• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same SILVER 90 - 105

B

barba1

Guest
Poštovnje i lijep pozdrav! Dvoumim se oko kupnje same silver 90.Molim ako netko ima iskustva sa tim traktorom,mane,prednosti....unaprijed hvala!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Poštovnje i lijep pozdrav! Dvoumim se oko kupnje same silver 90.Molim ako netko ima iskustva sa tim traktorom,mane,prednosti....unaprijed hvala!


ma koliko vidim to ti je nesto slicno ako ne isto sa Lamborginiom prestige 950 ili hurli 909xt

ja sam bas prije par dana gleda jedan hurli 95.god ne izgledaju loše i dosada nisam nasa nista lose o takvom traktoru na forumu.... jedino sto ovaj koi sam gleda ima puno elektronike sto mi se ne sviđa (sve izgleda da radi) ali ima 17 godina!
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Poštovnje i lijep pozdrav! Dvoumim se oko kupnje same silver 90.Molim ako netko ima iskustva sa tim traktorom,mane,prednosti....unaprijed hvala!

ako se dvoumis onda ga i uzmi,u selu kod mene ima same silver 90 i jako dobar traktor malo mu je mana sto je pun elektronike al se i nekvari covijek ga ima vec 3 godine i radi non stop i nikad nista nije otislo
al bas sve moguce poslove on radijedino sto nije u sumi
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Imamo u ponudi silvera 90ks,2003 godiste sa ful opremom, navodno je vlasnik bivši iz Međimurja, dal tko kaj zna o traktoru. Ima zracno hladenje.
Dali ima tko iskustva sa takvim traktorom hvala
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Prema podacima s neta Silver modeli :80, 90,100,4, 100,6 su zrakom hlađeni, dok je posebna serija silvera: w85, w95, w100, w105 s vodenim hlađenjem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prema podacima s neta Silver modeli :80, 90,100,4, 100,6 su zrakom hlađeni, dok je posebna serija silvera: w85, w95, w100, w105 s vodenim hlađenjem.

Jel to 100% točna informacija.
Zagledam jedan Silver 90 iz 1999. god i zrakom je hlađen, dal su takvi motori dobri, ima li kakvih nedostataka u odnosu na ove novije serije koje su vodom hlađene?

Dali je točno da svi SAME traktori do 2000. god su zrakom hlađeni, a od 2000.god vodom hlađeni motori??
 

MattSameS.1006

Novi član
Tu od
18 Ožu 2013
Poruka
24
Jel to 100% točna informacija.
Zagledam jedan Silver 90 iz 1999. god i zrakom je hlađen, dal su takvi motori dobri, ima li kakvih nedostataka u odnosu na ove novije serije koje su vodom hlađene?

Dali je točno da svi SAME traktori do 2000. god su zrakom hlađeni, a od 2000.god vodom hlađeni motori??

ovo nije točno, jer je moj 2001. godište pa je zrakom hlađen, mada svi kažu da bolje da je zrakom hlađen nego da je među prvim serijama vodenog hlađenja jer za njih sam čuo da imaju premale hladnjake i da se dosta griju...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A možda je model od godinu ili dvije ranije, a stajao je negdje u tvorničkom skladištu.
 

pcmarec

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
100
Da sad idem u kupovinu traktora nebi dvaput razmisljao, to je super traktor i super cijena, kupio bi ga odma
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Zagledali smo se u takvog dosta dugo. Bio je oko bjelovara. Moze biti da je to taj isti,istog je godista, a cijena je nesto niza bila. Odustali smo zato sto nam nije odgovarao sestak za sitnije poslove ali traktor je zvijer. Svidja mi se jako. Nebi trebao imati nekih mana.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Zagledali smo se u takvog dosta dugo. Bio je oko bjelovara. Moze biti da je to taj isti,istog je godista, a cijena je nesto niza bila. Odustali smo zato sto nam nije odgovarao sestak za sitnije poslove ali traktor je zvijer. Svidja mi se jako. Nebi trebao imati nekih mana.

To je isti traktor koji je bio kod čovjeka blizu Bjelovara,taj se isto bavi uvozom strojeva..
Sjedio sam u tom traktoru..Mjenjač ima puno lufta..Traktor izgleda OK.nove gume,nije izudaran al naradio se on tu ne treba sumnjat...

Može taj traktor imat jako puno mana a može bit da nema ni jednu..Teško je reč kakaf je..
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
SAME SILVER 105 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
motor 6 klipova vodom hlađen, jak, robusan, močna hidraulika, kočnice na sva četri kotača sa diskovima uronjenim u ulje. Što Vam reći o manama? Svaki traktor ovisi o tri faktora; vozaču, serviseru i onome tko plaća ovo dvoje. Nema tog traktora na svijetu kojeg jedan od ova tri faktora nebi uništilo. Svakako mogu svakome preporučiti bilo koji model SAME traktora ( naravno uz uvijet da je pravilno exploatiran i servisno održavan ).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala kolega Virtus. Zahvaljujem još jednom na savjetima koje smo dobili u gudovcu u vezi našeg SAME traktora!

To je isti traktor koji je bio kod čovjeka blizu Bjelovara,taj se isto bavi uvozom strojeva..
Sjedio sam u tom traktoru..Mjenjač ima puno lufta..Traktor izgleda OK.nove gume,nije izudaran al naradio se on tu ne treba sumnjat...

Može taj traktor imat jako puno mana a može bit da nema ni jednu..Teško je reč kakaf je..
Kolega jel si ti 100% siguran?
Ima onaj u Molvama koji uvozi traktore, po profilu oglasa to nije taj, jedino kao ima 2 profila.

Ja bi reko da je ovo sve original na tome traktoru, uostalom ,star je tek 5 god, gume su sigurno njegove originalne, ima 3700 rh, ja bi rekao da su mu to stvarni sati. Morao bi ga otići pogledati da vidim jel je kod tog švercera ili kod privatne osobe i dali je nov kupljen kod nas u HR.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Hvala kolega Virtus. Zahvaljujem još jednom na savjetima koje smo dobili u gudovcu u vezi našeg SAME traktora!


Kolega jel si ti 100% siguran?
Ima onaj u Molvama koji uvozi traktore, po profilu oglasa to nije taj, jedino kao ima 2 profila.

Ja bi reko da je ovo sve original na tome traktoru, uostalom ,star je tek 5 god, gume su sigurno njegove originalne, ima 3700 rh, ja bi rekao da su mu to stvarni sati. Morao bi ga otići pogledati da vidim jel je kod tog švercera ili kod privatne osobe i dali je nov kupljen kod nas u HR.

Kod ovoga se prodavao prije nekih godinu dana.http://www.njuskalo.hr/trgovina/bkl Zvali bili za neki plug. Kaze najvise uvozi iz finske, norveske, neznam sad tamo neke gore drzave.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kolega jel si ti 100% siguran?
Ima onaj u Molvama koji uvozi traktore, po profilu oglasa to nije taj, jedino kao ima 2 profila.

Ja bi reko da je ovo sve original na tome traktoru, uostalom ,star je tek 5 god, gume su sigurno njegove originalne, ima 3700 rh, ja bi rekao da su mu to stvarni sati. Morao bi ga otići pogledati da vidim jel je kod tog švercera ili kod privatne osobe i dali je nov kupljen kod nas u HR.

Siguran sam :icon_idea:
Član NEWHOLLAND napisao kod koga je traktor bio prije i tko ga uvezao,mislim da je uvoz francuska..
Gume su druge na njemu to je isto sigurna informacija..
Ovaj traktor se ističe po crvenoj navlaki sica i utezima u zadnjim felgama...
 

Najnoviji postovi

Na vrh