• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne se jebat s ac , kupi od nekog auta električnu pa to adakta..vidim da ti struja ide .
Samo pazi da se ne bu sštagla dimilo a nikog doma

Ma nebudemo ništ pripasivali...ako nebude ovaj drugi nepovratni na dovodu funkcioniral, ide gore nova original AC...deuge nema, kak i sam veliš da se nebi z štagla dimilo :)

Kaj se tiče struje na tom traktoru, extra je zamišljeno i sprovedeno, do sad u ovih 5 god nisam taknul niti jednu žarulju. Samo zamjena par klemica na hidroventilima kaj kukuruzinje spotrga :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
riješi ac pumpu. tj ako postoji reparatur set za nju, ti je jeftinije promijeniti sve u njoj nego kupit cijelu. jer to ti možda ušpara nešto novaca.
pa ćeš vidjeti.
iako ja mislim da je tu nešto drugo u pitanju. ovaj dim mi nekako vuće na nešto savsim drugo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
riješi ac pumpu. tj ako postoji reparatur set za nju, ti je jeftinije promijeniti sve u njoj nego kupit cijelu. jer to ti možda ušpara nešto novaca.
pa ćeš vidjeti.
iako ja mislim da je tu nešto drugo u pitanju. ovaj dim mi nekako vuće na nešto savsim drugo.

Budemo probali prvo s tim nepovratnim ventilima, ak nebude dobro znamo odprilike kak dalje.
Na kaj tebi vuče??
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
e rođo rođo neznam kakva je ac pumpa kod tebe ja sam prošle godine kupio neku zamjensku za 200 kn a sa neispravnom pumpom traktor uopšte neće da radi tj stalno krepaje jer nema dovoljno goriva
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e rođo rođo neznam kakva je ac pumpa kod tebe ja sam prošle godine kupio neku zamjensku za 200 kn a sa neispravnom pumpom traktor uopšte neće da radi tj stalno krepaje jer nema dovoljno goriva

O rođo...a kod mene je originalna još, al nemam problema s njom, traktor mi nikad ne krepaje zbog goriva...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
imaš v ac pumpi kak filter,odzgor z 10 ključom odšarafi,z gedoricom ili kak ti već paše,možda ti ima puno smetja nutra
ja dok sam to očistil išel je super
a možda te membrana na ac pumpi zeza
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
imaš v ac pumpi kak filter,odzgor z 10 ključom odšarafi,z gedoricom ili kak ti već paše,možda ti ima puno smetja nutra
ja dok sam to očistil išel je super
a možda te membrana na ac pumpi zeza

Ma ide moj super, samo neče paliti nakon dužeg vremena stajanja. Gorivo mu iscuri u rezervoar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Šanana, da se ne zezaš... rješenje ti je električna pumpa goriva u rezervoaru, na mjestu osjetnika nivoa goriva (naravno, i osjetnik je integriran u pumpi). Daš kontakt, pričekaš 10 sekundi i sustav je napunjen gorivom i odzračen. Milina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, da se ne zezaš... rješenje ti je električna pumpa goriva u rezervoaru, na mjestu osjetnika nivoa goriva (naravno, i osjetnik je integriran u pumpi). Daš kontakt, pričekaš 10 sekundi i sustav je napunjen gorivom i odzračen. Milina.

A to bi se dalo napraviti/ugraditi u rezervoar?? Ili izvan njega na dovod?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Nebi ti napisal da se neda. Deutz Agrolux 60/70 su imali takvu varijantu. Oćeš i kataloški broj? :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi ti napisal da se neda. Deutz Agrolux 60/70 su imali takvu varijantu. Oćeš i kataloški broj? :D

A dobro, al evo raspital sam se, bilo bi dobro da se samo pumpa ugradi na dovod goriva, znači ne u rezervoar i da se pali s kontaktom i za par sec napuni sistem s gorivom...

Nego, evo šerafimo, postavili smo nepovratni na dovod goriva (nepovratni malo večeg protoka da nebi slučajno zezal), ozračili sustav i traktor je upalil, filter je nov i ona čašica/filter je očiščena...
Naime, sad kad traktor radi u toj staklenoj čašici se vidi da brbučka nafta, kao da negdi zrak vuče na crijevu od rezervoara do čašice (crijevo dužine oko 1,5m), al sve dobro radi pa mi je to čudno, neznam dal gorivo u toj čašici mora biti mirno il je normalno da se tak ponaša???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Naime, sad kad traktor radi u toj staklenoj čašici se vidi da brbučka nafta, kao da negdi zrak vuče na crijevu od rezervoara do čašice (crijevo dužine oko 1,5m), al sve dobro radi pa mi je to čudno, neznam dal gorivo u toj čašici mora biti mirno il je normalno da se tak ponaša???
S vremenom bu on to pregural ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
S vremenom bu on to pregural ;)

Nadam se da bu...

Nego evo i koja slika.
Dovodno crijevo s rezervara ide na ovu čašicu/filter...
slika1853.jpg

Zatim iza nje smo stavili nepovratni ventil (večeg protoka od ovog na povratu)...
slika1850.jpg

To je ovaj lijevi ispod kabine...
Sljedeče je AC pumpa koju još zasada nismo dirali, al ak se ne pokažo ovo efikasno, prva je na redu...
slika1847.jpg

S AC pumpe ide na filter i na najvišu točku, a to je elektroventil i grijač...,a s filtera dalje na dizne i povrat s dizni prema rezervaaru gdje je još jedan nepovratni ventil, na 2 slici desni.

I još jedno pitanje!!! Jel zna netko kak se štela ler gas na regulatoru???:scratch.....slika slijedi:
slika1851.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
A koliko se motor vrti na ler gasu kad je gas skroz otpušten?
Moj se vrti oko 500 rpm, no ručni mi je gas uvijek namješten na 850-900rpm. Spuštam ga jedino kad treba uključiti kardan, da ne krči (mehaničko uključivanje, nije hidrauličko kak na tvojem).
Imaš onaj zafarbani šaraf. Max. gas je plombiran. Ne vidim dobro na ovoj sliki.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A koliko se motor vrti na ler gasu kad je gas skroz otpušten?
Moj se vrti oko 500 rpm, no ručni mi je gas uvijek namješten na 850-900rpm. Spuštam ga jedino kad treba uključiti kardan, da ne krči (mehaničko uključivanje, nije hidrauličko kak na tvojem).
Imaš onaj zafarbani šaraf. Max. gas je plombiran. Ne vidim dobro na ovoj sliki.

A nikak se ne vrti, dok spustim ručni gas dokraja traktor krepa, inače ga namjestim s ručnim gasom na oko 700 okretaja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Veliš nafta ti otide u rezervar:scratch

Pa onda bi i u ljeti morala otiči u rezervar,i opet bi traktor dugo verglao dok ju ne povuče,ako krivo razmišljam neka me neko ispravi:scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Veliš nafta ti otide u rezervar:scratch

Pa onda bi i u ljeti morala otiči u rezervar,i opet bi traktor dugo verglao dok ju ne povuče,ako krivo razmišljam neka me neko ispravi:scratch

Ne razmišljaš krivo, točno tak i ja razmišljam, a prek ljeta je bilo koliko toliko uredu, kak je počelo zahladnjivati postajalo je sve gore, neznam dal bi baš toliko bilo do lošeg goriva, a da je traktor znal zaverglatik oji put dok je dugo stal u ljetu, znal je, al ne ko sad, valjda zato kaj je bilo toplo :scratch:D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ne razmišljaš krivo, točno tak i ja razmišljam, a prek ljeta je bilo koliko toliko uredu, kak je počelo zahladnjivati postajalo je sve gore, neznam dal bi baš toliko bilo do lošeg goriva, a da je traktor znal zaverglatik oji put dok je dugo stal u ljetu, znal je, al ne ko sad, valjda zato kaj je bilo toplo :scratch:D
a jeste 100% sva creva pregledali...?...jer u zimi se creva skrute i ak su imalo oštećena bolje puštaju zrak nego u ljeti...

...meni je na zetoru dok sam ga kupil bilo jedno od povrata sa dizni napuknjeno i to baš skroz otraga iza boš-pumpe (sasvim slučajno primetil)

bile žive muke za upaliti bez pumpanja na AC-pumpi ,jednostavo nije štel već nakon dva sata stajanja...a creva su na oko sva zgledala ko nova...:roll:
 
Posljednje uređivanje:

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Dali postoji na povratu kakav tlačni ventil ? Večina dizelaša ima na povratu tlačni ventil a ne nepovratni koji i onako nema nekog smisla.Mislim da su ventiliči na pumpi dobri jer inače nebi mogao napumpati gorivo, po mome ako nemaš skuplji problem gorivo ti bježi kroz povrat ili negdje vuče zrak.
Ako češ razmišljati o električnoj pumpi kombi iveco ima pumpu koja se namontira na cijevi i nema puno kemijanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dali postoji na povratu kakav tlačni ventil ? Večina dizelaša ima na povratu tlačni ventil a ne nepovratni koji i onako nema nekog smisla.Mislim da su ventiliči na pumpi dobri jer inače nebi mogao napumpati gorivo, po mome ako nemaš skuplji problem gorivo ti bježi kroz povrat ili negdje vuče zrak.
Ako češ razmišljati o električnoj pumpi kombi iveco ima pumpu koja se namontira na cijevi i nema puno kemijanja.
Cijelo vrijenme čitam ali se neću mješat ..taj ventil za koji on ne zna kako mora biti okrenut nije nepovratni nego tlačni tj. on određuje tlak u sistemu ...naravno izgleda i funkcionira isto kao nepovratni ventil .
Nego šanana , kojiko si platio te nepovratne ventile koje si naknadno ugradio i gdje si ih uzeo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh