• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ŠANANA-ne zamaraj se s glupostima,,ovi što ne troše ni kap ni nerade niša,,ili neko drugi nalijeva ulje umjesto njih,,za svaki radni stroj koji radi pod opterećenjem i raznim uvjetima je normalno da potroše malo ulja,,pogotovo motori novije generacije
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako sam več i napisao, ne zamaram se ni najmanje, pa čak i dok budem na svakih 100 rh nadolio litru ulja u njega neću se zamarati.
Sve je to relativno za traktore nove generacije.

Baš se pitam koliko će trošiti ulja ovi novi 130-150 ks sa 4 cilindra i dve turbine :D:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ah, zato ga malo više naliješ, do max :) i na 150-200rh nije ni na min :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jok...ja držim nivo ulja na onom koljenu na mjeraču :) Nebi dopustio da ulje padne na MIN oznaku.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
A sto ne mogu supe ili ti ga juhe na vilicu. Ne trose vam ulja,ali malo sutra. Prvo da se razumijemo traktor sa turbinom bio nov ili ne vise trosi ulja nego bez turbine(opcenito kod svih motora je tako) i zato ne usporedjujte kako narod kaze obicne dizelase i turbase. Siguran sam da ni Sananin ne trosi ulje u prvih 100 sati od zamjene(trosi ali zanemarivo),a vecinu potrosi za ovih drugih 100 sati jer je ulje dosta naceto.

Oliver procitao sam citavu temu i moj ti je savjet da ne odustajes od nakane da kupis veci i bolji traktor. Imao si bolji od ovog sto sad imas i znas kako je raditi i nema potrebe da ti bilo ko sta pametuje,pogotovo ako se kupuje za kes,a ne na kredit.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Normalna potrošnja ulja je do 2% potrošnje goriva, tak da se nemorate previše zamarati s tim.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Svaki motor troši ulje zato i je oznaka na mjeracu minimum - maximum inače da ne troše imali bi samo jednu crtu ili oznaku Natocis i pici al toga nema, ovisi o motoru i veličini kartera izmadju plusa i minusa zna stati litara dvije ulja i taman on to i potroši od izmjene do izmjene , za vodom hladjene motore dobro je imati ulje na dvije trećine iznad minimuma a zračni na maximumu ili čak i preko maximumu radi boljeg hladjenja.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
ZJ pa nije motorna pila 2% dvotaktola ide u benzin.. S obzirom koliko trose goriva nikad se ne bi moralo mijenjati ulje koliko bi se dosipalo.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
nije kredit u pitanju,al izgleda da ove godine ništa od duplaka,pošto će se druge rupe morati krpati
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Nema potrebe da ti ne vjerujem,ali nekako mi je to puno. U kosevini (baliranje i sve te zajebancije) u 539 sam dosipao oko 0,5l na cca 400l goriva (provjereno 100).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nitko nije rekel da to nemre biti manje...
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Eh sad...da sam znao. Dal ste bili kod gosp. Vlašićka?? Ima sličan takav Explorer.
Što se spominjalo o našem traktoru??
Znam, sve mi je jasno u vezi goriva, ulje i filter se mjenja svakih 200 rh, jedino smo zakazali sa zračnim filterima, to priznajem.

Pozz...Citam slucajno po forumu i vidim da me se spominje. Inace, vidim da si se ispravio na jednom mjestu, a to je da ste traktora pregrijali. Nemozes sada pljuvati po Same-u zbog svoje greske. Moj Explorer ima 4900 radnih sati, a motor cupa bolje nego prvog dana :) redovit servis i bacit oko na instrument plocu nekada :)
Imali smo i mi problem s diferencijalom i kvar od 50000 kn cca. Greska od tate jer nije izubio speru i sta sada? Da pljujemo po Same-u da nije dobar difff?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Moj šeće po zelenom, digne se iznad pola kad je jako vruće i teži posao, ali se i hladi brzo, zeleno mu je radno polje, u crveno ne smije...
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Tako je :) Moj isto po zelenom, ali kad je blizu crvenog bolje stat, popusit cigaretu na miru pa lagano dalje :)
Inace vuce 3 brazde prekretac 16 cola, 3 metra rotobrane, sip tanjuracu 32 diska. Uglavnom njemu dosta ja mislim :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A moj nema 3 brazde, ima Claas 250RC , brana 2,5m i sad dve kose 4,2m... Bitno je redovito mu mjenjat ulje, ispuhivat filtere i kiler...
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Stati i ne gasiti motor nego držati ga na 1000 okr tako se najbolje ohladi al ako je sve u redu i čisto nesme dizati temperaturu samo gas i teraj, najgore ga je gnaviti na manjem gasu ili terati ono sto nemoze onda temperatura divlja , ako se on veselo vrti možeš ga terati danima ništa mu neće biti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oooo kolega razor, evo nam i tebe! :)

Ne pljujem po Sameu i nisam nikad poricao da je bila i naša greška, ali da se tako poderu pumpe/injektori u nepunih 3000 rh to sigurno nije naša greška.
Još jednom velim, da imamo para opet bi kupili Same, dobri su to traktori.

Nemamo nikakvih problema s mjenjačem/diferencijalom, traktor radi 400-500 rh godišnje i najvažnije je samo da je kiler čist kad se ide u neki teži posao i nema problema s temperaturom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh