• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same LASER

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
neznam kolega al ja sam na gps-u gledal,imam xperiu pa mi je dosadno malo pa sprobavam njezine funkcije :)
 

igor2404

Novi član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
5
Pozdrav, planiram kupit samea lasera 110 ili 130 konja pa me zanima sta preporucate od njih. Ako ga tko ima zanima me kako je zadovoljan sa njime itd.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imaj samo na umu da je to traktor prvenstveno za rad u polju....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ma jedini problem su mu njegovi gabariti odnosno ogromna kabina i njegova visina.

Mi isto idemo u šumu za osobne potrebe s njime i odličan je. Velik izbor radnih brzina, jaka hidraulika, velika potezna moč - potegne više neg 4t vitlo....
 

igor2404

Novi član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
5
A koji je bolji 110 ili 130 ili su oba dobra. Mislim dal se koji vise kvari itd. Kakve su cijene dijelova za njega
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
sve ti je to isto, ali sve, cijeli traktor. Jedina razlika je u podešenosti pumpe....

Nema veze koji je. Generalka te dođe cca1000kn po cilindru, bar tak je bilo pred 3 god... ( hlonanje cilindra, klip karike brtve i ležajevi )

mjenjač je ***...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Si siguran da je ZF?
Ne sjećam se da sam na ijednom SLH traktoru videl neki drugi mjenjač, osim talijanskoga. No, to nne znači da je manje dobar.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ima SLH modela i sa ZF transmisijom, spomenuti model LASER ima samo SLH transmisiju tj. cijeli je proizvod SAME Treviglio Italia, ( motor, transmisija, hidraulik, prednji most, kabina ).:(y):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Kolega Virtus, rekoh SLH a ne SDF.
Diamond i nije Same, već rebrandirani Agco, ak si na njega mislil (nisam siguran da i on ima ZF).
Ako je bil koji, rado bi to znal.
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
imam lasera 90 ks i neče mi upaliti kardan kad se ulje zagrije šta bi mu moglo biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Možda treba ulje promjeniti, jel ga ima dosta?
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
ima ga dosta,nisam ga promijenio uopče več nekoliko godina jel znadete koliko ide liatra i koje ulje staviti
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Si siguran da je ZF?
Ne sjećam se da sam na ijednom SLH traktoru videl neki drugi mjenjač, osim talijanskoga. No, to nne znači da je manje dobar.

Ima SLH modela i sa ZF transmisijom, spomenuti model LASER ima samo SLH transmisiju tj. cijeli je proizvod SAME Treviglio Italia, ( motor, transmisija, hidraulik, prednji most, kabina ).:(y):

e sad više nisam siguran al mislim da pod sjedalom na odljevku poklopca ima ZF logo....
Baš idem pogledat...
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
imam lasera 90ks i danas mi zašteko na mijenjaču napred nazad osto je napred i nemogu nikud samo napred a brzine ima sve i sporohodne ima jel tko zna šta kako da ga odštekam
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Imam same lasera 110, zanima me dali se da improvizirati da se vozi u rikverc i imaš volan ispred sebe ili to mora biti baš posebna verzija traktora?
Možda bi nabavil dvoredni silokombajn pa da cijeli dan nisam okrenut unazad da mi ne otkaže kicma i vrat. :):):):)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Da se to improvizirat samo moraš imat čovjeka unutra kaj će ti stiskat kuplnug i saltat tak su bar ovi imali na fendovima kad su malcirali sa sumarima
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Onda kupit silokombajn koji se okrece. Pa dva kruga u rikverc zatim ga prebacit bočno. Ne znam kak su teški

Gdje bi mogao nabaviti knjigu uputstva ili kako se to zove već za Same lasera 110ks 85 god.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Jednostavnije je složit ptrednju hidrauliku i kardan nego okretat komande...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ako se ne varam za new hollanda je bilo preslagianje komandi u steyr-u oko 15000 eura
 

Najnoviji postovi

Na vrh