• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same SILVER 100.6

MattSameS.1006

Novi član
Tu od
18 Ožu 2013
Poruka
24
Ovako, imam pitanje u vezi traktora Same Silver 100.6
kao što sam rekao nabavljam taj traktor, odnosno, čekam još da mi se isplati preostalo što treba da mogu ić po njega ali me zanimaju ova dva gumbića što sam ih zaokružio čemu služe? i dali netko od forumaša ima takav traktor doma i kako je zadovoljan s njime?
e0893313dbe75f61fd9401c.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Zahvaljujem unaprijed :icon_smile:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to slika od tog kojeg kupuješ ili si ovak negdje našao sliku?
 

MattSameS.1006

Novi član
Tu od
18 Ožu 2013
Poruka
24
sarno sam o čemu je riječ, danas sam ga dopeljo doma, a te dve tipke su za "kalanje" brzina... :mur:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Original ulje za Samu ti je dosta skupo,uzmeš Super 5 i nemaš brige.
 

MattSameS.1006

Novi član
Tu od
18 Ožu 2013
Poruka
24
Original ulje za Samu ti je dosta skupo,uzmeš Super 5 i nemaš brige.

skužio sam, original ulje 20 lit. je oko 550 kuna mi je reko budem ja uzo Ina super 5 u trgo agenciji, tamo me 20 lit. košta 408 kuna... a recesija je
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prijatelju, ajde ti malo pogledaj bolje.
Po specifikaciajma bi model 100.6 trebao biti redni 6 klipova bez turba, zrakom hlađen. Godina 1995.-2004.

Ajde ti to malo pogledaj i daj nam podatke o tom svom traktoru.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
ŠANANA što ga i ti kompliciraš, prvo ga pitaš el turbo i onda mu kažeš da nije..haha i mene si zbunio.. :icon_eek:
Al koliko mislim on je tek sada kupio traktor, ako me pamćenje dobro služi...dok sve vidi šta ima..al mogao bi par slikica i podataka o njemu nabaciti..:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehe...pa zato ga i pitam, jer meni se čini da kolega ni sam nezna.
Ove specifikacije sam uzeo iz konedate i piše da nije turbo, a on sad veli da je turbo, neznam, možda je neki međumodel s drugačijim motorom.
Čkamo kolegu da nam se javi.

Jer jako veliku glupost bi napravo da stavi u torbo motor super 5.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
i nebi...

Si vidio taj turbo na same-u? Taj turbo je prahistorijske koncepcije, glomazno napravljen, ne vrti se brzo kao ostala turba na autu....

Ako je super5 dobar za golfa 2 turbodizela, koji ima ipak puno finiji turbo i vrti se duplo bržije od traktora, dobar je i za traktor.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Iskreno, pojma nemam kakv je taj turbo na tim starijim modelima. Pa valjda je klasična turbina gore ko i na večini takvih traktora, stvarno neznam.
Pročital sam da je običan atmosferski motor 6 klipova bez turba.
 

MattSameS.1006

Novi član
Tu od
18 Ožu 2013
Poruka
24
Da, traktor sam kupio pred par dana, al reko idem odma zamjenit sve da sam siguran da imam nove filtere i sve gore, nisam dobio nakakvu knjigu s njime ni nista, a kako sam preko tjedna u krizevcima na faksu trenutno nemogu nista rec, budem tokom dana postavio par slika pa da vidite, al svejedno cu uzet turbo ulje za svaki slucaj... :icon_e_wink:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na prinovi nek te dugo služi :drink:
Skini si poklopce od haube pa vidiš dali ima tubinu ili ne
 
Na vrh