• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
..ja.. kaže:
5 brzina,desno je naprijed-nazad,a mala rucica 4 grupe? znaci 20x20 brzina?
sta mu znaci koja oznaka na tom malom mjenjacu?

Da ima 20x20 brzina!
Oznake:
V - transportne
L - spore ili pomočne
N - radne
SR - super spore ili pužne

reverzer je mehanički, ali to je prava stvar imati na traktoru :idea:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ŠANANA IMT 565 kaže:
Da ima 20x20 brzina!
Oznake:
V - transportne
L - spore ili pomočne
N - radne
SR - super spore ili pužne
Da li je npr. peta u SR položaju sporija od prve u položaju N ili

peta u L položaju sporija od prve u V položaju ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E to sad neznam napamet, ali je u biti tako, morao bih u traktoru poslikati tablicu s brzinama, sve bi vam bilo jasno!
Ali recimo primjer:
Orem teže zemlje u 4N, potpuno lagane u 5N, a sve ostale u 1V!
U prijevodu, 4N je spora za oranje, a 5N je malo prebrza, zato je najbolje 1V koja je točno između njih po brzini.
Radi se o 2000 okr/min!

Mislim da sam odprilike pojasnio! ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Skupine vam idu SR, L, N, V. 5SR je između 1L i 2L, 5L je između 1N i 2N, 5N je između 1V i 2V
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
mario kaže:
Explorer 95 clasic je ove godine bio nešto više od 24 000 + pdv
Hurlimann prestige 95 je 2006 bio 26.200+pdv....tak da nikako Šananin nebre bit 40 000 s pdvom...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
mario kaže:
Explorer 95 clasic je ove godine bio nešto više od 24 000 + pdv
Hurlimann prestige 95 je 2006 bio 26.200+pdv....tak da nikako Šananin nebre bit 40 000 s pdvom...

Traktor s tom opremom koju ima na sebi je koštal oko 30.000 eura, al ja sam napisao ukupnu cjenu s kamatama, i ostalim zajebancijama vezanim uz kredit, a toga se nakupi tako da je na kraju cijena koju smo mi dali za traktor s pdvom i kamatama negdje oko 40.000 eura 100% :!: :!: :!:
Kad se vrate pdv i kapitalna dobije se normalna cjena traktora, zapravo cijena osnovnog modela, koji je bio oko 23.000 eura!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Branimir 105 s kaže:
Meni se to isto čini kao dosta novaca za taj traktor. Interesirali smo se prije za hurlija prestigea 95 i koštao je 29000 s pdv-om. Onda mi se silver 105 čini kao bolji izborhttp://www.imagesforme.com/show.php/147726_IMG2091.jpg
Sa zadnjeg Gudovca posuđeno.

Taj silver je isti kao i moj Lambo. Mislim da je daleko bolji izbor ako se treba za glavni traktor, ipak je on 6 cilindara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
tvoj je imao prednju GRATIS ili si je uzeo kao dodatnu opremu????

Ne pričaj gluposti, nema ništa gratis, PH + Kardan = 2,500 eura, sve smo mi to lijepo platili, ali na sreču, išlo je s bikovima, tak da je traktor več isplačen, prije skoro godinu dana, samo smo ga 18 mjeseci odplačivali, a onda je djed iskeširao ostatak!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ne pričam gluposti.....u gospodarskome listu se reklamirao Same ko tvoj + prednja hidraulika gratis ;) :!:
toga se još sječam. zato sam pitao jer sam mislio da je i na tvome modelu bilo gratis.. :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
Ne pričam gluposti.....u gospodarskome listu se reklamirao Same ko tvoj + prednja hidraulika gratis ;) :!:
toga se još sječam. zato sam pitao jer sam mislio da je i na tvome modelu bilo gratis.. :!:

Aha, oprosti, nisam imao pojma za to!
Nismo mi bili te sreče da bi nekaj dobili gratis, znalo se je od opreme da bude ph+kardan, a za sve ostalo nismo imali pojma kaj bude od opreme dok god ga nisu dopeljali u dvorište, a stavili su još elektronsko paljenje prve vuče i špere, te paljenje kardana preko hidropumpi, tak da je na kraju traktor bil koštal malo više od očekivanog, al nije nam žao svake kune uložene u njega!
 
B

Branimir 105 s

Guest
Kaj bi ovo trebalo biti. Nema ga nigdje bilo kojoj SDF stranici, a prodaje se u messisu.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Branimir 105 s kaže:
Kaj bi ovo trebalo biti. Nema ga nigdje bilo kojoj SDF stranici, a prodaje se u messisu.
Obrisan neispravan link.
ovaj model mi je jako sličan SAMEU GALAXY...samo kaj je ovo SAME LASER al izgleda neki stariji model :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
bio je takav i deutz-fahr u gudovcu isti takav samo zeleni to su nešto kemijali al je izgledal jako glomazno uživo.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je SAME LASER
To su starije linije, više za zemlje u razvoju.
Velik nedostatak po mom je to što idu samo 30 km/h,
cjena za 125 je 40 000 + pdv
150- 42 500 + pdv
To je cijena za osnovni model.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kikic MF kaže:
bio je takav i deutz-fahr u gudovcu isti takav samo zeleni to su nešto kemijali al je izgledal jako glomazno uživo.
traktor za plug,rotobranu i teške poslove na zemlji mora bit glomazan i jake izvedbe :!:
 
B

Branimir 105 s

Guest
mario kaže:
Taj silver je isti kao i moj Lambo. Mislim da je daleko bolji izbor ako se treba za glavni traktor, ipak je on 6 cilindara.

Jesi možda imao prilike usporediti ga s kakvom 95-icom :?: Jel se splati dati 10000 eura više za šestaka.

mario kaže:
To je SAME LASER
To su starije linije, više za zemlje u razvoju.
Velik nedostatak po mom je to što idu samo 30 km/h,
cjena za 125 je 40 000 + pdv
150- 42 500 + pdv
To je cijena za osnovni model.

Pa kaj mi nismo zemlja u razvoju. Ak su to te cijene meni se to čini dosta povoljno. Jel ima još koji nedostatak osim 30 kmh kaj po meni i nije neki minus.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Naravno, tu kod mene malo teža zemlja s R3 95 oru s dvije brazde, dok ja pičim s 3.
Ak ti bude glavni traktor naravno da se isplati, al mislim da nemaš više tog kao šananin, sad imaš explorer3 100 koji ti dodje 30 000 + pdv tak da ti je razlika onda samo 5000, što se zbilja isplati dati.


Pa da, za nas bi i bio taj LASER. Po meni mu je to največi nedostatak. Moj sljedeći traktor iznad 100 ks ići će 50 :!: :!:
Gle ti si stočar i imat ćeš puno gnoja, gnojovke, silaže, tj. puno transporta po cesti, pa češ s tom mrcinom ubit puno goriva s 30km/h. Dok npr za ratare to nije nedostatak jer su večinom u polju.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@marko Mogao sam uzet Same-a bez PVH i PTO i bio bi 2 500€ jeftiniji. Imali i tu opciju. Tada je bio 30 000€+pdv, znam jer je stari toliko iskeširao.
@branimir. Isplati se samo ako ima traktor 110ks i više.
@mario. Mislim da ima ali je kabina okrugla i motor nije 96ks nego 90. Negdje sam to vidio, sad di nemoj me držat za riječ
Kaj se tiče isplativosti traktora od 100ks i 6 cilindara, po meni bolje uzet onda nekih 110 pa na više već kako sam rekao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh