• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dečki da vam ja to sprešaltam , karike bi letele van na auspuh

motor je napravljen da se vrti a ne da kljusa ko stari konj
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Gledam i deutza novijeg 120ks u silazi je u brdo sporiji od mf 4255 tak da neznam nekak mi se to nesvida... Pa ima i explorer 40kmh
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Kod mene ima jedan Explorer 80. Šta se tiče snage, ima dovoljno. To nije pretežak traktor da bi osjetio svaki brijeg. Normalno veliki brijeg osjeti kao i svi ostali traktori. Problema s traktorom nije imao nikakvih koliko sam upoznat. Po meni je on veoma dobar za brdske krajeve zbog širine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Karlo pričaš gluposti, ali stvarno gluposti!!!

Kakav bi to trebao biti motor koji bi išao u brdo istom brzinom ko i po ravnisi vukući neki teret???
Normalno je da se traktor mora prešaltati u nižu brzinu, pa pobogu zato su i brzine da se prilagodi traktor s teretom, a ne da se guši.


Evo samo jedan kratka usporedba.
Zetor krene s mjesta recimo u 4. brzini, dok Same neče moći, getriba bude ispuštala vrlo neugodne zvukove, tako da se mora kretati s malom brzinom (bez opterečenja drugom) i šaltati sve do krajnje brzine.

Neisplati se truditi pisati takve gluposti jer traba biti šofer i znati kako se koji traktor ponaša, nema ti priče dal se plaši brijega i takvih gluposti, to su čiste budalaštine i nebuloze!
Šaltaj ga i samo gas, zar je sramota prešaltat ga??!!??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA nemožeš ti to razumjeti kad kod tebe nema bregova mi malo stariji smo naučeni stavi u brzinu i vozi a ti noviji turbaci su zvrkovi po ravnom no brijeg jednostavno ne vole brzo gube gas i ako ne stigneš u radu turba prešaltati on jednostavno puže u brijeg bez obzira na marku traktora ove godine na tehničkom kod mene doslovno svi vlasnici takvih traktora su se složili oko toga . Iznimka su bili dva DF Agrotron + 100 ks 6 celindera oni vole brijeg .
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Zeljko kž je u pravu i u potpunosti se slazem s njime....ja sa mf4255 na ravnom krenem u 3h bez gasa i problema... Al ocu rec da je dorado 66 sa 3 cil i turbom toliko slab da praznu sipovu dvojku skoro nemre vozit u prvoj brzoj u bilo kakav malo veci brijeg... Jednostavno okretaji padaju brzo non stop treba saltati... Sanana nepricam gluposti kad se to desava
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Stvarno govoriš bedastoće. Na tom Doradu prva brzina se koristi za plug, druga, čak i treća za tanjuranje...

Glede turbo motora: moment mu raste s padom brzine vrtnje više nego na i jednom usisnom motoru. No, ak se vrti ispod brzine najveceg momenta (iznad oko 1400 o/min) naravno da nema daha. Ni jedan motor kojeg znam, nema manji moment na 1200 okretaja neg je na punom gasu.
To kaj ste navikli "delati" s fergusonom na 500 okretaja, nema veze s korištenjem novijih strojeva.

Šanana, to kaj si spomenul je normalno. Zetorova 4-ta odgovara Sameovoj drugoj ili trećoj (govorimo o 40 km/h getribi).
To da turbak nejde u breg su gluposti. Svakom turbo motoru veća je rezerva momenta nego na usisnom iste snage.

Explorer 80 (trebal bi biti zračno hlađen) ima usisni motor, nazivne brzine od 2500 okr/min.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Redovan servis na 3520 rh prije nekih 10 dana.





Sad več traktor ima oko 3570 rh.
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Karlo bum ti ja prodal svog 6 cilindara i turbo on ti bu vlekel u breg a i ak počne gubiti snagu samo power niže
 

ceki21

Novi član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
19
Jel zna neko di bi mogao kupiti vrata za Explorer 95 dt2 ili samo staklo ?

Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Toma, dal si se možda raspitival kaj u vezi nadogradnje još jednog hidruličnog para na Same, onako da bude sve u originalu, znači razvodnik ispod kabine iza na predviđeno mjesto, polužje i ručica u kabini ispod ovih sadašnjih i tako to?

Vidio sam negdje sliku kak je to riješeno sa 3 ili 4 para :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nisam nikada, trebalo bi pitat servisere kaj oni vele. Treba za to drugi i razvodnik...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, mjenjamo ulje u mjenjačkoj kutiji, e sad, ispustili smo ulje i skinuli filtere, iscurilo je oko 35l ulja, a trebalo bi biti puno više, e sad me zanima par stvari.

Kak ispustiti ulje iz kučišta hidrulika, znači skroz gore iznad same getribe?
Ima ti jedan šeraf na dnu tog kučišta u kojem ima možda pola kučišta ulja (predpostavljam razina ispod preljevnog otvora u getribu)

Evo to je taj čep, dal se to smije odšerafit da se ispusti staro ulje iz tog kučišta?


Otvor ulja gore, po knjizi stoji da se tu ulijeva kompletno ulje, 50 litara.


Zanima me kakav je ovo filter, nalazi se na kučištu hidrulika, skroz iza ispod kabine??




Stavljamo original filtere i JD 50


Dali se novi filteri moraju napuniti sa uljem prije montaže ili netreba??


Virtus, ZJ....HITNO je!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I dalje čekam konkretne informacije u vezi ulja u kučištu hidrulika, dal to treba ispustiti i gdje!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh