• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Ali zamisli si nemperaturu pumpica i goriva u onom trenutku kad se traktor pregrijao. Vjerujem da taj materijal vise nije bil isti. A mozda greska nije ni bila u pumpama. Nama su na 2500 radnih sati izjavili da su pumpice otisle zato je traktor nije imal snage. Da bi se primili posla ja i tata sami i otkrili da je cep rezervara zastopan i da radi vakum. Tad je bio govor o 7500 kn po pumpici!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo pregrijavanje je rezultiralo samo time kaj je otišel dihtung na glavi, to smo sredili i poslije nije bilo nikakvih posljedica, samo redovito pranje kilera i teraj.

U boš servisu su rekli da je vidno mehaničko oštećenje na injektorima, a najvejerojatnije zbog loše kvalitete istih, tak su oni rekli. koštalo je to taj puta nekih 12-13 tisuća i to smo sredili i idemo dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle, zanima ma točno koliko se filtera mjenja kad se mjenaj ulje u kompletnoj transmisiji/hidrauliku??

Ako može neki kataloški brojevi da znamo što moramo tražiti!!

Meni su poznata 3 filtera, dva dolje na getribi i jedan gore na poklopcu hidraulike, no ima čini mi se još nekih malih filterčića koji niakd nsiu mjenjani, pa se pitam dali bi to trebalo zamjeniti??
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Kod bratića na Explorer II 90 [YT]http://www.youtube.com/watch?v=4UU4YI4JL6w[/YT] ima samo ona tri, mijenjal ih je pred par godina, kupil ih je kod hubzina.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Na obje slike pozicije 10.





Ove manje posude koje vidiš na hidrauličnoj instalaciji volana nisu filteri već tzv. ublaživači vibracija koji štite glavu volana.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, sad mi je jasno, znači samo ta 3 filtera i to je to.
Ulčje ide najvjerojatnije Akros multi 10W30, original njegovo. Moram samo naći trgovinu gdje je najjeftinije.
Koliko je kod Vas kolega Virtus takvo ulje?? treba nam 50 litara!
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Molim Te nazovi u ponedjeljak 01/654-71-71 g. Barić pa provjeri, znaš da sam ja obični serviser.:icon_pidu:
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Zbog cega akros?? Imas INA Transhidro 50 i INA Transhidrol JD50 po dosta povoljnjijim cijenama. Po meni bolje uzeti JD. Ako se ne varam 10l karnister ti je oko 220kn +- 10kn
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam kolega.
Kod hubzina je Transhidrol JD50 250 kn 10 litri.

Akros mu je original ulje, to uostalom znaš i sam, no ako bude po 30 ili 35 kn/litra, onda bum svakak zel JD50 za 25 kn/litra i gotovo, 3 originalna filtera su oko 400-500 kn, kak gde i to je to.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Imas u Bj jedan ducan, prodaju ti filtere za Same, znaci ne pise na njemu SDF ali je isti po dosta pristupacnijim cijenama. Mi radili 3 izmjene i nikad problema.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Predpostavljam da misliš na BIŽ-Trade??

Tam pem svakak pogledati čije filtere imaju, ali nisu ni originali preskupi, ta 3 velika filtera oko 500 kn.

Vi ste stavljali INA JD 50 ulje??
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Da Biz trade. Mi stalno stavljamo JD50 i nikad problema. Pitaj si kod njega za ulje, ja kad sam uzimo zadnji put bilo je tamo najjeftinije :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ulje je doma, JD 50, 50l za 1000 kn :)
Filteri drugi tjedan, pa onda izmjena.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nabavio danas i nema više, posljednjih 5 karnistera po 235 kn sa pdv, akcija danas završena.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Jesi bio kod BIZ-Trade-a? Kazem ti mi radili 3 izmjene ulja u hidraulic, a filteri uvijek njegovi i nikad problema. Od goriva si znamo uzet po 3-4 komada jer je smjesna cijena naspram SDF-a, a pase mi i na Passat :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nsam bil, pem tam po filter zraka.

Nego nisi mi rekl čije filtere drži Biž trade?? Unico, Fletguard...??

Mi budemo ova tri za getribu i hidrauliku stavili original, neču se zezati, to je ipak period od ne nekih 5 godina do sljedeče izmjene.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
Alco FIters i jos jedna marka, ali nezz sada napamet. Nama ti je sa originalnim filterima na minusu u zimi znao palit kontrolku hidraulike. A sad kak imamo JD50 i te filtere nije jos ni jednom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naš nije nikad palio kontrolku, makar i sve ovo vreme ima i krivo ulje u sebi.
 

razor604

Član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
95
E danas svrljam po forumu i vidio da si napiso da imas 85 unutra i da ti to serviser preporucio :D cisto si ne vjerujem heheh
Eh da, zracni filteri su ti MANN sto je dosta dobra firma. Uzimam si i za kombajn Claas filtere i stvarno dajem preporuku i na cijenu i kvalitetu, sto recimo kod Hubzina nije moguce dozivjeti. Nemamo bas neka pozitivna iskustva s njim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh