• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SAME Explorer 95 Classic

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma jok, nepovratni uopče tu u mom slučaju ne funkcionira, otvoren je stalno.
A rastaviti se nada, "zašvasan" je :(
*biiiiiiiiiiip* , ak je stalno otvoren onda nije nepovratni:oops:


:)

zwer
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
A koji je to "stari" motor?:scratch
Motori za generaciju prije. Same Dorado 55/65/75/85 (zrakom hlađeni), Lamborghini Sprint 674-75/85, H XA607/656/657/658 (vodom hlađeni) Euro I.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bil je povrat goriva začepljen pod pritiskom cjelu noć, danas ujutro ga odčepim i spojim, zagrijem ga i kad grijač odradil svoje traktor kresne na prvi zub, sve funkcionira samo trebam dobar tlačni ventil koji bude zatvoril čim malo pritisak padne, odnosno da drži barem do 1 bar na povratu...odnosno več koliko je potrebno da povrat funkcionira, a opet da nije stalno otvoren.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Na Štoreu, tlak transfer pumpe zakreće rotoru for.
Na spomenutim motorima ima neka fora s većim tlakom ulja kad je isto hladno.
Neznam detalje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na Štoreu, tlak transfer pumpe zakreće rotoru for.
Na spomenutim motorima ima neka fora s većim tlakom ulja kad je isto hladno.
Neznam detalje.
for je ranije?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Nezagrijano ulje je gušće i veći mu je tlak u leru nego kod zagrijanog motora. S tim se, valjda, slažeš. Veći tlak daje for pri startanju, a poslije padne.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nezagrijano ulje je gušće i veći mu je tlak u leru nego kod zagrijanog motora. S tim se, valjda, slažeš. Veći tlak daje for pri startanju, a poslije padne.
Tlak uvjek mora biti isti , ima ventil koji to regulira ..to mora tak biti i na hladno i toplo ..zaboravi IMT kojem sigurnjak nakn 200 vur više ne treba ..tlak je navek oko jedan bar .
Govorili smo o tlaku nafte
Meni logika govori ovak , ako tlak goriva nešto radi u VT pumpi onda for ima kad tlak padne , tj. prije prvog paljenja .
Osim toga nema sustava koji bi rasteretio tlak..tlak opadne jer nastaju greške na sustavo niskog tlaka ( propusti neki od ventila).
Ako je sve ispravno tlak ostane 100 dana isti .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh majstori, ja sam još mlad i učim, pa baš i ne razmem ovo gore napisano baš najbolje :D
 

Tole

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
13
Aha, ma neče bez grijača, tak je napravlejn valjda.
Znam da je komplet struja Iskra, ima par Hella releja i to je to.

Znači, nema veze ovaj napon...to me veseli :)



Hubzin nema, samo običan nepovratni lil tlačni koji se montira na bosch pumpu...
Hadrovič nezna ništ bez uzorka, moral bum za Križevce skočiti, ne gine mi potrošiti 100 kn goriva.

A od auta kakvog jel bi se kaj dalo najti, stari golf il nekaj slično??


Ja neznam kak je kod tebe ŠANANA ali moj bez grijača pali već dvije god.i to na temperaturama i do -15 bez greške,tako da ta tvoja teza da bez grijača neće upalit ne drži vodu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Ja neznam kak je kod tebe ŠANANA ali moj bez grijača pali već dvije god.i to na temperaturama i do -15 bez greške,tako da ta tvoja teza da bez grijača neće upalit ne drži vodu...

Koje je godište, odnosno koji je točno motor na njemu?
 

Tole

Novi član
Tu od
3 Sij 2012
Poruka
13
Koje je godište, odnosno koji je točno motor na njemu?

2006. godina je motor,sad točno oznaku neznam al ak te baš zanima mogu sutra pogledat pa ti javim...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
2006. godina je motor,sad točno oznaku neznam al ak te baš zanima mogu sutra pogledat pa ti javim...

A onda je isti motor ko i kod mene....to je sve kak se na kojeg natrefiš :)
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
neki dan Same explorer 80 89 godina proizvodnje nije mogao upaliti ujutro, izvađene pumpice i dize i zamjenjene novima u Križevcima cijene su sljedeće element monocilindrične pumpe 250 kn, diza 250 kn, montaža u servisu za sve 200 kn, ispravnost pumpica moguće je ispitati jedino u Bosch-ovom servisu negdje u Sloveniji (informacije dobili u trgovini) prvi dan nakon zamjene ujutro je bilo 9 stupnjeva a danas - 2 i upalio je bez problema i bez grijača
slučaj broj 2
Same explorer 90 Top isti slučaj ne pali ali već duže vrijeme tako da je stradao alnaser i akumulator, elementi i dize stižu u ponedjeljak iz italije, ovaj traktor stalno prate neki problemi od teškog šaltanja zbog neodgovarajuće lamele pa i sada je ustanovljeno da su elementi skroz krivi stavljeni unutra ne odgovaraju za taj tip traktora
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
neki dan Same explorer 80 89 godina proizvodnje nije mogao upaliti ujutro, izvađene pumpice i dize i zamjenjene novima u Križevcima cijene su sljedeće element monocilindrične pumpe 250 kn, diza 250 kn, montaža u servisu za sve 200 kn, ispravnost pumpica moguće je ispitati jedino u Bosch-ovom servisu negdje u Sloveniji (informacije dobili u trgovini) prvi dan nakon zamjene ujutro je bilo 9 stupnjeva a danas - 2 i upalio je bez problema i bez grijača
slučaj broj 2
Same explorer 90 Top isti slučaj ne pali ali već duže vrijeme tako da je stradao alnaser i akumulator, elementi i dize stižu u ponedjeljak iz italije, ovaj traktor stalno prate neki problemi od teškog šaltanja zbog neodgovarajuće lamele pa i sada je ustanovljeno da su elementi skroz krivi stavljeni unutra ne odgovaraju za taj tip traktora

Ja se samo nadam da nebudemo morali mjenjati....još sam u potrazi za dobrim tlačnim ventilom....a glavna greška nepaljenja je bio grijač.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pitaj u Križevcima vrlo su susretljivi i možeš dobiti savjet telefonom

Pitali smo, al neznaju ništ točno napamet, moramo im odnesti uzorak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh