• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ŠANANA kaže:
Budem malo pogledal to sve skupa oko dovoda goriva od rezervara do pumpe, možda negdje je smjašten neki ventilćić, budem poslikal AC pumpu pa budete vidli, nego i serviser je sam rekao da bi mogli ugradit neki nepovratni ventil od nekog auta i to negdje kod dovoda na ac pumpu i da bi onda to držalo gorivo!
Ac pumpu smo ja i ujak utvorili i očistili, i čašicu, al nije bilo smeća, pumpa je bila potpuno čista!!!

prije nego ideš bilo kaj mjenjat DOBRO pregledaj sve dovode i odvode goriva,jer hoće biti zaštopani,i to ne samo gumeni nego i metalni djelovi!
ja sam lani imal na Zetoru slične probleme...osa mi se nabila u jedan lajtung kod AC pumpe i traktor malo ide,malo ne :lol:
drugo,pogledaj da ti nebi koja povratna cijev imala kakvo puknuće,pa ti tu pomalo vuče zrak i gorivo se vraća u rezervoar :scratch
na Zeki sam također imal takvih problema odmah čim sam ga kupil i jedva našli gdje je problem,a kad ono skroz iza Bosch pumpe jedno povratno gumeno crijevo puknjeno i tu vleče zrak i normalno da neče upaliti,moraš ga za svako paljenje pumpati :blackeye :mrgreen:
a kojekakvi ventilići po meni nebi trebali,jer da trebaju već bi ih tvornički ugradili ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas je bio jako vrijedan :mrgreen: pogledajte ga, sav se zaprašio od posla :mrgreen:



 
L

Lamborghini R2

Guest
nemoj tako ŠANANA,....to je ipak Same. respect this tractor... :)
salim se valjda nebu dugo zmazan?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lamborghini R2 kaže:
nemoj tako ŠANANA,....to je ipak Same. respect this tractor... :)
salim se valjda nebu dugo zmazan?

Ma odličan je on, svaka mu čast :mrgreen: , ma ovaj tjedan bude radno, za vikend miruje, jer sam u Gudovcu, pa ostatak posla još drugi tjedan i onda veliki kupanac :!: :mrgreen:
 
L

Lamborghini R2

Guest
a,bas si sretnik sto stigneš u gudovac...ja nazalost nemogu sad,budem valjda najesenski..a i daleko je(meni) :)
a dal su slični motori na exploreru i doradu 86-tu oko filtera su isti..i ak možda znaš kaj je tam vidi se na tvojoj slici pored filtera gdje ulaze 2 crijeva?možda kakav hladnjak ulja?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Misliš ispod ovog poklopca tik do filtera :?:
Tu je neka klackalica koj ima veze s ubrizgavanjem i paljenjem, neznam točno, to bi nam ZJ mogel objasniti :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Motori su isti, no različite snage. Mislim (pretpostavljam) da je na Exploreru veća turbina i naravno, adekvatno tome, poštelana količina goriva. Uz to je i veći hladnjak rashladne tekućine.
Ta "gromada" koju spominjete je izmjenjivač topline, odnosno hladnjak ulja (ulje se hladi vodom).
Filteri ulja su isti na svim turbo motorima, a RAZLIČITI su od onih na usisnim motorima. Tak da pazite koje kupujete!
 
A

ARGON

Guest
Pozdrav svima.Nov sam na forumu. imam SAME ARGON 70. ima li netko upute za odrzavanje,manual ili slicno za taj traktor,ili zna gdje se moze dobit?

Evo i slika!



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jako dobar traktor, svoiđa i se pogotovo jer je cabrio, prek ljeta za baliranje dušu dao, vjetar u kosi :mrgreen:

Takvog ima čini mi se, naš član ZJ, vjerojatno ga zna u dušu pa pričekaj dok se javi :!: ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Jesi ga kupil u Moravču?
Koliko novaca?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
ARGON kaže:
da u moravču? zakaj?
Ma, zanima me koliko si ga platil. Može na PP.
Znam taj traktor, probal sam ga. Gdje se nalaziš?
 
L

Lamborghini R2

Guest
evo konačno je došao dan da sam uspio nabaviti PICK-UP hitch,za svoj dorado 86...kuka je stvarno umjetnički napravljena...za razliku od kakvih drugih koje sam vidio na nekim traktorima...cijena 600€
budem i slike stavio uskoro..
 
A

ARGON

Guest
my.php

my.php
[/url][/img]
 

Najnoviji postovi

Na vrh