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
svaki motor od prvog dana trosi ulje,neki vise,neki manje... ali se na mjeracu mozda to ne vidi jer se razina ulja nadomjesta naftom,garezi i raznim talogom...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Potrošnja ulja je normalna stvar..Nije sramota reč da novi traktor troši ulje..

Do 100rs ni jedan traktor neče trošit ulje,ali mjenjat ulje na 100rs se ni ne isplati,koje ulje onda stavljaš u traktor ak mjenjaš na 100rs ?? @Zetorproxima90??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Mjenjamo na svakih 100 rs i u proximu stavljamo Ina turbo, a u Z6245 i Z3511 ide Ina super 5 i smatram da je izmjena ulja na svakih 100 rs puno bolja za motor.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
I sam radim izmjenu na 100 sati, naravno ne radim 1000sati godisnje ali odradi 50 jutara i naradi se. Ina super 5 za 7711 na 6500 sati. Potrosi malo ulja kad ga gazim punim gasom cijeli dan u transportu i to je to.
Zanima me za sananu, bez uvrede, da doda jos jednu brazdu, da doda metar sirine sjetvospremaca ili rotodrljcu, kak bi onda isao.
Kolega ima isti traktor, nemoze napopravljat koliko je mekan, stalno nest. Ali i radi s njim :)
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ma potrosi i moj malo ulja, ali ne padne ispod minimuma pa nikad ne nadolijevam.ja sam isto misljenja da je to normalno da malo potrosi ulja. Pa i novi auti trose ulje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@type-r...ma nebi mu ništa bilo, održavao bi se isto ko i do sada, jedino bi se posao prije odradio i bilo bi manje radnih sati s njim.

@M.M....vidiš, je ne dopuštam da ulje padne ispod minimuma. Držim ga uvijek na 80% visine oznake između MIN-MAX pa onda čim primjetim da malo padne ja malo nadolijem, bitno je samo da je uvjek dovoljna količina ulja radi boljeg podmazivanja u radu.

Mjenja se na 200 rh, nekad možda i malo više, ali na 100 rh je čisto bacanje ulja i nema potrebe mjenjati ga.
Mada doduše znam ljude koji su mjenjali an svakih 50-ak rh ulje, ali rdaili su u firmama gdje je ulja bilo zabadava :)

SAME radi 400-500 rh godišnje i 2-3 izmjene ulja u godini dana su sasvim dovoljne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh