• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

same laser 90 teško pali

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
kak i na naslovu piše moj same dost teško pali i ima ler gas a dok mu gasa dam i onda dok mu gasa pustim onda se ugasi i vergla celo vreme i neče upaliti dok mu ja ne povučem tzv.gumb na boš pumpi,a sad mene zanima pregledal sam sve lajtunge od goriva i nigde ne pušta i sve bakrene podloške sam zamenil od ac pumpe pa do filtera goriva i do bosch pumpe a sad me zanima jer more to biti do ac pumpe da ona njega zajebava ili je bosch pumpa gotova?? molim pomoć i to brzo žetva je začas nebum imal traktora ak ga nebum složil :x:x:x
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
kavo je stanje sa AC pumpom, već sam se dva dana h... sa
Far-ovim konbajnem, da bi na kraju ustanovio da je riknula AC pumpa...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
nisam ju diral dok očem pumpati gorivo opče neče onda moram odzračiti tam na filteru ju i dok traktor vužge opet teško zgasim ga moram sve ponoviti,inače ac pumpa je ona kak je na malom fergusonu i nema čašicu opče na sebu nego se šarafi direkt na boš pumpu gore
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
baš takva je bila i na ovom konbajnu ke sam se ja hebal
dva dana.
mora sa gornje strane imati "šalicu" većinom je šraf M5 (na ključ 8)
skini to dole i pogledaj kavo je stanje u situ pumpe,
ako je jako puno membrana je otišla jer je bila pod velikim opterećenjem...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
znam da je membrana v ac pumpi znači ak jega smetja nutra onda ac pumpu rastepem i zemem membranu dole i denem novu,ak bu se v redu dok složim zbalija dok peš v koprivnicu onda imaš pijaču od mene :supz::supz::partyman::partyman::partyman::partyman:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ili dovod ili bos pumpa
dovod mozes lako provjeriti spajanjem "infuzije", ako tako dobijes normalno startovanje onda trazi gresku u dovodu goriva (kojih moze biti da ne povjerujes, smece u nekoj od cijevi, ac-pumpa ili zaprljana ili stradali ventili, filteri......provjeri ima li mrezicu na ulazu u bos pumpu)

samo da ne bude ovo "....onda se ugasi i vergla celo vreme i neče upaliti dok mu ja ne povučem tzv.gumb na boš pumpi..."
mirise na stekanje bos pumpe :?

nisi napisao kako se ponasa kad uspije da upali, ima li snage
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
dok upali prvo počne malo teže onda dok dojde na 600 okretaja dam mu gasa i prime bez problema al dok mu pustim gasa onda se zgasi
bum sad išel baš membranu pogledati na ac pumpi da vidim kakvo je stanje
e a kak da tu tzv"infuziju"spojim ????
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
evo rešil sam problem kak je zbalija rekel membrana je zmazana al pošteno je bila zmazana, evo slike kakva je bila
slika00691.jpg

evo i ac pumpe nekakva marka nikad nisam čul za nju
sam0702l.jpg

i evo zla od boš pumpe ovo zaukruženo crveno sam otpustil kaj je bolje van izašlo jer to gorivo otpira a dok sam do kraja zategel onda neje šusa opče imel sad sam odtegel sam ima šusa kaj oni za tractorpulling traktori :twisted::supz::finga:
sam0701t.jpg

dobro ajd nema baš tak neg sam složil kaj je delal kak i prije :D
bum del video dok ga uploadam na jutub :twisted:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
evo rešil sam problem kak je zbalija rekel membrana je zmazana al pošteno je bila zmazana, evo slike kakva je bila
slika00691.jpg
Fičo, ovo na slici je filter, a ne membrana.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
uh kako ti cackas po tome i kako ti je filter membrana......dobro si i rijesio problem :rolleyess:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a jbga inače ja sakam prste guram :D,tam kam treba i netreba a jbga vidim zbalija je rekel membrana ajd i meni čudno bilo kakva membrana jer znam da je na zetoru v čašici sličen takev filter al kaj vezda napisal sam membrana al dobro kaj ste me ispravili inače bi govoril za to membrana navek:rolleyess::rolleyess:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Fičo, ovo na slici je filter, a ne membrana.


točne tak muhanicar, to je filter
o kojem sam ja pričal da je pun i on
onda sjebe membranu jer ima velik otpor za povleči...
Fičo mijenjaj membranu i pazi da ne Cajna

mebran je ovo sa crvenom crtom:



rekl sam da očisti filter i mijenjaj membranu jer
bude hebal nakon nekog vremena...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je nisam nit membranu dole pobiral
dobro je vezda
ništ ne vidim kad je ac pumpa onak nuter zafrknjena onda ju moram dole odšarafljivati,ček a pumpa je pod pritiskom ak ja njemu ac pumpu doli odšarafim onda nebu pritiska zgubila pumpa ili kak to funkcionira ak nemrem ništ zajebati da dole ac pumpu zemem i membranu zmenim onda bum ju dole zel
jer membranu nisam vadil van nek sam toga filtera opral samo i nazaj gore sam ga del
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
ček a pumpa je pod pritiskom ak ja njemu ac pumpu doli odšarafim onda nebu pritiska zgubila pumpa ili kak to funkcionira ak nemrem ništ zajebati da dole ac pumpu zemem i membranu zmenim onda bum ju dole zel
Kaj misliš fičo, s čim u tvornici pritisak u nju nabijaju?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je neznam pa valjda s kompresorem:finga::finga:,hahahahaha,a morem kaj zajebati ak ju dole zemem ili ne ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
je neznam pa valjda s kompresorem:finga::finga:,hahahahaha,a morem kaj zajebati ak ju dole zemem ili ne ?
Ja se stvarno nebi štel mešati u tvoje sposobnosti, ali si mislim kad ga znaš nafrknuti na boš pumpi da buš onda i taj zahvat sa uspjehom riješil :?
 
Na vrh