• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vidio sam te podatke za lasera 125 i 150.

tatin kum se zagrijao za jednog lasera 130 VDT pa trazim sta je to i jel se isplati kupovati ga..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
..ja.. kaže:
ima li tko iskustva sa same laserom 130?
googlao sam,ali nisam nasao nista korisni.. :? znam samo da je na njemu cista mehanika, 24+12 brzina i to je u biti to.. e da,i samo 30km/h

inace kako su se pokazali? neka posebna mana ili nesto?
sta znaci oznaka VDT?
V - vinogradar (uski) ŠALA!!!! I na mojem Argonu to piše, ali samo na broju šasije
DT - Dopia Traziopne = dupli pogon

Ima ti jedan negdje u Jamaricama ili Kraljevoj Veliki, ne sjećam se točno. Čovjek ima navodno i novog JD-a.
(Ja sam ti KT zet, pa znam za neke traktore, ali ne poznam ljude).
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
koje ulje koristite za getribu(transmisiju) starije SAME 80.g.-90.g. npr.za jaguara ili ove gore spomenute
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
markach kaže:
koje ulje koristite za getribu(transmisiju) starije SAME 80.g.-90.g. npr.za jaguara ili ove gore spomenute
A kaj ti piše u uputama?
Odi na http://www.selenia.it pa potraži po modelima traktora.
Nema tvog modela, a ovaj je najbliži (bar po broju):

Vehicle type: WHEELED TRACTORS
Manufacturer: SDFG Make: HURLIMANN
Model: H-491 XF
Version:
Production: IN

LING SYSTEM AKROS FREEZE 13

OIL SUMP AKROS TURBO 15W-40 11

OIL SUMP AND FILTER AKROS TURBO 15W-40 12

BRAKES AND CLUTCH SYNSTEM AKROS MATIC Notes: #UP TO THE LEVEL

WINDSCREENS WASHER SC 35 Notes: # PERIODICALLY CHECK THE OIL LEVEL

FRONT AXLE AKROS MULTI FCT 6 Notes: # 4WD ONLY

FRONT WHEEL HUBS AKROS GREASE T2 Notes: # WASH AND GREASE THE BEARINGS # 2WD ONLY

PTO AKROS MULTI FCT 2,5

FRONT WHEEL FINAL DRIVES AKROS MULTI FCT 1,5 Notes: # EACH # 4WD ONLY

MANUAL TRANSMISSION AKROS MULTI FCT 33 ?

PRESSURE GREASE NIPPLES AKROS GREASE T2 Notes: # GENERAL GREASINIG IN ALL POINTS INDICATED ON THE MANUAL

NOTE: capacities are in litres for oils and in grams for greases.


Gledal sam specifikacije INA ulja:

Transhidrol JD50 je prerijedak
Transhidrol 85 bi odgovaral po spocifikacijama, no nema SDF odobrenje.
Transhidrol 20W-40 mi se čini pregustim, no ima SDF specifikaciju. JAKO GA JE TEŠKO NAĆI NA PUMPAMA, pa bi ga vjerojatno trebalo naručiti od Maziva Zagreb. Košta oko 30kn/L, pa ti je bolje otići u TrgoGeu i kupiti originalni Akros Multi 15W-40 ili Multi FCT. Cijena mu je 33kn/L.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ZJ,blizu si.. izmedju jamarica i kraljeve ;) al sve je to tu negdje..
primjetio sam da si enciklopedija za traktore,ali ovo je vec previse :blackeye
nisam siguran jeli to laser. 130 je,ali cini mi se da je drugi model :scratch
rekao sam starom da trebaju otic popricat s mehanicarom koji popravlja traktore iz okolice. bio je taj same kod njega par puta.
ali opet,svaki savjet dobro dodje..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
..ja.. kaže:
ZJ,blizu si.. izmedju jamarica i kraljeve ;) al sve je to tu negdje..
primjetio sam da si enciklopedija za traktore,ali ovo je vec previse :blackeye
nisam siguran jeli to laser. 130 je,ali cini mi se da je drugi model :scratch
rekao sam starom da trebaju otic popricat s mehanicarom koji popravlja traktore iz okolice. bio je taj same kod njega par puta.
ali opet,svaki savjet dobro dodje..
Jel mehaničar u Lipovljanima, g. Št... ?
Ako govorimo o istom traktoru, taj nema originalnu masku na nosu i ima kamionski far, no mislim da je Laser. Išel sam ga pogledati dok je bil na popravku. A traktore lakše pamtim nego ljude ;)
Čuj, nepoznam baš taj kraj toliko dobro, no u kojem je mjestu taj traktor?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ipak sam pobrkao traktore. taj sto ti spominjes je laser,iz krivaja. i taj nije dolazio kod ovog "mog" mehanicara.
nisam se tog traktora uopce sjetio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ovako, imam problem s AC pumpom na našem Same Exploreru!!!
Kad traktor stoji više od 3 sata ugašen, sve gorivo mu iz sistema iscuri u rezervar, znači pumpa ne može zadržati gorivo u sistemu i onda jedva upalim traktor, malo vergla al upali, a ujutru kad je hladan pali od drugi pota, servisre je rekao da je AC pumpa, ja neznam možda je i nepšto drugo :scratch ;)
Dakle dali ima koje drugo riješenje za to ili nam ne preostaje ništa drugo nego stavit novu AC pumpu, koja košta nevjerojatnih 1500 kn :?: :?: :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
..ja.. kaže:
ipak sam pobrkao traktore. taj sto ti spominjes je laser,iz krivaja. i taj nije dolazio kod ovog "mog" mehanicara.
nisam se tog traktora uopce sjetio.
Mislil sam na Krivaj, a napisal Kraljevu...
Ipak nisam upoznal sve traktore u okolici, još ...
Nego, videl sam negdje oko Repušnice MF-a 1(35?) s prednjim pogonom. Znaš li za njega?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mozda sam ga vidio u prolazu,ali nisam registrirao.
ja sam s druge strane kt tako da ne poznam onaj kraj.

nego,ljudi,nitko nema iskustva s laserom? niti iz druge ruke?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
ŠANANA kaže:
ovako, imam problem s AC pumpom na našem Same Exploreru!!!
Kad traktor stoji više od 3 sata ugašen, sve gorivo mu iz sistema iscuri u rezervar, znači pumpa ne može zadržati gorivo u sistemu i onda jedva upalim traktor, malo vergla al upali, a ujutru kad je hladan pali od drugi pota, servisre je rekao da je AC pumpa, ja neznam možda je i nepšto drugo :scratch ;)
Dakle dali ima koje drugo riješenje za to ili nam ne preostaje ništa drugo nego stavit novu AC pumpu, koja košta nevjerojatnih 1500 kn :?: :?: :!:
Nebi rekel da je pumpa kriva, prije nepovratni ventil na izlazu iz rezervoara.
Za prvu ruku, prije nego kaj ga ideš palit, napumpaj gorivo ručno na AC pumpi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da to i radim, po 30 puta napumpam od prilike, mada da dođe samo u filter treba jedno 10 puta napumpati ;) , ali svejedno nije to to!!!

E sad i ja sumnjem na neki nepovratni ventil, al neznam de bi se to nalzilo n traktoru i kak provjeriti dal to funkcionira il ne :?: :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
na dovod goriva negdje kod rezervoara staviš nepovratni ventil neznam gdje same ima to ti je opet jeftinije rješenje nego ac pumpa. probaj zamjenit ventil pa budeš vidio a ako bude isto onda negje izgubi na pumpi naftu. oče biti i to nekad
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
nisam jos oko novih same-a nist popravljal ali mislim ako tolko moras pumpati da možda ulazni-izlazni "ventilići" na AC pumpi ne zatvaraju tj. može biti nest pod njima npr.nečistoća , a serviser to mora reći samo da se kupi nova, a nisi ni spomenul koja je to pumpa mebranska il klipna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
ŠANANA kaže:
Da to i radim, po 30 puta napumpam od prilike, mada da dođe samo u filter treba jedno 10 puta napumpati ;) , ali svejedno nije to to!!!

E sad i ja sumnjem na neki nepovratni ventil, al neznam de bi se to nalzilo n traktoru i kak provjeriti dal to funkcionira il ne :?: :scratch
Nema nepovratnog ventila. Jedino mjesto gdje bi ga bilo pametno ugraditi je odmah na izlazu iz rezervoara.
Ako već misliš mijenjati AC pumpu, kupi električnu i zaboravi....

Za Markacha: Pumpa je membranska, nalazi se na istom mjestu kao i na Universalu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
hm da a može biti oče i onaj klipič iskočit iz utora svojeg radi smeča pa da ne brtvi dobro kako je i mrkach rekao. a neznam budeš vidio.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
kikic MF kaže:
hm da a može biti oče i onaj klipič iskočit iz utora svojeg radi smeča pa da ne brtvi dobro kako je i mrkach rekao. a neznam budeš vidio.
to sam imao na MF-u 575,ljudi su po cjeli dan pumpli da se malo podigne gorivo :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budem malo pogledal to sve skupa oko dovoda goriva od rezervara do pumpe, možda negdje je smjašten neki ventilćić, budem poslikal AC pumpu pa budete vidli, nego i serviser je sam rekao da bi mogli ugradit neki nepovratni ventil od nekog auta i to negdje kod dovoda na ac pumpu i da bi onda to držalo gorivo!
Ac pumpu smo ja i ujak utvorili i očistili, i čašicu, al nije bilo smeća, pumpa je bila potpuno čista!!!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ako je radilo do sad dobro, ne treba mu nikakav nepovratni ventil , treba nać grešku jer sve kaj se pokvari da se i popravit tak ja pokušavam radit i to je moje mišljenje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nepovratni kod AC nema potrebe .U AC pumpi su dva . Koja vrlo vjerojatno propuštaju ..osim ako nije greška negdje na cjeovodu
Dodatni neporvatni ima smisa jedino na izlazu iz rezervara ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh