• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, 85 je unutra, to su iz servisa preporučili, kaj veliš ti na to??? Dečki si možda mislili posla stvarati.
Nadam se samo da nebude nikakvih posljedica zbog toga.

MANN filteri su dobri isto ko i ALCO

Ako bi MANN-ovi bili za hidrauliku to bi se usudil staviti.

No več je ujo naručil iz TOP-Max-a, ima neke račune s njima.

Ovo ulje je sad došlo od Hubzina po stvarno povoljnoj cjeni, kod njega uzimam samo filter ulja motora, nikaj drugo.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Nas zajebo par puta, no nema veze :) filteri su ok to ti znam, al serviseri nisu :D heheheh
pazi samo da ti se ne zapjeni ulje zbog razlike, onda ti je problem. Ali dobro ga stopi prije nego budes ispuustal van tak da ti sve iscuri i nebi trebalo biti problema. Ostat ce za litru mozda u volanu, ali to ne smeta :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A tak znaći....joj mene!

Naravno da ga budemo stopili prije izmjene.

Nebi se smjelo pjeniti jer 85 i 50 su ulja jako sličnih svojstava, kombinirana za prijenos i hidrauliku, problem nastaje dok se transhidrol pomješa sa hipenolom, taj je vrag najgori.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Predpostavljam da misliš na BIŽ-Trade??

Tam pem svakak pogledati čije filtere imaju, ali nisu ni originali preskupi, ta 3 velika filtera oko 500 kn.
Tehnofilter ti ima bolje i jeftinije filtere.
Biž ima Alco i sve je dobro dok ga netreba pripasivati po uzorku. Nakon pripasivanja nastaju problemi. Kod ovih drugih tih problema nema
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Na kakve probleme mislis?? Sve je ok samo kad se kupuje filter ulja motora treba trazit sa nepovratnim ventilom kakav ima i originalni filter.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pričam o filterima koje gospodin ....... doma skračuje jer takvih na lageru nema. Riječ je o ulošcima filtera
Ovi orginal su ok ali malo skupi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čim više čitam ovu temu sve me više strah , Najviše se bojim da se slična rasprava ne otvori oko filtera za zrak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo ti čitaj i dalje puki.....:)

JA uzimam original filtere, ipak se tu radi od 2000 rh, a ne o 200!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a i radi se o orginalu , ma koj to značilo
..samo ti daj ..godinama si ti u tome , veliko je to iskustvo ..to moram rešpektirati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
JA uzimam original filtere, ipak se tu radi od 2000 rh, a ne o 200!
Ja bi prije rekel da ti plačaš ime i boju na filteru kak i večina patnika ljepe naše poljoprivrede i ostalih resursa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Uzmes donaldson pa si miran. U samea tako i tako dolaze tvornicki.
Misliš na filtere zraka?
Filtri ulja i goriva ili su SDF ili FIAAM.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Na kutijama od filtera goriva, pored one fore originalni zamjenski dio SDF, u zadnje dvuje godine primječujem i naštampano made in Kina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@vargas...kaj se tiče filtera goriva, od kak smo mjenjali pumpe gore je BOSCH filter goriva s nekim finim papirom za CR motore (ide na nova IVECO vozila), to je stavljeno po njihovoj preporuci da bolje filtrira naftu i mjenja se svakih 500 rh. A nije ni ništ posebno skup.

a i radi se o orginalu , ma koj to značilo
..samo ti daj ..godinama si ti u tome , veliko je to iskustvo ..to moram rešpektirati
Nerazmem te puki...ak hoćeš pomoči lijepo napiši, ak ne onda čao!

Uzmes donaldson pa si miran. U samea tako i tako dolaze tvornicki.
E kolega, još se nisam susrel s takvima!

Koliko sati si natukel sa Samekom do sada?
Sad ima negdi oko 3200-3300, neznam točno.

Ja bi prije rekel da ti plačaš ime i boju na filteru kak i večina patnika ljepe naše poljoprivrede i ostalih resursa
Prosvetli me kolega, jedva čekam, upijam nove informacije ko spužva!!! :)
Uljni filter motora nismo uzeli original od kako su obavezni servisi prestali biti, sad kupujem neki jeftini Clean kod hubzina i nikaj mu ne fali tih 200 rh.
A s ovima za getribu i hidrauliku mi se neče zezati.

Ako znate kakvi mogu ići bez bilo kakve bojazni ili napašivanja napišite mi odmah da se ne ubijam tražeči, jer to mora funkcionirati 2000 rh ili ti 4 godine, nema zajebancije s tim i nebudemo šparali 100 kn sad na tome pa začas opet mjenjali.

Ako SDF samo stavlja svoje naljepnice ne neke druge filtere, recite mi sad jer ja to neznam!!!!

Misliš na filtere zraka?
Filtri ulja i goriva ili su SDF ili FIAAM.
Zj i tvoje preporuke slušam!!!
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stigli filteri za getribu i hidrauliku, 450 kn set original SDF :)
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
To ti je i nama puklo prije 4-5 godina. Tocno tak kak si napisal napravi i bez brige si :) samo kupi neko kvalitetno crevo jer to nekak stalno vibrira i zato i popuca :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Evo jednog Same-a iz susjednog sela :). Traktor je 2006. godina, 3000 rs, koliko znam nekih većih problema nije bilo. Traktor sam i ja dosta vozio, uglavnom na gaženju silaže. I slika:

 
Na vrh