• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same LASER

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Promjena ulja hidraulika/getriba - SAME LASER 90

Pozdrav

Koje ulje ide u njega ? Koje specifikacije treba zadovoljavat? Kolko ga ide? Di ga najjeftinije nabavit?

Di nabavit filtere hidraulike?



Ajmo brzinske odgovore :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Trgo gea Nedelišće - sve originalno i najjeftinije.
Ulje Akros Multi. Sad imaju Shellovo, ali neznam oznake. Oni budu znali.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ulje Shell donax tx,to paše u takav traktor..

A za filtere dobra Trgo gea,i ulje isto tako..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Hidraulika i getriba dijele isto ulje ili?

Malo padobransko pitanje. Trenutno sam u takvom rusvaju s poslom da nemogu ni mislit na nešt treće...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hidraulika i getriba dijele isto ulje ili?

Malo padobransko pitanje. Trenutno sam u takvom rusvaju s poslom da nemogu ni mislit na nešt treće...

Ulje je isto za kompletnu getribu i hidrauliku (princip isti ko i kod IMT-a, ima jedno ulje)
U naš explorer je išlo 50 litara, a mislim da je na laseru potpuno isto.
Mi smo stavili Transhidrol 85, tak nam je serviser reko.
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
pozz.imam same laser 130 91g dobiven u zamjeni.dobro stanje,ali dosta sitnica ne stima.sad me zanima gdje se nalazi kompresor i ventil nozne kocnice zraka..jer nemam komresor pa mislim nes skemijat..
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Vidim da niko nis ne pise.da pojasnim ako netko ima lasera ili slicno treba mi par fotki kompresora,zracnog ventila i remenice na radilici.kako rekoh nemam kompresor pa ga mislim pripasat od kamiona..dali laser 130ks ima grijac za prvo palenje?dali netko ima nekakav prirucnik sta se tice traktora?moze i na mail!
panicmarijo@gmail.com
Zahvaljujem..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
U obitelji imamo lasera 90ks, nema kompresora....

Što če ti kompresor na takvom trakoru, ako je radi kočnica, ovaj 90ks ima negdje oko 4,5T tvoj je još teži a kočnice ima na sva 4 kotača i zaustavlja što god mu nakopčaš......
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
kod njega su brda , a čovjek očito voli biti siguran na cesti.


negdje na motoru moraš imati neko deklo zatvoreno nekim poklopcem , obično s prednje strane .
skineš to deklo i tu unutra mora biti zupčanik s utorom za osovinu s kajlom.
a možeš ga ugraditi da mu pogon daje remenica od motora, to je puno jednostavnije , vjerojatno jeftinije , a učinak isti.
kod oba treba paziti na smjer vrtnje.
ako neđem koju sliku postavit ću je ovdje .

da li tvoj same ima možda priključak za hidrauličnu kočnicu?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kod njega je zrakom hlađen motor, bregasta u bloku tako da nema mjesta predviđenog za postavljanje kompresora direkt na motor ali ako me pamčenje dobro služi ima rupe i mjesto za kompresor preko remenice s radilice i remenica na radilici ima rupe za prihvat dodatne remenice...
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
mislim traktor ima odlicne kocnice,ali velika su nizbrdice.upravo zavrsavam prikolicu jednoosovinku kiper oko 8 kubika pa to treba moc zaustavit.bolje spalit kocnice od prikolice nego od traktora..sve razmisljam da bi stavio kompresor od malog ursusa,jer ima svoje podmazivanje.ali moram istokarit novu remenicu na radilici..a sta rec,bez kemijanja nema vajde!!
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
nema nikakav prikljucak osim kiper ventila.mislim to mi je cudno takav traktor pa nema nekih bitnih stvari za rad.ili je to bila stvar nadoplate opreme..
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
kmp. od malog ursusa bi mogao biti premalog kapaciteta, uzmi nešto takvo ali većeg kapaciteta.
 
Posljednje uređivanje:

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Da.mislim da ce biti mali problem prvo punjenje boce.kasnije ce valjda moci normalno filati.a za nes vece nema mjesta..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
laser je ratasrska serija traktora sa što se toga tiće vrlo škrtom opremom ali zato mjenjačem s masu radnih brzina i luđačkom hidraulikom...

Antares po deafultu ima hidraulički izvod za kočnice...


Inače kočnice na sameu imaju lifetime garanciju odnosno mislim da proizvođać garantira da će nadživjeti traktor. Jako jako teško da ćeš ih spalit jer su potopljene u ulju...
Frend s laserom 90 vuče prikolicu jednosovinku s hiabom za drva koja sama ima cca 4T , spuštao je po poštenim bregovima i po 10m3 svježe hrastovine samo s traktorom....
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Dobro to sve drzi.ipak bi htio rijesit zrak.a ima jos posla.npr grijanje ne radi,kabina je podrapana treba je pretapacirat,fali cosak krova i tak..ali prco krecem od kompresora..dali tko ima kopce(brave)od bocnih stakala?mozda
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Da podivljas od muke,traktor ima hidrulicko kocenje ali neki mozak je skinuo cijev pa nisam skuzijo.ja se j... Sa kemijo zvanom kompresor a rjesenje mi.je pod nosom..momci hvala na prijedlozima i ostalo.ziveli.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
a kako ces riješiti hid. instalaciju za kočenje na prikolici?
Kakav se tu klip ugrađuje?
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
vidio sam u trgo agenciji klip sa federom jednoradni za prikolice za cca260 kuna.mislim cuo sam se sa nasim clanom ZJ pa mi rekao za to..na osovini vec imaju klipovi od zraka,tak da cu to preslozit na ulje.ovo ce mi biti jeftinije.a kompresor ce malo sacekat dok dođe na red.
 

Najnoviji postovi

Na vrh