• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas predvečer se upalila kontrolna lampica sa znakom "uskličnik u krugu", to bi trebalo biti vezano uz kvačilo i kočnice ako se ne varam???

Sve uredno funkcionira, a ona malo treperi, malo svijetli i tako...što bi to moglo biti???

Sutra ujutro budemo prekontrolirali stanje ulja u posudi i indikator za koji neznam gdje se nalazi, a palo mi je napamet da možda kukuruzovina tokom oranja nije isčupala kakve žice.

Stručnjaci, prosvjetlite me!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Provjerena razina ulja, malo je falilo, nadolio sam do MAX oznake, ali kontrolka i dalje svijetli.
Naime koliko sam skužio, problem je u plovku i samomu čepu, tu se nekaj zbrikalo unutra i dok ga cimam van posude s rukom kontrolka se gasi-pali-blica, al dok ga našerafim u posudu stalno svijetli.
 
A

angel

Guest
Provjerena razina ulja, malo je falilo, nadolio sam do MAX oznake, ali kontrolka i dalje svijetli.
Naime koliko sam skužio, problem je u plovku i samomu čepu, tu se nekaj zbrikalo unutra i dok ga cimam van posude s rukom kontrolka se gasi-pali-blica, al dok ga našerafim u posudu stalno svijetli.
ne znam ima li taj traktor indikator ulja,kod nas se taj izraz koristi za "saraf" koji je zasarafljen kod mene na traktoru i od njeg ide signal na instrument tablu tj na kontrolku,nadam se da si shvatio sata sam htio reci,e taj indikator je otisao i ja sam morao kupiti novi i kad sam ga zasarafio sve je bilo normalno a prije toga kontrolka ili je treperila ili je stalno svijetlila
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Moraš zamjeniti poklopac sa plovkom, ili isključi žice sada kad znaš u čemu je problem i redovito kontroliraj nivo ulja.
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Bok ljudi!! Evo javljam se tu jer me u drugoj temi niko ne dozivljava.... Odlucio sam da idem vidjet jednom explorera80 1989godina... Zanima me ako tko sto zna o njima?? Potrosnja snaga jel se plasi brda ko i neki drugi same bas sve!?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moraš zamjeniti poklopac sa plovkom, ili isključi žice sada kad znaš u čemu je problem i redovito kontroliraj nivo ulja.

Takvom odgovoru sam se nekako i nadao.

Znači novi čep treba, a gdje se ima toga za nabaviti??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda ti čep odgovara od nekog auta (posuda uka ulja i sl) oriđiđi je sigurno jako skup za DF-a unutarnje svjetlo 1 000kn u Sesvetama (prozirna plastika sa grlom sijalicom i prekidačem ) slično kao na Yugiču ili Uniću a za njega je 70 kn i daleko kvalitetnije . Još se trgovac čudi da kak je skupo pa to je traktor koji novi vrijedi skoro 400 000 kn ???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Čep je vrlo sličan čepu posude kočnica od Yuga.
Jedino ga treba dobro oprati od UKA tekućine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Imam ja o Yugovinila, dam po sindikalnoj cjeni, i opral ga bum :(party):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A imam i ja od yuga svačega :) no upitno je dal bude pasiralo gore.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Bok ljudi!! Evo javljam se tu jer me u drugoj temi niko ne dozivljava.... Odlucio sam da idem vidjet jednom explorera80 1989godina... Zanima me ako tko sto zna o njima?? Potrosnja snaga jel se plasi brda ko i neki drugi same bas sve!?

Ne razumijem ovo; plaši brda kao i neki drugi.
Što se tiče ostalog kolega ŠANANA ti može sve objasnit, on ga vozi i radi sa njim pa mislim da je mjerodavan dati savjet.
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Ma kum ima samea dorado 66 i po ravnici pici on 40 al kad dode brdo jednostavno ja ga sa imt 533 prestignem bio pun il prazan... Pa pitam jel i taj explorer 80 takav ili ima snage.... ?! A vidim da su oni nezainteresirani za moje pitanje a nezove mi se nikog... Jesnostavnije mi je porukom
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Karlo kod večine turbaka kaj su brzi je normalno da vide brijeg prije neg ga ima jedina iznimka kaj znam je DF 100 ks turbak sa 6 celindera mlađi brat sa 4 celindera ni je mu do koljena u brijegu .
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Mislis da ga turbina tolko je*e?? Onda bi ovaj same sta cu najvjerojatnije kupit moro ic bez pol frke 80 konja bez turba
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisam mjerodaval da se neko ne naljuti no po meni je Same zračnjak bil zakon mislim da ih je bilo do 1991 g pa i vodeni bez turbine ali dolazi vrijeme turba i tu se nemože ništa mijenjati (emisija štetnih čestica je puno manja kod turba ) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Pričaš gluposti o 533 i D66.
Kak moreš usporediti njegovih 10 brzina sa 3 IMT-ove?
Da je jednako jak ko 533, u breg bi išel brže.

Imam 3-cilindraša, turbaka, poput D66. Ide to bolje nego kaj misliš.
Explorer je sporiji na cesti od manjih modela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh