• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Hvala na odgovoru

Sanana dali bi tvoj same mogao da vuce plug imt 757 trobrazni,vidio sam da si ti vukao dve brazde
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Već je stoput pisano da puno ulogu igra težina zemlje, ali u principu bi trebao ići sa trobražnjakom.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Pitam zato sto je kod nas u backoj dosta teza zemlja nego god vas.A kod nas vazi da za dobro oranje treba 40ks po brazdi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Može da ide sa 3x14", ali u težoj zemlji jako polako i dosta plitko.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
I mislio sam da ces to reci, tako i moj volvo od 80ks dve brazde vuce lako a 3 moze ali dosta plitko, al bolje i 2brazde pa da oranje bude kako treba
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako sam pisao uvjek o svemu u vezi našeg Samea, pa da napišem i ovo.

Odvezli smo traktor k majstoru na kalanje. Evo navrtio je blizu 5000 rh i počeo proklizavati, mora se srediti kvačilo, odnosno lamela pa nastavljamo dalje.

Ako netko zna kakvu novu trgovinu s dobrim ili originalnim djelovima nek napiše.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Same je vrlo uspješno složen prije kojih 2 tjedna valjda, več je hrpu ispodrivao i posilirao i ide dobro.
Znači stavljena je komplet nova košara, lamela i potisni ležaj, zamašnjak je potokaren 7mm da se poravna.
Sve je sjelo baš dobro, kvačilo je lagano ko na autu, a nikad nije tak bilo, od kako je kupljen taj traktor uvjek je imao dosta tvrdo kvačilo.
Majstor je i servisirao samo polužje mjenjača, zamjenio je neki prsten koji se potrošio i dotegnuo ručicu mjenjača, sad se šalta lagano ko u autu, prezadovoljan sam.

Sad sa mojom nastradalom desnom rukom mjenjam brzine bez problema.

Inače, stavljeno je sve original LUK unutra, djelovi koštali 5000 kn.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja pak mislim da to nije normalno , vjerojatno puno jašeš po kvačilu , mjenjaj navike
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
A kak tek onda metal-keramička lamela podere korpu na traktorima koji imaju prednji utovarivač, gdje zbilja stalno jaše po kuplungu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jahanje po kuplungu nije kad ideš napirjed -nazad , uglavnom na ravnom kad pripeljavaš pod balu , paletu itd ... u nižem stupnju prijenosa

Jahanje na kuplungu je kad prvo pustiš plug pa kreneš , sjetvospremač , tanjuraču , pustiš RB pa kreneš , kretanje u brijegu ..vožnja u rikverc u brzom rikvercu , kretanje u večim brzinama pod tertom itd.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Puknuti... svakak se kreće, ali u manjim brzinama, u velikim nemože krenuti.
Jahanje po kvačilu....hmmm, po ovom kaj si gore napisal nije baš tak, iako da, kad pustim plug krečem, naravno kak bi drugač...
Moraš znati jedu stvar, to je traktor jako malog anjšlaga i potrebno je puno stiskanja kvačila za bilo kakvo okretanje i napeljavanje bilo čega bilo kam.
Dosta je trom i pod bilo kakvim teretom traži dosta šaltanja i tako sve to skupa u 5000 rh pojede kvačilo, a glavni razlog svega je dosta mekan materijal i sami znate kakva je kvaliteta svega novog napravljenog, dosta slaba.

No mi smo ipak prezadovoljni jer s kim smo god pričali kvačila su slagali več na 3500 rh i svi se nemogu načudit kak je ovaj uopče toliko potegnul s prvim setom kvačila.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja za sad mjenjao samo dihtung poklopca motora, krpao cijev od volana i dva puta cilindar kvačila, drugi puta reklamacija... Toliko o kvaliteti materijala. Mali ima 4000 rh.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I mi smo mjenjali dihtung na prvom cilindru do kilera i također smo krpali lajtung od volana :)

Oko cilindra kvačila nije bilo problema, jedino ono crijevo kaj smo stavili novo.

Sad ima oko 4980 rh.
 

Najnoviji postovi

Na vrh